Vienetiniai keramikos kūriniai kviečiantys atkreipti dėmesį į aplinkosaugą bei gamtos grožį

Verslas

2022.05.23

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Vienetiniai keramikos kūriniai kviečiantys atkreipti dėmesį  į aplinkosaugą bei gamtos grožį

Darija Tamošiūnienė Asmeninio albumo nuotrauka

Vienetinius, autentiškus, rankų darbo keramikos gaminius gaminanti Darija Tamošiūnienė įkūrusi MB „Amber ceramics studio“ kviečia per savo kūrybą sustoti ir pamatyti gamtos grožį, atkreipti dėmesį į tai, kaip mes elgiamės su gamta, sunerimti dėl mūsų poveikio jai. Jos kūryboje išvysite ne tik gamtos grožį, bet ir Pabaltijo auksą – gintarą.

Dažniausiai kuriame verslo idėjas, rašome verslo planą, strateguojame, svarstome. Šiuo atveju buvo visiškai kitaip. Autorė tiesiog norėjo užfiksuoti gamtos grožį keramikoje, sukūrus pirmąją kolekciją, atsirado norinčių ją įsigyti, tad teko įkurti įmonę: „dažniausiai pradžioje gimsta idėja, paskui tu imi ją įgyvendinti, mano atveju viskas atvirkščiai, pradžioje sukūriau savo pirmąją kolekciją, ne pardavimui, norėjau tiesiog lipdyti, bet žmonės pradėjo mokėti daugiau nei galėjau tikėtis“, – prisimena pašnekovė.

Svajojo turėti laiko

MB „Amber ceramics studio“ įkūrėja, nors ir nuo mažų dienų domėjosi keramika, studijavo dailiosios keramikos technologiją Vilniaus aukštesniojoje technologijų mokykloje, tačiau baigusi studijas nedirbo pagal savo įgytą specialybę. „Pasimatavau“ įvairiausių darbų ir specialybių, sukausi rutinoje, darbas, namai, motinystė, stresas, spaudžiantys terminai ir gyvenau svajonėse, kažkada kai turėsiu laiko, nulipdysiu vieną ar kitą gaminį“, – pasakoja keramikė.

Gyvenimas privertė sustoti

Yra toks posakis: „Svajok atsargiai“ arba „keletą kartų pasvarstyk apie ką svajoji, nes svajonės gali ir išsipildyti“. Darijai gyvenimas atsiuntė aplinkybes, kurios privertė sustoti. „Viskas pasidarė nebesvarbu – diplomai, pasiekimai, užimamos pareigos, atsakomybės lygis, atlyginimo dydis. Liko šeima ir laikas“, – prisimena keramikė. Tuomet ir prasidėjo jos naujasis gyvenimo kelias: „Tik lipdžiau ir stebėjau gamtos grožį“, – pasakoja pašnekovė.

Noras užfiksuoti gamtos grožį virto keramikos gaminiais

Moteris leisdama laiką vasarnamyje negalėjo atsigrožėti gamta, fotografavo. „ Kadangi esu labai praktiška mane nuolat neramino klausimas – kokia to nauda? Ir vieną dieną sugalvojau praktinę išraišką – užfiksuoti gamtos grožį keramikoje“, – sako kūrėja. Taip gimė jos pirmoji „Paupio“ kolekcija, kurią sudarė indai su augalų įspaudais. Pasidalinus kūryba socialiniuose tinkluose ,,atsirado norinčių pirkti, teko įkurti įmonę ir atsidaryti banko sąskaitą“ – su šypsena prisimena savo pirmuosius verslo žingsnius keramikė.

Aš gaminu mažai ir ilgai

„Keramikų gaminančių nepaprasto grožio gaminius yra daug, tačiau kiekvienas turi savo pirkėją, savo darbo stilių, todėl visiems vietos po saule užtenka“, – pasakoja MB „Amber ceramics studio“ įkūrėja. Jos darbus perka tik tie, kurie vertina rankų darbą bei gamtos grožį, ji nesistengia gaminti daikto siekiant patikti visiems „Mano uždavinys įamžinti gamtos stebuklus keramikoje. Tokiu būdu ilginant Smilgų, Paparčių, Apynių gyvavimo  laiką. Arba sustabdyti akimirką „Žydėjimo“ kolekcijoje, kurioje yra žydintys medžiai. Medžiai juk ne visus metus žydi“, – džiaugiasi savo darbais kūrėja. Keramiką dekoruoja gintaru, nes tai Pabaltijo auksas, brangakmenis, Pabaltijo identitetas. Keramiką dekoruotą gintaru pirmiausia renkasi ne turistai, kaip įprasta manyti, o mūsų lietuviai, vertinantys šį brangakmenį.

Savo darbais kviečia visus atkreipti dėmesį į gamtos grožį, sunerimti dėl mūsų poveikio jai. Ji kalba apie tai, kad mes galime eidami pasivaikščioti nenumesti šiukšlės, mes galime rūšiuoti atliekas. Žmogus juk yra gamtos kūrinys, o tokiais tempais gali nelikti nei kūrinio, nei kūrėjo. Darija sako „Aš gaminu ilgai ir mažai ir neplanuoju gaminti daug, greitai ir pigiai, nes tokių prekių rinka ir sąvartynai jau yra perpildyti“. O suvokiantys jos darbų vertę tik paskelbus socialiniuose tinkluose apie pardavimą išgraibsto akimirksniu.

Visi MB „Amber ceramics studio“ gaminiai tinka sąlyčiui su maistu, puikiai akumuliuoja šilumą, galima naudoti mikrobangų krosnelėje. Indai dekoruoti gintaru yra labiau dekoratyviniai arba naudojami kaip interjero detalė, tačiau sąlyčiui su maistu taip pat tinkami, rekomenduojama plauti rankomis, stipriai netrinti.

„Mobili keramikos studija“

MB „Amber ceramics studio“ įkūrėja ne tik gamina keramiką, bet ir dalinasi savo patirtimi su žmonėmis. Ji susideda visas medžiagas, priemones į automobilį ir taupydama žmonių laiką atkeliauja į svečius vesti kūrybinių ir praktinių užsiėmimų. Nors pati vengia save vadinti mokytoja, labiau mėgsta sakyti „dalinuosi savo sukaupta patirtimi“ ir savo užsiėmimuose padeda žmonėms suvokti savo lipdymo, stilių, braižą, leisti daryti jam tai ką jis nori, bet pagelbėti kai kyla klausimų. Šie užsiėmimai yra praktinio, pramoginio laisvalaikio praleidimo forma.

Niekam nieko nesakyk, o tiesiog tyliai padaryk

Keramikė siekdama įkvėpti naujų verslų kūrėjus, ragina niekam nieko nepasakoti, nesitarti, o tiesiog kurti, daryti, nes „kuo daugiau apie tai kalbėsi, tuo labiau tolsi nuo savo svajonės“. Taip pat neieškoti pritarimo ir palaikymo.

Taip pat ragina atlikti eksperimentą. Sukūrus savo gaminį parodyk jį bent dešimčiai žmonių ir tu tiesiog nustebsi, vienas sakys: „nemokėsiu nei 5 eurų“, kitas tiesiog nupirks už 50 eurų. Tai iliustruoja kodėl neverta klausti kitų nuomonės, o verta tiesiog daryti ir rasti savo pirkėją. Jei yra prekė visada bus ir pirkėjas – mano keramikė.

Pirmuosius verslo žingsnius žengti padeda sutuoktinis

„Nežinau kaip išreikšti padėką sutuoktiniui, kaip parodyti kokį didelį dėkingumą jam jaučiu, už tai, kad man leidžia žengti, nedrąsius, o kartais ir stiprius pirmuosius savo verslo žingsnius, noriu padėkoti savo sutuoktiniui ir visai savo šeimai, jog jie yra mano palaikymo komanda. Yra su manimi visuose mano sprendimuose ir pasirinkimuose. Taip pat dėkoju visiems įsigijusiems mano darbus“, – sako D. Tamošiūnienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.