...

Verslas internete gali būti paprastas ir smagus

Verslas

2022.03.29

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Verslas internete gali būti paprastas ir smagus

Indrė Ivinskienė Asmeninio albumo nuotrauka

Bandymas sėkmingai paleisti e. parduotuvę ir pritraukti klientų vedė į nusivylimą. Daug investuota, daug mokytasi, o rezultatas nedžiugino. Atsainus specialistų požiūris ir jų noras dirbti tik su didesniais projektais, vertė Indrę Ivinskienę ieškoti geriausių mokymo metodų, padedančių kurti sėkmingą verslą internete. Todėl Indrė savo sukauptomis žiniomis nusprendė dalintis ir kuria savo prekių ženklą „WEBsuIndre“.

Būdama vos 27-erių metų amžiaus, I. Ivinskienė jau buvo didelės gamybos įmonės logistikos vadovė. Vis dėlto pervargusi nuo samdomo darbo įtampos, krūvio, nuolatinio streso ir nemigos, I. Ivinskienė tyliai svajojo tapti savo laiko ir sprendimų šeimininke. Taip gimė pasiryžimas įkurti e. parduotuvę naujagimiams.

Parduotuvė naujagimiams nebuvo sėkminga

Indrė nesitikėjo tokio sunkaus starto, klientą pritraukti į parduotuvę buvo sunku. Ji dalyvavo įvairiuose mokymuose, mokėsi išsigryninti savo tikslinę auditoriją, klientų poreikius, reklamą, rinkodaros strategijas, bet niekaip nesuprato, kur esminė klaida, kad pritraukiamas tik vienas kitas klientas, o verslas negali pats savęs išlaikyti. „Rankos sviro, pagalbos nebuvo, mokymai – visur teorija, po kurių vis tiek nesupranti, kaip daryti“, – sako verslininkė.

Nesėkmės ruošė dirvą naujam sėkmingam startui

Pašnekovė bijojo net pagalvoti, kad jai reikėtų ir vėl grįžti į samdomą darbą, todėl visais įmanomais būdais stengėsi e. parduotuvę naujagimiams prikelti gyvenimui. Didžiulės 21,5 tūkst. eurų investicijos į mokymus, bandant suprasti, kaip kurti sėkmingą e. verslą, padėjo pamatus naujam verslui.

Mokymai vis dėlto padėjo jai suprasti savo tikrąjį kelią ir klaidas. Didžiausią įtaką Indrės kelionėje padarė tinklaveikos klubas „Start4Networking“. Būtent čia Indrė suprato, kad sukaupta patirtimi reikia dalintis su kitais. Tada pardavė įmonę su dviem e. parduotuvėmis. Tuo metu net neįtarė, ši nesėkminga e. komercijos pradžia ją stipriai ruošia naujam startui. Susipažinusi su „MasterMind“ metodu, suprato, kad tai jos raktas. I. Ivinskienė baigė moderavimo kursus ir visą patirtį sujungė. Dabar ji veda „MasterMind“ grupes, siekiančias tikslų internete, taip pat organizuoja praktinius mokymus apie verslą internete. „Mokymuose kalbame ne apie tai, „ką“ reikia daryti, o rodome, „kaip“ daryti. Ivinskienė dabar jau gali drąsiai sakyti, kad verslas internete gali būti paprastas ir smagus.

Teko įveikti ir savo pačios baimes

Radusi dalinimosi su kitais kelią, Indrė suprato, kad vis dėlto ir pati turi baimių. Teko kreiptis į progresyvių pokyčių specialistus, kurie padėjo atsisveikinti su baime dalintis viešai ir jau po poros mėnesių I. Ivinskienė pradėjo komunikuoti tiesioginių transliacijų metu.

Su panašiomis baimėmis, netgi ir paniškomis, susiduria ir klientai, norintys pradėti kurti verslus. Indrė sako, kad žmonės pakliūva tarsi į užburtą ratą ir ieško sprendimų, patarimų, palaikymo, naujo įkvėpimo. Indrė džiaugiasi, kad dabar jau gali padėti: „Ne žinių ir pinigų trūkumas priveda prie situacijos, kai norisi viską mesti, o baimės ir įsitikinimai. Kuo daugiau startuojančių žmonių padėsiu prie žinių pridėti ir atsipalaidavimą, pamilti save tokį, koks yra, nebijoti rodytis, tuo daugiau gyvenimų galėsiu pakeisti…“

„MasterMind“ grupės siekia tikslų internetinėje erdvėje

Į „MasterMind“ grupes tikslingai surenkama skirtingų patirčių žmonės, siekiantys tikslų internetinėje erdvėje. Čia dalyviui suteikiama visa reikiama pagalba: tikslingas nukreipimas, įvairių sričių ekspertų konsultacijos, palaikanti, skatinanti, besidalinanti ir kartu sukurianti naujus projektus komanda. „Svarbiausia, kad čia yra kuriama saugi aplinka: suklysti, klausti, paslysti, verkti, džiaugtis“, – sako Indrė ir drąsiai tvirtina, kad vienas mėnuo tokioje komandoje prilygsta vieniems metams ieškojimų, jei tai darai vienas.

Sunkumai kuriant savo e. verslą, Indrę išmokė tapti kitokiai nei kiti verslai, susidėlioti prioritetus ir vertybes visai kitose vietose. Ji pati renkasi, su kuriais klientais dirba, o su kuriais ne. Jei klientas kalba tik apie pelną, bet nekelia savo pirkėjo į pirmą vietą, Indrė gali atsisakyti dirbti su tokiu verslu. O tai ir yra dažno verslo klaida pirma orientuotis į pelną, o ne kliento poreikių patenkinimą. Projektuoja kokybiškas internetines svetaines, e. parduotuves. Konsultuoja ir veda už rankos svetainės kūrimo procese nuo pradžios iki rezultato. Mentoriauja individualiai ir, kas svarbiausia, padeda pažinti ne tikslinį klientą, o idealų ir tai, pasak jos, suprasti kuriant verslą yra labai svarbu.

Baimė suklysti, stresas mus sekina

Šių laikų rykštė – stresas, baimė, depresija, noras pasirodyti geresniems, nei esame, baimė suklysti. Bet tai nė vienam jokių pasiekimų neatnešė. Tik džiaugsmas ir kūrybinė energija daro veiksmingą pokytį. Indrės visi klientai pasakys, jog ji moko strateguoti rimtai, bet tai daryti su malonumu, mėgautis procesu, o svarbiausia nebijoti žaisti. „Bet kokia nesėkmė yra tik pamoka, radus, kas joje buvo gero, reikia eiti toliau ir vėl su džiaugsmu ir nauju užsidegimu. Apsupkite save tais žmonėmis, kurie tiki Jumis. Dar geriau, jeigu būsite tarp stipresnių, tų, kuriems jau pavyko“, – linki I. Ivinskienė.

„Bosių fabrikas“

Indrę jos veikloje labiausiai džiugina laisvė planuoti savo laiką, sprendimus, padėti kitiems verslams, juos įkvėpti. Visos sėkmingos istorijos įkvepia ir Indrę eiti toliau, todėl ji surinko komandą ir visai netrukus startuos naujas, vertybėmis grįstas mentorystės projektas „Bosių fabrikas“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.