...

Verslo idėjos įgyvendinimas – tarsi meno kūrinio tapymas!

Verslas

2013.03.25

Autorius: Jana Saifulinaitė

Temos: .

Verslo idėjos įgyvendinimas – tarsi meno kūrinio tapymas!

Valentinas Zacharkevičius Asmeninio albumo nuotr.

„Įspūdžių studija“ – jau 20 metų sėkmingai dirbančios įmonės UAB „Elstera“ kūrinys. 2007-ųjų kovo mėnesį Vilniuje firminį saloną įkūręs 48-erių Valentinas Zacharkevičius sakė, kad verslo idėjos įgyvendinimas buvo tarsi meno kūrinio tapymas. „Turėjome pirminę viziją, tačiau rezultatas pranoko visus lūkesčius!“ – tvirtino jis ir pridūrė, kad mintis atidaryti vestuvinių kvietimų studiją buvo visiškai inovatyvi, bet rizikinga. Domimės, kaip pavyko užkariauti reiklių klientų širdis ir suformuoti nuolatinių pirkėjų būrį.

Rastas raktas į klientų širdį

Vilniaus Gedimino technikos universitete transporto inžinerijos mokslus baigęs verslininkas pasakojo, kad verslo pradžioje būtina apsišarvuoti kantrybe ir racionaliai mąstyti. „Gyvename tokioje šalyje, kurioje kiekviena naujovė sunkiai įsileidžiama ir kuriai reikia laiko įsitvirtinti rinkoje, bet mes iš pat pradžių tikėjome, kad klientai mus pamils ir neįsivaizduos savo jaukios šventės be mūsų indėlio. Tad pradėjome nuo racionalaus uždarbio plano ir po truputį jį didiname“, – pasakojo V. Zacharkevičius.

„Pradedant verslą svarbiausia rasti tinkamą nišą ir turėti viziją. O verslo planas yra būtinas, jei mėgstate sistemiškumą, konkretumą ir siekiate jo laikytis. Salono „Įspūdžių studija“ veikla paremta verslo pamatu, tačiau mokėti tai padaryti savaip yra svarbiausias dalykas. „Jei siekiate tik daug užsidirbti, turite pasirinkti kitokias paslaugas ar prekes“, – kalbėjo jis.

Verslininkas pasakojo, kad pradžioje didžiausia užduotis buvo rasti raktą į klientų širdis! „Prieš imantis šio verslo įkvėpimo teko semtis ir iš tų šalių, kuriose toks verslas turi senas tradicijas. Daug metų keliauta ir ieškota idėjų – visa tai ir tapo salono idėjos pagrindu“, – verslo pradžios užuomazgas atskleidė vyras.

„Ieškojome pavadinimo, kuris įkūnytų kūrybą, teigiamą emociją. Tokį pavadinimą pasirinkome todėl, kad geri įspūdžiai mus nuteikia romantiškiems pamąstymams, tarsi vilioja užeiti ir pasižiūrėti. Mūsų salono veikla tuo ir įdomi, kad didelis dėmesys kreipiamas į aplinką ir net į studijoje skambančią muziką. Stengėmės sukurti jaukią, subtilią atmosferą klientui, kuris ieško grožio, estetikos savo vestuvių ar kitai šventei“, – pasakojo verslininkas.

Kalbėdamas apie investicijas jis liko paslaptingas: „Pirminis indėlis buvo nepamatuojamas. Sunku įvertinti finansiškai, kiek kainuoja idėjos, kūrybinės mintys kuriant visą aplinką. Tai buvo ir yra išskirtinis projektas, – sakė jis ir pridūrė, kad būtent jie Lietuvoje pirmieji įkūrė vestuvinių kvietimų saloną: – Mūsų veikla labai plati, prekių ir paslaugų pasiūla taip pat gausi, tad konkurentais galėtume laikyti daug įmonių, tačiau taip nesielgiame. Stengiamės su visais bendradarbiauti.“

Stipri komanda padeda siekti tikslų

„Salone „Įspūdžių studija“ dirbti pradėjo trijų darbščių ir be galo kūrybingų asmenybių komanda. Kiekviename žingsnyje ją drąsino ir papildė įmonės biuro kolegos. Keičiantis darbuotojui skiriame daug pastangų surasti žmogų, kuris savo indėliu galėtų papildyti ir kūrybiškai praturtinti salono veiklą. Tai dažniausiai darome patys, be profesionalų pagalbos, motyvuodami tuo, kad tik mes galime žinoti, kokio darbuotojo ieškome“, – sakė V. Zacharkevičius.

„Svarbiausia, kad darbuotojas turėtų darbo viziją, kurią būtų galima sugretinti su mūsų ieškoma. Žmogus, kuris kreipiasi į mus dėl galimybės dirbti „Įspūdžių studijoje“, turi gerai išmanyti salono veiklą. Kūryba ir noras bendrauti turėtų būti pamatinės savybės“, – apie darbuotojų atrankos subtilybes pasakojo verslininkas.

„Komandą sudaro labai skirtingi žmonės, kuriuos vienija bendras tikslas. Todėl mūsų tikslas – padėti ir stiprinti kiekvieno darbuotojo stipriąsias savybes. Taip mes vienas kitą papildome ir tarsi retušuojame konkurencijos tarp darbuotojų liniją, – sakė V. Zacharkevičius. – Geriausiai įmonės vadovui dirbti padeda stipri komanda, kuria jis gali pasitikėti, kuri turi bendrą tikslą ir jo siekia. Vadovas turi būti kaip įkvėpimo šaltinis darbuotojui, o darbuotojas turi atiduoti dvigubai daugiau energijos ir darbo. Vadovas sutaupo be galo daug laiko, kai tarp jo ir darbuotojo egzistuoja nematomas bendradarbiavimo ryšys, kai jam nereikia formuoti kiekvienos darbuotojo užduoties, jo prižiūrėti.“

Didelis prekių pasirinkimas išrankiems klientams

Pasak verslininko, dažnai klientai apsilanko ruošdamiesi svarbiausioms gyvenimo akimirkoms: vestuvėms, krikštynoms. „Stalo kortelės, svečių susodinimo planas, linkėjimų knyga, mielos dovanėlės svečiams, vestuvių albumai ir kita atributika pridės jūsų šventei ne tik organizuotumo, bet ir originalių idėjų“, – sakė verslininkas.

Ieškantiems dovanų „Įspūdžių studija“ gali pasiūlyti stilingų interjero detalių iš Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, taip pat gali pradžiuginti dideliu užrašų knygučių pasirinkimu, kvapų namams įvairove, dekoratyvinio ir spalvoto popieriaus pasirinkimu, moderniais albumais ir daug kitų mielų smulkmenų.

„Kiekvienoms Kalėdoms paruošiame vis naują ir netikėtą kalėdinių atvirukų, sveikinimų kolekciją, – pridūrė verslininkas ir džiaugėsi, kad vestuviniai kvietimai, įvairios mielos dovanėlės, šeimos švenčių akcentai populiarūs visais metų laikais: – Ne paslaptis, kad vasaros metas idealus vestuvėms, todėl ir susidomėjimo sulaukiame daugiau. Na, bet rudenį ir žiemą turime gausybę kokybiškų bei skoningų pakavimo priemonių, dovanų dėžučių ir t. t.“

„Mūsų klientas vertina grožį ir kokybę. Tai žmogus, kuris nori nustebinti savo artimą. Jauki salono aplinka, estetiškas prekių pateikimas, dėmesys detalėms, netgi smulkmenoms ypač žavi ir vilioja žmones, jie vertina tokį darbą ir siekia patys tai kurti arba turėti savo aplinkoje“, – sakė verslininkas ir pridūrė, kad jų klientai yra be galo jautrios ir kūrybingos asmenybės, kurios kartais reaguoja į mažiausią smulkmeną. Pasak jo, visa komanda stengiasi išvengti stresinių situacijų, o joms iškilus ieško sprendimo būdų.

Svarbu rasti nišą rinkoje

Verslininko nuomone, tik darbas ir kruopštumas padeda siekti tikslų. „Net ir klaidos darbo metu praturtina mus ir verčia dar labiau stengtis. Pasitikiu įmonėmis, su kuriomis dirbame jau ilgus metus. Šalys, kuriuose ieškome įkvėpimo, – Prancūzija, Italija, Belgija, Vokietija. „Įspūdžių studijoje“ mes akcentuojame europietišką kokybę ir romantišką stilių, – sakė verslininkas ir atskleidė, kad nors šiuo metu neturi planų plėstis, visada yra noras ateityje turėti panašios veiklos salonų kituose Lietuvos ar net Europos miestuose: – Raskite savo nišą rinkoje ir pradėję dirbti tai darykite be galo nuosekliai. Visada ieškokite naujienų, kurios tinka tik jūsų veiklai, ir nebijokite kartais būti neįvertinti!“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.