...

Vestuvių planavimo verslas – viskas iš širdies!

Verslas

2012.08.11

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: , .

Vestuvių planavimo verslas – viskas iš širdies!

Kai darai tai, kas beprotiškai patinka, net nejauti, kad dirbi“, – teigia vestuvių planuotoja Kristina Kaikarienė BFL/Mindaugo Vaičiulio nuotr.

Vestuvės – svarbiausia ir intymiausia šeimos šventė. Norisi, kad jos būtų pačios gražiausios, įsimintiniausios ir įspūdingiausios. Susijaudinę jaunieji iš anksto ieško geriausių muzikantų, maisto tiekėjų, idealios vietos, drabužių ir automobilių. Kaip rūpesčiais neužgožti svarbiausios gyvenimo dienos, kaip tik džiaugtis ir mėgautis švente? Mažai laiko ir organizavimo įgūdžių turintiems žmonėms padeda populiarėjanti vestuvių planuotojo paslauga.

Nuo Prancūzijos pilių iki Italijos salų

Visiems gerai žinoma vestuvių planuotoja Kristina Kaikarienė, galima sakyti, yra pirmoji šio verslo atstovė Lietuvoje. Jau beveik tris dešimtmečius vestuves ir kitas asmenines šventes planuojanti moteris gali pasigirti tokių renginių organizavimu ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje.

„Nuo pat vaikystės buvau susieta su grožiu, gėlėmis, makiažu ir šventėmis. Visuomet mėgdavau organizuoti, o pirmas iššūkis buvo mano ir sesers rengiamos vestuvės mamos verslo partneriui. Buvo gūdus sovietmetis, tačiau tai nepažabojo mano fantazijos“, – prisimena Kristina.

Moteris troško viską padaryti tarsi pasakoje: Trakų pilis, jachtos, nuostabi aplinka ir visiškai apgalvota šventė. Šventė nepaliko abejingų. Iki šiol pašnekovė pamena, kaip pasibaigus vestuvėms prisėdo prie nuvirtusio medžio ir net apsiverkė iš jaudulio, kad sėkmingai įgyvendino savo fantaziją.

„Taigi netrukus įsisukau į renginių organizavimo verslą. Dabar man vestuvių planavimas yra ir darbas, ir hobis, ir gyvenimo būdas. Kai darai tai, kas beprotiškai patinka, net nejauti, kad dirbi“, – teigia vestuvių planuotoja. Prieš kelis dešimtmečius organizuojant vestuves moteriai tekdavo daug ką daryti rankomis: dažyti servetėles, žvakes, kaspinus, siūti ir klijuoti įvairų dekorą. Niekas tuomet net neįsivaizdavo, kad tokių dalykų galima įsigyti. „Kai po daugybės metų pamačiau, kad yra šitiek spalvų servetėlių ir tiek dekoravimo priemonių, pamaniau, jog išties įvyko stebuklas… Anksčiau viską darydavau rankomis“, – prisimena Kristina.

Didžiausiose moters organizuotose vestuvėse dalyvavo per 350 žmonių, o įspūdingiausia suma, kuri buvo skirta tokiai šventei, siekė net daugiau kaip pusę milijono litų. Kristina per šitiek metų praktikos vestuves rengė įvairiausiose ir netikėčiausiose pasaulio vietose – nuo Prancūzijos pilių iki įspūdingo grožio Italijos salų. Ji yra sėkmingai išpildžiusi tokius jaunųjų pageidavimus kaip santuoka Nidos kopose mėnulio šviesoje, išskirtinis Maskvos Didžiojo teatro baleto pasirodymas, ledo skulptūrų parkas, įspūdingas fejerverkų šou.

„Man uždėta kvaila brangios vestuvių planuotojos karūna tik dėl to, kad teko laimė rengti svarbiausią gyvenimo šventę žymiems žmonėms. Kaip ir anksčiau, daugiausia dirbu su jaunomis paprastomis poromis. Galiu pasakyti, kad šventė, organizuojama paprastam žmogui, niekuo nesiskiria nuo skirtos garsiems asmenims. Neretai ji būna dar įdomesnė, jausmingesnė ir gražesnė“, – pastebi Kristina.

Anot moters, organizuoti renginį įmonei ir privačiam asmeniui yra labai skirtingi dalykai. Rengdamas asmeninę šventę vestuvių planuotojas klientui tampa artimu žmogumi. O įmonės šventė niekada nebus tokia jautri ir šilta. „Kai buvo paviešintos kelios šventės ir kino ekranuose pasirodė Holivudo filmas „Vedybų planuotoja“, šis verslas tapo labai madingas ir populiarus. Visų turtingų vyrų žmonos greitai pasišovė planuoti kitiems vestuves. Tačiau galiu pasakyti, kad ta mada kaip staigiai atėjo, taip ir praėjo. Šiame versle reikia įgūdžių ir daug darbo“, – teigia Kristina.

Prieš organizuodama šventę moteris nori kuo geriau pažinti jaunuosius. Ji stengiasi pamatyti, kuo pora gyvena, ką mėgsta, kokios muzikos klausosi, kuo užsiima. Kiekvieni jaunavedžiai, pasak pašnekovės, yra skirtingi, tad ir jų norai, svajonės be galo skiriasi. Vis dėlto yra keletas patarimų, kuriuos moteris duoda daugeliui porų.

„Visuomet primenu, kad turint vestuvių planuotoją didžiausią dėmesį reikia skirti vienas kitam. Vestuvėse patariu vengti kičo ir kai kurių tradicijų, atėjusių dar iš tarybinių laikų. Taip pat visada siūlau šventę pradėti anksčiau ir jokiu būdu nepervargti“, – pabrėžia organizatorė.

Anot jos, geros vestuvės būna tuomet, kai susirenka linksmai nusiteikę žmonės. O jeigu šventės dalyviai tarsi teisėjai stebi ir ko nors laukia, jie tik susigadina vakarėlį.

„Labiausiai patinka, kai nuotaką išleidžiame į bažnyčią ir skamba nenusakomo grožio melodijos. Kada matai, kaip žmonės net nesišluosto ašarų, jos ir lieka pakibusios, kai per kūną eina šiurpuliukai ir sulauki grįžtamojo ryšio čia ir dabar. Tai yra pats maloniausias dalykas, atperkantis nemiegotas naktis ir rūpesčius. Tai ne honoraras, o kur kas daugiau…“ – sako moteris.

Įdomiausia organizuoti nestandartines vestuves

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė, geriau šio verslo pasaulyje pažįstama iš pavadinimo „Lapės vestuvės“, renginių organizavimu užsiima beveik dešimtmetį, o vien vestuvių planuotoja dirba ketverius metus. „Dar mokyklos laikais organizuodavau įvairius renginius. Studijuodama išvažiavau į Švediją užsidirbti ir, kol ten buvau, aiškiai suvokiau, kad gyvenime reikia daryti tai, kas patinka ir ką sugebi geriausiai. Kai grįžau į Vilnių, būdama dvidešimt ketverių atidariau savo renginių organizavimo kompaniją. Pradėjau dirbti su renginiais, o paskui po truputį perėjau tik prie asmeninių švenčių“, – teigia Lape jau seniai pravardžiuojama moteris.

Anot jos, daugeliui vestuvių planavimo verslas atrodo romantiškas, kai esi pats labai gražus ir supa tik grožis. Tačiau verslininkė pabrėžia, kad taip nėra. Tai sunkus darbas, nes neretai tenka priimti svarbius sprendimus čia ir dabar, be to, tik nuo tavęs priklauso žmonių šventės sėkmė ir kokybė.

„Niekada į šį verslą nežiūrėjau tik kaip į būdą užsidirbti. Man šis darbas labai patinka, o kad jis patiktų, privalai turėti tam tikrų įgūdžių. Didelių renginių organizavimas yra kur kas pelningesnis nei vestuvių, tačiau aš mėgaujuosi asmeniniu ryšiu su klientais“, – teigia Laura.

Moteriai maloniausia matyti tikras emocijas. Taip pat smagu, kai žmonėms patinka surengta šventė ir kitą dieną jie negaili šiltų padėkos žodžių. Visa tai, anot jos, atperka sunkiausius fizinius darbus, kurių išties daug. Labiausiai vestuvių planuotojai patinka organizuoti nestandartines, neįprastų sprendimų reikalaujančias vestuves.

„Praėjusiais metais organizavau vestuves dviem fotografams. Kadangi pora norėjo neįprastos ir gražios vietos, pasiūliau Elektrėnų atrakcionų parką. Įdomiausia, kad ceremonija dėl tinkamo nuotraukoms apšvietimo vyko 8 valandą ryto. Šventė buvo tikrai netradicinė, tačiau viskas pavyko puikiai“, – šypsosi Laura. Pašnekovė pastebi, kad pastaruoju metu vestuvėse ypač daug dėmesio skiriama dekorui. Anksčiau, anot jos, poros pageidaudavo tvarkingos aplinkos, baltų staltiesių, gėlių, o dabar be galo svarbios tokios detalės kaip stalo kortelės, lubų papuošimai. Dažnai jai netgi tenka pasukti galvą, kur išsinuomoti antikvarinių stalo įrankių, taurių ar vazų.

Pasak L. Vagonės, tam, kad du mylintys žmonės puikiai atšvęstų vestuves, nebūtina turėti daug pinigų. „Be abejo, pas dizainerį suknelės nepasisiūsi ir į restoraną neprisikviesi daugybės svečių. Tačiau galima po ceremonijos surengti iškylą gamtoje, susiorganizuoti vakarėlį savo namo kieme, pasipuošti mamos suknele ir panašiai“, – idėjomis dalijasi Laura. Pastaruoju metu žmonėms vestuvių planavimo paslauga vis dažniau yra ne prabanga, o tikras išsigelbėjimas. Turint galimybę smagu visus buitinius rūpesčius patikėti profesionalams, o patiems tik mėgautis gražiausia gyvenimo diena. Juk vestuvių planuotoja – tai nepastebima tavo šventės režisierė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.