...

V. Burlinskaitė: sėkmę pasiekėme įsiklausę į savo vartotojų lūkesčius

Verslas

2014.02.24

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

V. Burlinskaitė: sėkmę pasiekėme įsiklausę į savo vartotojų lūkesčius

Viktorija Burlinskaite Asmeninio albumo nuotr.

Atsiminusi laiką mokykloje atsimenu ne tik klasės draugus, bet ir didelę (itin svarbią kiekvienam moksleiviui!) knygą kietu viršeliu – dienyną. Prisimenu ir tris kartus mažesnes, plonesnes ir nuolat namuose arba mokykloje (vieta kinta atsižvelgiant į prašytoją) „pamirštas“ pažymių knygeles. Kelių entuziastų dėka dabar pažymiai rašomi tiesiai į elektroninio dienyno puslapius. Negana to, mokiniams primenama, ką reikia padaryti ar išmokti namuose. Taigi vienintelis dalykas, kurį galima pamiršti namuose, yra galva, kaip sakydavo viena pirmųjų mano mokytojų. Apie mokyklose diegiamas naujoves kalbėjausi su įmonės „Tavo mokykla“ direktore Viktorija Burlinskaite (25 m.).

Darau tai, ką moku

„Esu iš Alytaus, – pasakojimą apie save pradeda V. Burlinskaitė. – Baigusi mokyklą atvykau mokytis į Vilnių. Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete įgijau vadybos informacinės sistemos bakalauro ir magistro laipsnius. Taigi mano išsilavinimas tiesiogiai susijęs su dabartine veikla.“

Nors prie geriausiai žinomo įmonės „Tavo mokykla“ produkto elektroninio dienyno „TAMO“ komandos V. Burlinskaitė prisidėjo, kai jis jau buvo sukurtas (anot pašnekovės, šiame etape padirbėjo puiki įmonės „Nevda“ programuotojų komanda), tikslas buvo jį išplėtoti.

„Švietimas man yra artima sritis. Pati mokyklą mėgau, o ir produktas pasirodė naudingas“, – prisimena pašnekovė, mokyklą baigusi su pagyrimu.

„Man prisidėjus prie šio projekto produktu naudojosi 150 mokyklų, šiuo metu – maždaug 600 mokyklų“, – pasakoja vadovė. – Matant jo augimą buvo nuspręsta įsteigti naują įmonę, kuri administruotų „TAMO“ projektą.

Dabar esame penkių žmonių komanda. Ir nors šiandien mūsų projektas skaičiuoja septintus metus, veiklą pradėjome kaip „startupas“.“

Pusė milijono vartotojų

Idėja kilo 2002–2005 m. „Tuo metu buvo kuriami net ir valstybės finansuojami elektroniniai dienynai, tačiau į mokyklų veiklą žvelgta iš viršaus, lyg į sistemą, negirdint vartotojų, neatsižvelgiant į jų poreikius ir norus. Mes ėjome kitu keliu – žvelgėme į savo vartotojus: bendravome su mokytojais, mokyklų vadovais, klausėmės jų problemų ir norų. Tai ir buvo mūsų sėkmės pamatas“, – sako pašnekovė.

„Išanalizavę jų problemas ir pasiūlymus sukūrėme produktą, kuris atitiko mūsų vartotojų lūkesčius. Tokį, kuris noriai naudojamas, o ne primestas, dirbtinai įsiūlytas“, – džiaugiasi vadovė.

„Mes turime pusę milijono vartotojų, taigi susiduriame su daugybės žmonių lūkesčiais. Sulaukiame daugybės pageidavimų, norų ir turime visą tai bendravardiklinti taip, kad tai būtų produktas, kuris tiktų visiems“, – pagrindinį iššūkį įvardija V. Burlinskaitė.

Nestovi vietoje

„Jeigu žvelgtume iš elektroninio dienyno pusės, pasiekiame kritinę masę vartotojų, plečiame „TAMO“ siūlomų paslaugų paketą. Norime, kad „TAMO“ būtų ne tik elektroninis dienynas, pakeičiantis popierinį variantą ir pažymių knygeles. Orientuojamės į visą mokyklos valdymo sistemą“, – vizija dalijasi pašnekovė.

„Galime pasiūlyti bibliotekos modulį, įėjimo į mokyklą, lankomumo apskaitos modulius ir elektroninius mokinio pažymėjimus, kurie yra „TAMO“ sistemos dalis. Elektroniniai mokinio pažymėjimai veikia kaip daugiafunkcės kortelės, kuriomis galima atsiskaityti (pvz., mokyklos valgykloje), kortelė tampa raktu įeiti į mokyklą ir t. t. Tai naudinga tiek vaikams ir jų tėvams, tiek mokykloms“, – papildomų paslaugų nauda neabejoja V. Burlinskaitė.

„Siekdami supažindinti su naujovėmis rugsėjo mėnesį paleidome A (ateities mokyklos) mokyklų projektą: investavome į Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje esančias mokyklas, įdiegiame jose savo sistemą. Toks sprendimas priimtas remiantis darbo su mokyklomis patirtimi: žinome, kad švietimo sektorius nėra tas, kuris iš karto priima visas naujoves. Tam, kad nauji sprendimai būtų pripažinti, jie turi būti pačiupinėti“, – šypsosi pašnekovė.

Anot V. Burlinskaitės, Lietuvos mokyklos labai skirtingos, tačiau nėra taip, kad miesto mokyklos pranašesnės už provincijos mokyklas. „Pažangių mokyklų vis daugiau, laukia šviesi ateitis“, – optimistiškai nusiteikusi „Tavo mokyklos“ direktorė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.