...

Vidiniai ieškojimai, atvedę iki emocinių saviugdos priemonių kūrimo

Verslas

2022.08.02

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , , .

Vidiniai ieškojimai, atvedę iki emocinių saviugdos priemonių kūrimo

Aurelija Pultinevičienė Asmeninio albumo nuotrauka

„Edukuoti norėjau visada, o ypač – psichologinėmis temomis, nes pati ilgą laiką ėjau ir vis einu vidinių ieškojimų bei gijimo keliu. Gimus itin jautriai dukrai, visą dėmesį sutelkiau į emocinį pasaulį, emocinių kompetencijų ugdymą tėvuose, partneriuose, drauguose, vaikuose ir auginant empatišką vaiką“, – pasakoja Aurelija Pultinevičienė (36). Prieš 9 mėn. ji pradėjo kurti emocinio raštingumo saviugdos priemones EQhub.lt, kurios padeda įvairių emocinių išgyvenimų patiriančioms šeimoms pasijausti, jog yra ne vienos ir leidžia stiprėti psichologiškai.

Dėl patirtų traumų ir pakeisto požiūrio į psichologinės sveikatos svarbą saviterapija ir individuali terapija yra nuolatiniai Aurelijos palydovai daug metų. Po vaikelio gimimo užklupus pogimdyvinei depresijai, motyvacija užsiimti emocinio raštingumo saviugdos veikla tik padidėjo: „Iš naujo gavome su vyru  baltą lapą dukrytės ateičiai kurti, o aš kartu pamačiau ir progą prisidėti prie kitų šeimų gerovės bei savęs susidėliojimo iš naujo”.

Svarbi EQhub.lt projekto žinia

Aurelija pabrėžia emocinio intelekto svarbą ir jo reikalingumą visiems žmonėms. „Vaikas gimsta ne tik su fiziniais baziniais poreikiais, bet ir psichologiniais, emociniais. Jeigu pastarieji vaikystėje lieka neatliepti, žaizdotą pagrindą nešamės per suaugusiųjų gyvenimą bei vargiai vėliau galime tai suteikti savo vaikams. Kalbu apie saugumą, ryšį ir besąlyginį santykį, autonomijos poreikį ir laisvę išreikšti savo jausmus ir norus, savigarbos poreikį, privatumą ir refleksiją, saviraišką ir realistišką ribų poreikį. Be to, emocinis intelektas yra didžiausia mokymosi inspiracija, o visi mokytojai, kurie mokymosi procese gebės panaudoti pagrindinius emocinius poreikius – išloš daug: vaikai patirs malonumą, jų motyvacija mokytis bus didesnė, jie norės eiti į mokyklą ir jaus bei augins mokytojo autoritetą.

Psichologinių ir emocinių poreikių nepatenkinimas jauname amžiuje (arba per stiprus tenkinimas) yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių formuojasi vaikystės traumos – labai stabilūs, ilgalaikiai, tvirtai įsišakniję įsitikinimai apie save bei pasaulį, kuriuos sunku keisti ir kurie sustiprėja suaugus. Tai viena priežasčių, kodėl jaučiame, kad gyvenime kažko trūksta, kažkas ne taip, jaučiamės blogai, bet jokių objektyvių priežasčių tam nematom“. Pašnekovė apibendrina, kad EQhub.lt projektu siunčia žinutę, kaip svarbu yra pagyti patiems, kad gebėtume atliepti savo ir vaikų emocinius poreikius.

Dukra – didžiausia įkvėpėja

Pultinevičių dukrytė turi stipriai išreikštą sensorinį jautrumą, todėl auklėjimo procese tenka priiminėti netipinius, kūrybiškus sprendimus. „Darbą derinu kartu su vaiko priežiūra, todėl pastoviai ieškau naujų idėjų, kad tokia kasdienybė būtų įmanoma. Taip ir gimsta įvairios mintys, atmintinės, priemonės, kurios pasiekia EQhub.lt sekėjus. Viskas ateina iš buities, patirties, asmeninių ieškojimų ir atradimų, bandant išspręsti pačių problemas: gausias emocines dukrelės iškrovas, nesavarankiškumą, nepasitikėjimą savimi, socialinius sunkumus. Tai – lyg šeimyninė terapija. Labai džiaugiuosi, kad mūsų patirtys padeda ir kitoms šeimoms nurimti bei augti ryšyje auginant nepaprastus vaikus“, – atvirai pasakoja jautrios sielos mama ir pabrėžia, kad saviugdos priemonėms reikia skirti daug laiko, kol tai tampa įpročiu. EQhub.lt atstovauja viena, investuoja avo lėšas, tačiau džiaugiasi užsimezgusiomis draugystėmis su įvairiais specialistais, kurie pasisiūlo savanoriškai prisidėti prie produktų tobulinimo.

Laiptelis po laiptelio pirmyn

Naują veiklą Aurelija pradėjo nuo email marketingo ir įrašų soc.tinkluose, kuriuose dalinosi savo apmąstymais, pastebėjimais. Sulaukus pirmųjų užsakymų, sukūrė pirmąsias priemones: emocijų pažinimo ir valdymo kampelį, žaidimą, skirtą pasitikėjimui savimi ugdyti, dėmesingumo ir refleksijos dienoraštį. Pašnekovė dėkinga dizainerėms M. Laukytei, M. Kuzaitei ir I. Šeršniovienei, kurios prisideda prie EQhub.lt edukacinės veiklos už minimalų užmokestį, reklamą ar tiesiog dėl patinkančios idėjos. „Dizainerė Ieva pirmiau nusipirko mano emocijų kampelį, labai juo susižavėjo išjaučiant emocijas su dukrele ir pasisiūlė padėti su šio jausmų išveikos žaidimo pritaikymu autistukams ir vaikams su spec. poreikiais“, – nuoširdžios draugystės pradžią prisimena moteris bei atvirai pasakoja, kad viskas jos šeimoje juda savu ritmu: kartais su pagreičiu, kartais iš lėto, o kartais atrodo, kad viskas slysta iš rankų. „Bet jeigu nepatirčiau iššūkių, tai neieškočiau būdų jų išspręsti (nesukurčiau naujų priemonių). Taip ateina kita diena ir toliau judu kalneliais į priekį“.

Ateityje Aurelija planuoja susikurti stabilią darbo vietą, pastovias pajamas bei suburti panašiomis vertybėmis besivadovaujančių komandą, su kuriai augs ir tobulės. Versle moteris vadovaujasi posakiu „Breath in, breath out before you shout” ir pataria atsiradus problemai, nepulti jos spręsti tuojau pat: „Iš vyro išmokau „pamiegoti”, palaukti ir tik tada imtis veiksmų. Dažnai ryte atsibudus supranti, kad jokios bėdos čia nėra arba bent prioritetus pamatai kitus. Versli mama linki pasiryžimo, kantrybės, nuoseklaus darbo, palaikymo, nuoširdumo ir meilės tam, ką darote, o nesulaukiančioms palaikymo – atjautos sau ir būti pačiomis geriausiomis savo draugėmis. Gerbkite aplinkinius, kurkite ryšį su klientu, o jei reikia – mokėkite paprašyti pagalbos. Pasiūlykite savo produktus, paslaugas, nemokamą reklamą ir rasite, kas jums išties pagalbos ranką, o gal net užsimegs nuostabi draugystė. Kas ateina iš vidaus, tas visada randa savo vietą.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.