...

Verslo idėją pasufleravo šeima

Verslas

2013.05.28

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Verslo idėją pasufleravo šeima

Tomas Krunkaitis su žmona Asmeninio albumo nuotr.

Iš didelės marijampoliečių šeimos kilęs Tomas Krunkaitis nuo mažumės turėjo polinkį į verslą, tad dar besimokydamas mokykloje užsidirbdavo kišenpinigių.

Baigęs mokyklą, vaikinas įstojo į KTU, baigė inžineriją. Kaip ir daugelis studentų, vasaromis jis važiuodavo į užsienį (JAV), kur gyveno giminaičių. Kadangi šalis labai patiko, baigęs mokslus T. Krunkaitis nusprendė joje likti, langų įmonėje įsidarbino paprastu darbininku.

„Dirbau daug ir sunkiai, atsisakiau savo amžiaus jaunuoliams įprastų pramogų, vakarėlių ir jau svajojau apie nuosavą verslą“, – prisiminė T. Krunkaitis.

Praėjus keletui metų svajonė tapo realybe – vaikinas atidarė langų įmonę. Nors pirmi metai buvo sunkūs, verslas pajudėjo, atsirado klientų ir užsakymų. Dabar Tomas yra pelningos įmonės prezidentas.

Kaip ir visi emigrantai, vaikinas Lietuvoje paliko šeimą – tėvus ir penkias seseris. Baimindamasis, kad nenutrūktų ryšiai, jis sugalvojo ir tėvynėje imtis verslo.

„Ką daryti čia, buvo sudėtingas klausimas. Iš pradžių su seserimi nusprendėme atidaryti vyninę Vilniuje, bet dėl didelių biurokratinių kliūčių apsigalvojome. Paskui vienai iš seserų kilo mintis, kad reikėtų kurti grožį. Netrukus priėmėme sprendimą – darom“, – pasakoja Tomas.

Verslininkas neslepia, kad įkurti verslą Lietuvoje buvo daug sunkiau negu JAV, o vietos įstatymai ir biurokratija tapo rimtu iššūkiu.

Išskirtinumo paieškos

„Norėjome atidaryti grožio saloną, kuriame pasigražinti galėtų ne tik jaunos panelės, moterys, bet ir mamos, tėčiai bei jų vaikučiai. Nors investicijos buvo didelės – reikėjo patalpų, įrangos, – prieš porą metų duris atvėrė Šeimos grožio centras. Atidarymo proga norėjome gražios šventės tiems, kuriuos nuskriaudė likimas, todėl pasikvietėme SOS vaikų kaimo auklėtinių, SOS mamų ir tetų. Visą dieną nemokamai buvo atliekamos grožio procedūros tiek vaikams, tiek SOS mamoms ir tetoms, vaišinome užkandžiais, saldumynais, gaiviaisiais gėrimais“, – pasakoja T. Krunkaitis.

Didelėje šeimoje augęs verslininkas supranta, kad reikia būti socialiai atsakingu piliečiu. Anot jo, spindinčios mažųjų akys ir nuoširdi padėka yra geriausia paskata dirbti toliau.

T. Krunkaitis pats turi nuostabią žmoną ir tris vaikučius, todėl užsidegė mintimi pagelbėti mamoms, kurios augindamos vaikus sunkiai randa laiko ištrūkti iš namų ir pasilepinti grožio procedūromis.

„Įkūrėme specializuotą vaikų kirpyklą – Mikės Pūkuotuko kambarį. Jame įrengtos specialios vaikiškos kirpimo zonos, yra žaidimų zona, kur vaikai gali pramogauti, kol gražinsis jų mamos. Pavadinimas atspindi, kad tai šeimos verslas – visai šeimai, viskas vienoje vietoje grožiui puoselėti“, – pasakoja verslininkas.

Planuoja plėtrą

„Kaip ir visur, pradžia buvo sudėtinga, bet investicijos į reklamą, puikūs klientų atsiliepimai davė rezultatų“, – sako T. Krunkaitis.

Anot verslininko, dar anksti kalbėti apie investicijų atsipirkimą, bet reikalai gerėja: vis daugiau klientų, rekomendacijų ir gražių atsiliepimų.

„Neseniai praplėtėme paslaugų spektrą ir atidarėme SPA centrą su pirtimi. Dabar dar daugiau paslaugų: vanojimai, kūno šveitimas, kūno kaukės, masažai. Judame į priekį, planuojame atidaryti daugiau šeimos oazių, kur būtų pasirūpinta kiekvienu – nuo mažiausio išdykėlio iki senjoro, – planais dalijosi pašnekovas, o pradedantiems nuosavą verslą palinkėjo: – Turėkite idėją, tikėkite tuo, ką darote, ir viskas bus gerai.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.