...

VERSLO ISTORIJA. Petras Ignotas: ar norėtų žmonės verslininko turto, jei žinotų, kiek jis jam kainuoja?

Verslas

2014.03.01

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

VERSLO ISTORIJA. Petras Ignotas: ar norėtų žmonės verslininko turto, jei žinotų, kiek jis jam kainuoja?

P.Ignotas jau dvidešimt metų sėdi prie nuosavo verslo vairo BFL/Butauto Barausko nuotr.

„Tokvilos“ įkūrėjas Petras Ignotas (64 m., iš Šilutės raj.) yra vienas iš tų žmonių, kurie įrodė, kad atkaklus darbas, gera komanda ir aiškūs tikslai gali padėti sukurti įmonę. Pasak P.Ignoto pirmieji žingsniai verslo pasaulyje nebuvo itin lengvi, nes laisvosios rinkos ekonomikos principai anuomet labai stebino net ir jį, žmogų, kuris turėjo galimybę kartais nuvykti į Vakarus, už geležinės uždangos.

O netikėtas susitikimas traukinyje pakeliui į Maskvą su S.Brundza pakišo naujo verslo pasiūlymą. „S. Brundza prasitarė, kad jis sulaukia daug automobilių gamintojų iš užsienio pasiūlymų atstovauti juos Lietuvoje, todėl ne visada spėja tinkamai sureaguoti ar pasinaudoti atsiradusiomis verslo galimybėmis. Taip palaipsniui išsivystė idėja, kad aš turėčiau prisijungti prie jos ir padėti susidoroti su naujų verslo pasiūlymu srautu“ – prisiminė P. Ignotas.

Verslauti mokaisi visą gyvenimą, tam nėra pabaigos. Verslas kaip ir pats gyvenimas yra dinamiškas, besikeičiantis, reikia įvertinti daug aplinkybių, prisiimti riziką, atsakomybę.

P. Ignotas

Tuo metu visos įkurtos automobilių atstovybės Lietuvoje, priklausė vienai įmonei „Eva“. Tačiau iš Vakarų atvažiavę automobilių gamintojų atstovai nebuvo patenkinti dėl tokio sprendimo ir dar tik besimokančius laisvos rinkos etikos principų Lietuvos verslininkus paprotino, kad taip elgtis nederėtų. Taip ir prasidėjo „Tokvilos“ užuomazgos.

Apie tai, kaip P.Ignotui pavyko per dvidešimt metų pavyko sukurti stiprų verslą, skaitykite naują „BZN start“ nuo kovo 6 d. verslo žurnalą, kur rasite visą straipsnį apie siekius, užsispyrimą ir meilę tam, ką tu darai. BZN start linki kuo didžiausios sėkmės!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.