...

Verslo planą jaunos mamos sustrategavo per naktį

Verslas

2012.05.22

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: , .

Verslo planą jaunos mamos sustrategavo per naktį

Jovita ir Lena Asmeninio albumo nuotr.

Norint įgyvendinti savo idėją, pasirodo, ne visada reikia profesionalių verslo konsultantų pagalbos, teisininkų patarimo ar išmanių bei turtingų investuotojų. Draugės Lena ir Jovita per naktį nutarė imtis nuosavo verslo: apsvarstė jo strategiją, nusipiešė logotipą ir sugalvojo įmonės pavadinimą. Dabar jos jau mąsto ne tik apie plėtrą Lietuvoje, bet ir apie eksportą.

„Uoga uoga“ – tai sėkmingai veikianti natūralios rankų darbo kosmetikos įmonė. Šios bendrovės įkūrėjos yra šiuo metu Lietuvoje gyvenanti dvidešimt devynerių latvė Lena Sokolovska ir dvidešimt aštuonerių kaunietė Jovita Vyšniauskienė.

Mažas atžalas auginančios mamos prieš keletą metų pradėjo intensyviai domėtis ekologija ir natūralia kosmetika. Vietoj įprastų šampūnų ir veido kremų draugės ėmė naudoti molį, aliejų, įvairias žoleles ir kitas natūralias medžiagas. Pradžioje moterys natūralią kosmetiką gamindavo tik sau ir šeimos nariams, o vėliau vis dažniau sulaukdavo ir draugių ar giminaičių užsakymų.

„Jovita tuo metu buvo motinystės atostogose, o aš taip pat ką tik išėjusi iš darbo. Abi jautėme, kad trūksta veiklos ir norime daryti ką nors įdomaus, naudingo. Vieną vakarą atvažiavau pas Jovitą į svečius ir mums per naktį gimė idėja įsteigti natūralios rankų darbo kosmetikos įmonę“, – savo verslo pradžią prisimena Lena. Dar tą pačią naktį moterys susėdusios nusipiešė logotipą, sugalvojo pavadinimą ir iš senų užrašų ėmė traukti natūralios kosmetikos receptus. Nieko nedelsdamos jau kitą dieną draugės pradėjo intensyviai skaityti teisės aktus, domėtis mokesčių klausimais ir analizuoti tokiai veiklai keliamus reikalavimus. „Lengva išties nebuvo, nes natūraliai kosmetikai gaminti ir platinti keliami griežti reikalavimai, tačiau viską pavyko išsiaiškinti ir įgyvendinti“, – džiaugėsi moteris.

Pradžioje Lena ir Jovita, išsinuomojusios tinkamas patalpas Vilniuje, buvusioje „Sigmos“ gamykloje, kosmetiką gamino tik pačios. „Mes gaminome kosmetiką, o vyrai padėjo atlikti kitus įvairius darbus. Būtent jie sukonstravo reikalingus baldus, įrengė ventiliaciją, įstatė duris“, – antrųjų pusių pagalba džiaugiasi verslininkė. Šiuo metu bendrovėje „Uoga uoga“ dirba septyni žmonės. Natūralios rankų darbo kosmetikos, pagamintos pagal Lenos ir Jovitos receptūrą, galima įsigyti firminėje parduotuvėje Vilniuje, taip pat įvairiose prekybos vietose kituose Lietuvos miestuose ir internete adresu www.uogauoga.lt.

Artimiausi verslininkių planai – firminė parduotuvė Kaune ir eksportas į šalis kaimynes. „Vis daugiau žmonių nori saugesnio, sveikesnio ir arčiau gamtos esančio produkto. Lietuvoje galima įsigyti natūralios kosmetikos, tačiau jos kaina gana didelė. Mes stengiamės pasiūlyti tokią kainą, kad produkcijos galėtų įsigyti ir paprastas žmogus“, – teigia Lena. Aukštuosius ekonomikos ir verslo mokslus baigusios moterys dabar yra panirusios į natūralios kosmetikos gamybos studijas.

„Esame išklausiusios natūralios kosmetikos kursus Londone, taip pat turime daug profesionalios literatūros. Nuolat mokomės ir tuo domimės“, – teigia Lena. Šiuo metu „Uoga uoga“ siūlo apie trisdešimt laboratorijose patikrintų skirtingų produktų: įvairių rankų darbo kremų, veido kaukių, lūpų balzamų. Moterys prisipažįsta, kad dabar grįžti į samdomą darbą joms būtų sudėtinga.

„Kai pabandai plėtoti savo verslą, grįžti į samdomo darbuotojo vietą nesinori. Su Jovita kartais pakalbame, kad jeigu šis verslas ir bankrutuotų, vis tiek bandytume daryti ką nors savo“, – atvirauja verslininkė. Anot jos, turint nuosavą verslą labiausiai žavi tai, kad dirbi sau, kad gali sukurti darbo vietų kitiems žmonėms ir suburti komandą. Taip pat Lena džiaugiasi galimybe praktiškai išbandyti visas studijuojant įgytas teorines žinias, eksperimentuoti ir mėgautis rezultatu.

„Kartais susimąstau ir net negaliu patikėti, kad visa tai – nuo dizaino iki produkto – sukūriau savo rankomis“, – sako moteris. Visiems mąstantiems apie nuosavą verslą Lena nuoširdžiai pataria nebijoti ir bandyti. „Visi mano, kad norint pradėti verslą reikia unikalios idėjos. Dažnai žmonės, nors ir turi verslo idėją, abejoja, ar ji gera. Kaip rodo praktika, idėja gali būti ir paprasta, tačiau viskas priklauso nuo jos įgyvendinimo“, – pastebi pašnekovė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.