Žvalgomės verslo partnerio. Kaip neapsirikti?
2012.11.07
Temos: Darbuotojai, Vadyba, Verslo pradžia.
Vis dar vyraujant ekonomikos nuosmukio vėjams daugelis pradedančių verslininkų buriasi į bendraminčių komandas, nes puikiai supranta, kad vienas lauke – ne karys, o dvi galvos visuomet geriau nei viena. Vis dėlto naujas verslo partneris gali ne tik padėti kilstelėti verslą iki aukštumų ir pripažinimo, bet ir priešingai – žaibiškai sužlugdyti. Dėl šios priežasties žvalgantis verslo partnerio itin svarbu vadovautis laiko patikrintais kriterijais.
Vertybės, dvasia ir vizija
Vieni svarbiausių aspektų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis verslo partnerį, yra jo vertybės, verslavimo dvasia ir vizija. Tai turėtų būti artima jūsų pasaulėžiūrai. Jeigu šios vertybės yra panašios, jums bus nesunku komunikuoti priimant lemtingus sprendimus, užsibrėžiant tikslus ir plečiant veiklos erdves.
Patirtis ir įgūdžiai
Tinkamas verslo partneris neprivalo turėti analogiškos darbo patirties ir įgūdžių. Priešingai, jis turėtų pasižymėti tokia kvalifikacija ir įgūdžiais, kad jus papildytų. Svarbu nepamiršti, kad verslo pasaulyje nėra visų sričių specialisto, todėl jeigu jūs pasižymite puikiais visuomeniniais įgūdžiais, bet menkai išmanote finansų valdymą, ieškokite partnerio, kuris galėtų kompensuoti šiuos trūkumus. Kuo daugiau tokių skirtybių rasite, tuo lengviau bus pradėti ir plėtoti verslą.
Asmeninis bagažas
Venkite verslo partnerio, kurio asmeninis gyvenimas primena nuolat pulsuojantį ugnikalnį. Kuo daugiau rimtų iššūkių patiria potencialus kolega asmeniniame gyvenime, tuo stipriau jis neigiamai veiks sklandų verslo plėtojimą. Pagirtina, jei norite suteikti žmogui galimybę, bet atsiminkite, kad verslui reikia skirti daug jėgų ir laiko.
Ištekliai ir reputacija
Finansiškai stabilus verslo partneris – likimo dovana. Vis dėlto dažnai yra ir kur kas svarbesnių indėlių, kuriuos gali įnešti būsimas kolega. Pavyzdžiui, naudingi kontaktai, ryšiai, nepriekaištinga reputacija verslo pasaulyje taip pat pakelia vertę ir padidina šansus pelnyti pripažinimą.
Asmeninė ir verslo etika
Į verslo partnerius dera rinktis tik tą asmenį, kuriuo visiškai pasitikite. Ieškokite tokio, kuris vertina sąžiningumą ir pasižymi nepriekaištingomis asmeninėmis ir verslo etikos manieromis bei jų išmanymu. Praleidus pro akis šį itin svarbų aspektą bendradarbiavimas gali baigtis net tokiomis nemaloniomis pasekmėmis kaip vagystė. Ir nebūtinai materialaus turto, bet ir klientų ar duomenų, siekiant pradėti verslą jums už nugaros. Dar blogiau – neišmanėlis gali įklampinti verslą į problemas su teisėsauga.
Finansinis stabilumas
Nepriklausomai nuo to, ar būsimas verslo partneris prisideda prie verslo finansiškai, itin svarbu atkreipti dėmesį į jo paties gebėjimą skirstyti savo finansus išteklius ir, žinoma, į finansinį stabilumą. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jūsų kolega planuoja skirstyti įmonės lėšas ir kokiems aspektams teikia pirmenybę. Laiku neišsiaiškinus šio klausimo gali paaiškėti, kad susidėjote su švaistūnu.
Pagarba
Vienas kertinių kriterijų imantis verslo su kuo nors – pagarba. Net nesvarstykite galimybės kurti ar plėsti verslą su asmeniu, kurio negerbiate. Tokia komanda niekada nepagaus sėkmės paukštės verslo pasaulyje. Jūs nevertinsite ir rimtai nežiūrėsite į pasiūlymus ir nuomonę kolegos, kuriam nejaučiate pagarbos bent jau profesiniu lygmeniu, o tai greičiausiai lems netinkamus ir nuostolingus sprendimus.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.