...

Ar verta tapti PVM mokėtoja, turint ind. veiklą pagal pažymą ir perkant tiesiogiai iš užsienio gamintojo? Ar geriau sumokėti jų VAT mokestį?

Žinių bazė

2016.09.09

Planuoju atidaryti internetinę mezgimo siūlų parduotuvę. Turiu ind. veiklą pagal pažymą. Siūlus pirkčiau tiesiai iš gamintojo Norvegijoje. Pabendravus su jais išsiaiškinome, jog aš nesu PVM mokėtoja, tokiu atveju man prie užsakymo kainos pridėtų savo 25% VAT. Norėjau sužinoti ar aš vykdydama ind.veikla pagal pažymą galiu tapti PVM mokėtoja ir kokius mokesčius turėčiau tuomet mokėti? Gal būtų kokių lengvatų ar pan..? Ar man apsimoka tapti PVM mokėtoja ar geriau sumokėti jų VAT?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2016-09-09 11:58

Registruotis PVM mokėtoja, vykdant IDV veiklą galima. Reiktų pateikti prašymą registruotis PVM mokėtoju per mano VMI sistemą (meniu kairėje spausti...

Publikavimo data: 2016-09-09 11:58

Registruotis PVM mokėtoja, vykdant IDV veiklą galima. Reiktų pateikti prašymą registruotis PVM mokėtoju per mano VMI sistemą (meniu kairėje spausti Paslaugos ir pasirinkti registracija PVM mokėtoju). Registruotis PVM mokėtoja būtų verta, nes prekes iš Norvegijos gautumėt be PVM t.y. 25 proc. mažesne kaina. Parduodant produkciją Lietuvoje, reiktų taikant 21 proc. pardavimo PVM, o mėnesiui pasibaigus – sumokėti skirtumą tarp pardavimo ir pirkimo PVM.
Visi kiti mokesčiai išliktų nepakitę, išskyrus tai, jog apskaitą privalėtumėt(e) tvarkyti “kaupimo” principu, o tai, neturint patirties, dažniausiai įneša daug painiavos apskaitos tvarkyme bei mokesčių mokėjime. Dėl apskaitos niuansų, bei tapus PVM mokėtoju(a) verta būtų pasvarstyti apie įmonės (MB ar UAB) steigimą. 

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.