...

Verslą augina entuziazmas

Verslas

2013.08.20

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Verslą augina entuziazmas

Liudmila Skobeleva Asmeninio albumo nuotr.

Kas galėtų pamanyti, kad renginių organizavimo įmonės „Mažasis genijus“ įkūrėja Liudmila Skobeleva 5 metus dirbo visai nesusijusį buhalterės darbą? 12 metų gyvuojančiai įmonei vadovaujanti moteris dirbti malonumą teikiančio darbo niekada nepavargsta.

Išsipildė vaikystės svajonė

Viskas prasidėjo vaikystėje. Pašnekovė prisiminė, kad mėgo žaisti apsimesdama princese, persirengti įvairiais kostiumais, įsijausti į skirtingus vaidmenis. Ne, šis žaidimas jos neatvedė į aktorystę, nors įmonės organizuojamuose renginiuose vaidinimai būna dažni. Kaip ir ryškiaspalviai kostiumai, kuriais mielai puošiasi ir bemat į vaidmenis įsijaučia net visko matę solidūs verslininkai. O kas sakė, kad žaidimai turi būti tik vaikams?

Taip nemanė ir ponia Liudmila. Pačioje pradžioje ji ėmėsi organizuoti renginius, šventes vaikams. Pirmiausia – saviems. Netrukus atsirado norinčių pasinaudoti gabios ir kūrybingos moters paslaugomis tėvelių. Verslininkė prisiminė, kad apie idėją įkurti verslą pirmiausia papasakojo draugei, o ši netrukus tapo verslo partnere. Pravertė ir draugės turimas pedagoginis išsilavinimas.

Verslą plėtė pamažu

Paklausta, kaip viskas vyko, ponia Liudmila šypsosi. Ji net prisiminė, kokius pirmus kostiumus pasiuvo: „Po truputį plėtėme veiklą, siuvome renginiams reikalingus kostiumus. Pirmieji buvo dviejų klounų kostiumai“, – pasakojo.

Pirmieji klientai buvo jos pažįstami. „Ėmėme organizuoti renginius ir šventes vaikams. Pamažu atsirado vis daugiau norinčių pasinaudoti mūsų paslaugomis“, – pasakojo pašnekovė.

Iššūkis – kaskart sugalvoti idėjų

Kai kurie nuolatiniai klientai jau seniai tapo draugais, o jiems ir kai kurioms įmonėms „Mažasis genijus“ renginius organizuoja ištisą dešimtmetį.

„Malonu, kad klientai mumis pasitiki. Iššūkis būna ilgamečiams klientams sugalvoti renginių scenarijų, juk norisi kaskart nustebinti. Vienodo renginio organizuoti negali“, – tikino pašnekovė.

Ji savo verslą reklamuoja mažai, o dauguma klientų ateina gavę rekomendacijas. Be to, grįžta senieji klientai ir užsisako naujų paslaugų. „Mažojo genijaus“ renginiai išsiplėtė nuo skirtų vien vaikams iki renginių suaugusiesiems. Neretai užsakovai, išleidę vaikus į stovyklą ar organizuotą renginį, vėliau užsako renginį, skirtą tėvams.

Pinigų paskolino draugai

Verslininkės pradinės investicijos – 10 tūkstančių litų. Pinigų jai paskolino draugai, o įdėtos investicijos grįžo maždaug per 5 metus.

Pašnekovės verslas plėtojamas ne vien Lietuvoje. Į stovyklas vaikai atvažiuoja iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Vokietijos.

Planuoja santykius su „ABC“

Plėstis ir toliau yra kur. Verslininkė išdavė, kad plėtros idėjų turi ne vieną, o kelias trumpai apibūdino: „Tai yra platus verslas, todėl sugalvoju naujų idėjų. Kuriame viską, kas susiję su maloniu laiko leidimu šeimoms. Nauja mūsų planuojama kryptis – santykiai. Padėsime žmonėms susipažinti gyvai, pabendrauti, kartu praleisti laiką ir gal net rasti antrąją pusę.“

Renginių ir švenčių organizavimas – nuo sezonų priklausomas verslas, todėl ir darbuotojų skaičius kinta nuo keleto iki keliolikos.

„Šiuo metu turime 16 darbuotojų, tačiau dauguma jų nėra nuolatiniai. Renginiai būna kelis kartus per mėnesį ar savaitę. Daugeliui darbuotojų tai yra papildomas darbas ir malonumą teikiantis laisvalaikis“, – teigė verslininkė.

Džiaugsmą teikia klientų pasitenkinimas

Versle pašnekovę džiugina bemaž viskas – kaip, beje, ir daugelį pašnekovų, savo verslo įkūrėjų, kurių pomėgiai tapo verslu. Didžiausias džiaugsmas pašnekovei – laimingi klientai.

Verslininkė prasitarė, kad ją kartais erzina tik darbuotojų abejingumas. „Nepatinka, kai išduoda ar nuvilia. Taip yra buvę tik keletą kartų, bet buvo skaudu“, – prisiminė pašnekovė.

Dirbkite vadovaudamiesi širdimi

„Mano įmonės šūkis – gyvenkime įdomiai. Gyvenimas yra puikus ir nėra pilkas. Kiekvienas kuriame jį tokį, kokio norime“, – sakė pramogų verslą įkūrusi L. Skobeleva.

Gyventi ir dirbti verslininkė patarė „pagal savo širdį“ – tuomet visas pasaulis padės įgyvendinti savo planus. Ji taip pat įvardijo reikšmę savybės, kuri įrodo, kad verslininkas dega savo idėja: „Žodis „entuziazmas“ išvertus reiškia Dievas viduje“, – sakė ponia Liudmila.

Savo mintį ji patvirtino asmenine darbo patirtimi – anksčiau dirbo inžiniere ir buhaltere, bet nesidžiaugė.

Linkime poniai Liudmilai entuziastingų darbuotojų ir niekuomet nepritrūkti vidinės ugnelės.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.