...

Verslas, sukurtas ne dėl pinigų

Verslas

2020.01.13

Autorius: Agnė Kavaliauskaitė

Temos: .

Verslas, sukurtas ne dėl pinigų

Spėkite, kaip susijusi Lietuvos laikinoji sostinė Kaunas ir Kenija. Manantieji, kad vienintelė juos siejanti detalė yra ta pati pirmoji raidė „K“, klysta. Pasirodo, būtent Kaune gyvena mažo drambliuko iš Kenijos globėjai – laipiojimo ir laisvalaikio centro „Miegantys drambliai“ įkūrėjai. Gintarė Neverdauskė, šio centro paslaugų vaikams vadovė, papasakojo ne tik apie neįprastą laipiojimo ir paslaugų centro globotinį, bet ir apie studiją „Mukkoka namai“, kur ji su kolegėmis Inga Kupetyte-Bunevičiene ir Liucija Tamulyte kviečia visus sustoti ir atrasti ramybę.

Viskas prasidėjo nuo… drambliuko

„Mukkoka namai“ – augančio žmogaus, šeimos namai. Visos veiklos, užsiėmimai, susibūrimai ir net dizaino sprendimai yra paremti nuoširdžiu tikėjimu, auginančia ateitimi ir meile vaikui, šeimai, bendruomenei bei gamtai. Tai namai, paremti kūrybos galia, kuri ne tik išlaisvina mažus ir didelius, bet ir suteikia galimybę atrasti savyje užmirštus ar užgniaužtus talentus, susiburti kartu ir bent trumpam nurimti šiomis lekiančiomis dienomis. Ten, kur ramu širdyje, kur auga kūrybingi vaikai ir tvyro darnos bei tvarumo idėjos“, – studiją pristato G. Neverdauskė.

Pernai per Kalėdas laipiojimo ir laisvalaikio centro „Miegantys drambliai“ tapo našlaičio drambliuko vardu Mukkoka globėjais. G. Neverdauskė pasakoja, kad „Mukkoka namų“ koncepcija, panašiai kaip ir rūpestingų globėjų priglaustas drambliukas, augo ir pavirto į unikalią studiją, kurioje visi yra laukiami.

Kūrė ne dėl pinigų

„Mūsų veikla pradėta vykdyti tik nuo 2019 m. rugsėjo pabaigos. Taigi dar ir yra pati pradžia. Kaip ir visur, pradžia yra įdomi, kupina staigmenų ir atradimų, tačiau ši idėja kurta ne dėl verslo, bet dėl poreikio būti būtent tokios veiklos visuomenės dalimi. Sakytume, pradžia yra ne sunki, o reikalaujanti daugiau nei įprastai dėmesio. Visai kaip kūdikio priežiūra. Bus lengviau, kai šis mažylis atsistos ant dviejų kojų. O iki tol čiūčiuosim ir lopšines dainuosim, augindamos mažąjį Mukkoką“, – šiltai apie studijos pradžią kalba G. Neverdauskė.

Kuo „Mukkoka namai“ gali sudominti vaikus ir suaugusiuosius? Pašnekovė atsako – atrasta ramybe: „Atėjusieji mokosi susikoncentruoti į veiklą, kuri turi raminamųjų galių ar skatina kūrybiškumą, nukreipia žvilgsnį į paprastumą. Mes vadovaujamės taisykle „mažiau yra daugiau“. Ateityje sieksime įgyvendinti vyresnį vaiką ir jo šeimą palaikančių veiklų, konsultacijų, suteikti erdvės burtis tos pačios misijos specialistams po vienu stogu.“

Ne tik patiems mažiausiems

„Mukkoka namai“ siūlo išbandyti daug skirtingų veiklų, kuriose gali dalyvauti įvairaus amžiaus asmenys. Būsimos mamos, mamos su kūdikiais, įvairaus amžiaus moterys ir vaikai su visa šeima gali lankyti jogos užsiėmimus. Pačių mažiausių, nuo 8 mėn. iki 3 metų, laukia muzikiniai judesio užsiėmimai, muzikinės kūrybinės dirbtuvės ir mikliųjų pirštelių kūrybiniai užsiėmimai. 4–12 metų vaikai gali lankyti teatro ir meno užsiėmimus. Be to, visa šeima yra laukiama antrinio dizaino dirbtuvėse. Jei suaugusieji nori skirti laiko tik sau, gali apsilankyti dailės terapijos ar sąmoningojo kvėpavimo (angl. rebirthing) užsiėmimuose. 

Pašnekovė prasitaria, kad tai dar ne viskas: „Siūlome erdvės nuomą įvairiems renginiams, seminarams, organizuojame edukacinius spektaklius vaikams. Jeigu yra pageidavimų, galime suorganizuoti nuostabią gimtadienio šventės programą.“

Klaidos – investicija į save

Ko G. Neverdauskė palinkėtų tiems, kurie nori realizuoti savo idėjas ir įkurti verslą? „Jeigu yra tikėjimas savo idėja, jausmas, kad tai yra laikas čia ir dabar, ir ryžtas startui, būtinai pabandykite. Svarbiausia remtis ne baimėmis, o svajonėmis, tikėjimu ir viskas pavyks. Į klaidas ar nesėkmes tiesiog reikia žiūrėti optimistiškai – kad tai yra tik pamokos bei investicija į save. Savo veiklos turėjimas visokeriopai stipriai augina žmogų ir padeda atsirinkti tikrąsias vertybes. Tad pirmyn į augantį save!“ – drąsos linki studijos „Mukkoka namai“ bendraįkūrėja.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.