...

Ar galima prekiauti firminių rūbų kopijomis (pasižymėjus, kad tai kopija) internetu?

Žinių bazė

2014.02.13

Šiuo atveju pirkėjas žinos, kad perka neoriginalią prekę, o jos kopiją.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-02-13 12:19

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad prekiauti firminių rūbų kopijomis draudžiama, kadangi platinimas – prekyba kopijomis pažeidžia intelektualinės nuosavybės teises...

Publikavimo data: 2014-02-13 12:19

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad prekiauti firminių rūbų kopijomis draudžiama, kadangi platinimas – prekyba kopijomis pažeidžia intelektualinės nuosavybės teises (pavyzdžiui autorių teises, dizaino savininko teises ir t.t.). Toks firminių rūbų kopijų pardavimas būtų laikomas neteisėtu, kadangi norint komercinėje veikloje naudoti svetimus intelektinės nuosavybės teisės objektus, privalote gauti  jų savininko arba teisėto objektų naudotojo sutikimą. Tai reiškia, jeigu kito asmens intelektinės nuosavybės teisės objektas naudojamas be jo savininko ar teisėto naudotojo sutikimo, toks naudojimas gali būti laikomas neteisėtu, o tokios prekės laikomos neteisėtai esančios apyvartoje.

Dėl tokio intelektinės nuosavybės teisių pažeidimo, intelektinės nuosavybės objektų savininkas ar teisėtas naudotojas gali pareikalauti atlyginti padarytą turtinę ir/ar neturtinę žalą. Taip pat, už šiuos intelektinės nuosavybės teisių pažeidimus, priklausomai nuo pažeidimo masto bei pobūdžio, gali kilti Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso XXIX skyriuje numatyta baudžiamoji atsakomybė arba Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso XIV skirsnyje numatyta administracinė atsakomybė.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.