...

VERSLO ISTORIJA: „Pievagrybiai: Šiaulių mafijos verslas ar sumanaus optimisto planas?

Verslas

2012.05.02

Autorius: Mantė Sabaliauskaitė

Temos: , .

VERSLO ISTORIJA: „Pievagrybiai:  Šiaulių mafijos verslas ar sumanaus optimisto planas?

Verslo istorija BFL/Tomo Urbelionio nuotr.

Pagrindinė „BZN start“ VERSLO ISTORIJOS gegužės mėnesio tema apie itin intriguojančią verslo pradžią ir istoriją, kuri leido šiandien sukurti verslininkui KĘSTUČIUI JUŠČIUI nuosavo pievagrybių verslo imperiją. Nuožmi kova dėl išlikimo, nevienodos konkurencijos sąlygos bei grybų ligos – tai tik nuotrupos iš lietuviškojo grybų karo scenarijaus…

„Aplinkiniai kaimo žmonės kalbėjo, kad čia grybus augins Šiaulių mafija, nes dvidešimtmetis snarglius negali imtis verslo!..“ – prisimena ūkio „Baltic Champignons“ savininkas Kęstutis Juščius. Pirmus metus ar net pusantrų balansavo ties išlikimo riba, vos nebankrutavo, nes į grybų verslą buvo sukišęs ne tik savo, bet ir skolintus pinigus.

Kęstutis Juščius važiavo į Lenkiją aiškintis, kaip auginami pievagrybiai. “Atvažiuoju pas vieną žmogų prie vartų ir sakau: gal galite parodyti, kaip grybus auginate? Žiūri į mane, toks jaunas pacanėlis esu, matyt, nusprendė, kad ne konkurentas, ir įsileido. Iki šiol turiu kasečių su filmuota medžiaga, kaip iš paskos einu grybininkams ir filmuoju, ką jie ir kaip daro. Kadangi lenkai jokia kita kalba nešneka, teko pačiam išmokti lenkiškai, kad sužinočiau auginimo plonybes.”, – dalinasi įspūdžiais pašnekovas.

Naujame „BZN start“ gegužės mėnesio žurnale rasite visą straipsnį, kuriame verslininkas dalinasi neįtikėtinai žavinga patirtimi!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.