...

Verslo idėja, kurią padiktavo raktų ryšulėlis

Verslas

2013.12.10

Autorius: Rasa Petrauskaitė

Temos: .

Verslo idėja, kurią padiktavo raktų ryšulėlis

Pasak K. Martinkienės, įmonę pavyko įsteigti gana greitai – visas procecas vyko iš namų Asmeninio albumo nuotr.

Tikriausiai ne vienas esate prašęs draugų ar artimųjų pasaugoti namus išvykus. Tokių prašymų itin dažnai sulaukdavo antrus metus Klaipėdos rajone gyvenanti Kristina Martinkienė (32 m.). Sukauptas nemažas raktų ryšulėlis pakuždėjo galimo verslo idėją. „Jeigu draugams keliu pasitikėjimą, tuomet paslaugos norės ir svetimi. Reikės ne tik pasaugoti namus, bet ir prižiūrėti nuomininkus“, – šypteli moteris. Ir taip šių metų balandžio mėnesį uostamiestyje K. Martinkienė įsteigė Saugaus turto agentūrą.

Pagalba emigrantams

Mažosios bendrijos (MB) statusą turinti agentūra gali pasirūpinti kambarių tvarkymu, gėlių laistymu, pašto dėžučių tikrinimu ar net pasiūlyti įrengti vaizdo stebėjimo, telekomunikacijų tinklus. K. Martinkienė pabrėžia, kad agentūra vien šiomis paslaugomis neapsiriboja: „Klientai gali kreiptis bet kuriuo klausimu, kuris susijęs su nekilnojamuoju turtu. Dėl paslaugos, kurios negalės suteikti Saugaus turto agentūra, susitarsime su partneriais.“

Teisinį išsilavinimą turinti K. Martinkienė klientams teikia teisines konsultacijas perkant, parduodant būstą, taip pat išaiškina sutartis imant paskolą būstui įsigyti, padeda pasirinkti tinkamiausią kreditorių.

Namų priežiūros paslaugos dažniausiai reikia emigrantams. Kristinos teigimu, ilgesniam laikui išvykstantiems žmonėms užtikrinamas būsto saugumas, ypač jei jis nuomojamas svetimiems. Nuomininkų priežiūra padeda užtikrinti tokią namų būklę, kokia buvo prieš šeimininkams išvykstant. Be to, išvykusieji gali būti ramūs dėl komunalinių mokesčių – jie visada bus sumokėti.

Saugaus turto agentūra paslaugas kol kas teikia tam tikruose Lietuvos miestuose, bet esant poreikiui gali aptarnauti bet kurią teritoriją. „Nedvejokite – atvyksime ir į Jūsų miestą“, – užtikrina verslininkė.

Idėja sulaukė finansinės paramos

Pasak K. Martinkienės, įmonę pavyko įsteigti gana greitai – visas procecas vyko iš namų. O štai kuriant verslo strategiją sugaišta ilgiau: „Dienų ir valandų nesuskaičiuosiu, nes reikėtų įtraukti ir sapnus, ir atostogų minutes užsienyje, ir šeimos pasivaikščiojimus prie jūros.“ Nekilnojamojo turto agentūrai įsteigti ir apsirūpinti būtiniausiomis priemonėmis prireikė apie 10 000 litų.

Prie verslo idėjos plėtojimo prisidėjo „Verslios Lietuvos“ remiami ir rengiami seminarai bei konferencijos. Vienas pirmųjų seminarų, kuriame dalyvavo Kristina, buvo „Smart Start“. Jame verslininkė sulaukė itin didelio palaikymo iš Verslo angelų fondo įkūrėjo Arvydo Strumskio.

„Taip pat mane konsultavo Klaipėdos pramonės ir amatų rūmų darbuotoja Andromeda Uteraitė-Grauslienė. Suteikė „Verslios Lietuvos“ verslo krepšelį.

Įkūrusi įmonę dariau būtiniausius pirkimus. Sužinojusi apie Klaipėdos rajono smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programą, patobulinau verslo planą, užpildžiau paraišką ir SVVSS deklaraciją, pateikiau patirtas išlaidas įrodančius dokumentus, pažymas iš „Sodros“ ir VMI. Nudžiaugau sužinojusi, kad gavau paramą. Tai net tik pinigai, bet ir įvertinimas, kad jų nusipelniau“, – pasakoja K. Martinkienė.

Klaipėdos rajono savivaldybė verslininkei kompensavo kiek daugiau nei 3 000 litų patirtų išlaidų.

Sparčiais žingsniais į sėkmę

Nors šis verslas dar jaunas, anot jo įkūrėjos, sėkmingas. Tai įrodo klientų pasitenkinimas bei kitais metais prognozuojamas pelnas. Kita vertus, verslininkė įsitikinusi, kad dar teks susidurti su neplanuotais iššūkiais.

Kristinos teigimu, pradedant verslą svarbiausia ryžtas ir noras siekti užsibrėžtų tikslų. „Reikia didelės valios norint suguldyti planus popieriuje ir ypač juos perkelti į realybę. Labai baisu pralaimėti, nes nesėkmės atveju viskas griūtų lyg kortų namelis. Todėl manau, kad lengviausia verslo imtis žmonėms iki 30 metų, kurie dar yra laisvi judėti, rizikuoti, neturi šeiminių įsipareigojimų. Aišku, sėkmės negarantuoja niekas, reikia labai pasistengti, kad pasisektų“, – baigdama pokalbį K. Martinkienė linki imtis to, kas miela širdžiai, nes tuomet į darbą keliausite lyg į šventę.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.