...

Lietuviškų paspirtukų kūrėjas pigią savo dizaino kopiją surado net Kanadoje

Verslas

2021.08.24

Autorius:

Temos: .

Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro parengtame video savo istorija apie dizaino patentavimo svarbą dalinasi „Unicorn Scooters“ bendraįkūrėjas Ignas Survila.

Igno, pradėjusio kurti unikalų paspirtukų dizainą dar 2014m., tuometinė artimiausia aplinka nenumanė, jog ateityje paspirtukai susilauks didelio populiarumo ir daugeliui miestiečių taps kasdienine transporto priemone.

Unikaliu dizainu pasižymintis Igno paspirtuko modelis susilaukė ypatingo dėmesio, dėl kurio teko susidurti su bandymais dizaino kopijas paleisti į rinką.

„Apsaugoti dizainą, pabrėžiantį kūrinio išskirtinumą, yra svarbu ir verta“ – teigia Ignas. Tai – viena pagrindinių taisyklių, norint užtikrinti daikto ir savo, kaip kūrėjo, saugumą.

Keletą kartų susidūręs su dizaino kopijavimu Ignas įsitikino, kad išsiskiriančio dizaino patentavimas gali padėti ne tik teisiškai apsaugoti savo kūrinį, bet ir atsiliepti marketingo srityje: „Bendruomenė, matydama tavo kurtą daiktą, kuris yra išskirtinis, gali apginti tavo poziciją tam tikrais atvejais.“

Plačiau apie patentavimo svarbą – video.

 

 

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.