...

Ar galima gauti paskolą franšižei

Žinių bazė

2013.12.31

Ar yra galimybė gauti paskolą fransižei ? Į ką labiausiai reiktų atkreipti dėmesį pradedant verslą franšižės pagrindu ? kaip nustatyti ar franšizė yra verta prašomos pinigų sumos, ar šeimininko reikalavimai yra realūs.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Publikavimo data: 2013-12-31 18:05

Paskolą franšizei galima gauti. Franšizės verslo analizei naudojama ta pati paskolų vertinimo praktika, kaip ir kitų verslo paskolų atveju. Vertinamas...

Publikavimo data: 2013-12-31 18:05

Paskolą franšizei galima gauti. Franšizės verslo analizei naudojama ta pati paskolų vertinimo praktika, kaip ir kitų verslo paskolų atveju. Vertinamas paskolos gavėjas, paskolos užstatas ir paskolos aptarnavimas.

Verslo franšizė nuo kitų verslo rūšių skiriasi tuo, kad pirminė verslo rizika jau yra pasiteisinusi ir produkto (paslaugos) vardas jau yra žinomas tam tikrose rinkose. Dėl šios priežasties mažėja rizika, jog verslas nepasiseks. Tačiau už šios rizikos sumažinimą yra mokama rizikos premija franšizės savininkui, todėl tokio verslo kūrimas pradinėje stadijoje yra brangesnis nei autentiško naujo verslo įkūrimas.

Norint pradėti verslą franšizės pagrindu, reikia atkreipti dėmesį į didesnį kiekį verslo aplinkos faktorių nei įkuriant smulkųjį verslą. Tam, kad franšizės verslas būtų organizuojamas ir vertinamas sėkmingai, reikia nuodugniai įvertinti konkretaus verslo rinką, apsibrėžti konkurentų skaičių ir dydį, parinkti geografinę vietą, personalo atranką ir jo planavimą, taip pat įvertinti kitus, konkrečiam verslui svarbią įtaką darančius veiksnius.

Franšizės įsigijimo kainą reguliuoja rinka. Kainos pagrindimą apibrėžia jos atsiperkamumas: per kiek laiko investuotos lėšos į franšizės įsigijimą (ar komisą) grįžta franšizės gavėjui ir kokia verslo pridėtinė vertė (grąža) lieka franšizės gavėjui. Šių dviejų pagrindinių apskaičiuotų skaičių įvertinimas priklauso nuo konkretaus verslininko (investuotojo) lūkesčių. Franšizės verslo įsitvirtinimui esminę įtaką darys verslo organizavimo įgūdžiai ir rinkos užpildymo galimybės.

Ekspertai

Laurynas Dailydė

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.