...

Utenoje rado laisvą nišą mėsinei

Verslas

2023.03.15

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Utenoje rado laisvą nišą mėsinei

Aistė Medikienė su savo vyru Šarūnu Asmeninio archyvo nuotr.

Ieškodami, ko yra didmiesčiuose ir ko trūksta Utenoje, Aistė Medikienė (35) su savo vyru Šarūnu rado laisvą nišą mėsinei. Lygiai prieš du metus, sausio pradžioje, jiedu įregistravo savo įmonę „Sakalėlio mėsinė“, bet sekė visų kitų darbų eilė: dokumentų tvarkymas ir patalpų įrengimas, todėl gamybą ir prekybą pradėjo pavasarį. Šių metų balandžio mėnesį bus du metai, kai jauna verslininkų šeima atsidarė parduotuvę „Marinolis“ , kurioje prekiauja pačių pagamintais ir marinuotais mėsos gaminiais.

Po studijų grįžo į gimtąjį miestą

Utenoje gimusi ir augusi A.Medikienė, baigusi mokyklą išvyko į Vilnių, kur mokėsi ir gyeno dešimtmetį. Baigė verslo teisės ir mokeščių administravimo magistro studijas, studijuodama dirbo vadybininke, o po studijų – personalo vadybininke. Gyvenimo sostinėje etapas baigėsi susilaukus dviejų vaikų, kai su vyru nusipirko namą Utenoje ir išsikraustėme gyventi į gimtąjį miestą. Tuomet ir prasidėjo savęs paieškos, šypsodamasi prisimena pašnekovė.

Verslą įkūrė dviese su vyru

Medikai turėjo susitaupę pinigų, už kuriuos pirmiausia įsigyjo prekybos paviljoną/palapinę. Po vieno sezono nusipirko stalus, kėdes, cukraus vatos aparatą, profesionalų burbulų aparatą. Įsitikinę, kad paslaugos turi paklausą, parašė projektą ir gavę pinigų įsigyjo dar keletą paviljonų palapinių. „Bet supratome, kad iš to neišgyvensime,– sako A. Medikienė. – Kadangi man visada patiko gaminti, ieškojome to, ko nėra Utenoje. Didmesčiuose daug vietų, kur siūloma įvairių marinuotų mėsos gaminių, todėl nusprendėme įsirengti mėsinę ir gaminti tokius gaminius“.

Patarimų ir pagalbos sulaukė iš veterinarų

Verslo pradžioje verslauti sumaniusi šeima pirmiausia konsultavosi su veterinarijos darbuotojais. Kurie, su dėkingumu prisimena moteris, be galo daug padėjo, patarė. Sukaupę patarimų, pradėjo ieškoti patalpų. Jų rasti vis nepavyko. 

Teko priimti sprendimą gamybos patalpas įsirengti nuosavame name. Pasikvietę veterinarijos darbuotoją, kad įvertintų ar yra tokia galimybė namų rusyje įrengti mėsinę, gavopatvirtinimą, kad suremontavus ir įrengus pagal reikalavimus, bus viskas gerai.

Darbus paspartino paskola

Nors šeima turėjome šiek tiek susitaupę pinigų, bet paskaičiavo, kad  viskam tikrai būtų neužtekę. 

„Ieškojome iš kur galėtume gauti paskolą visam remontui ir įrangai. Pasinaudojome „Invega“ siūlomomis lengvatomis ir gavome paskolą. Tvarkėmės dokumentus, rašėme verslo planus ir t.t. Taip prasidėjo mūsų rūsio darbai.

Susitvarkę mėsinę, gavome visus leidimus ir taip pradėjome savo verslą“, – apie verslo kūrimo pradžią pasakoja mėsinės šeimininkai, prisimenanantys ir tai, kad teko susidurti su problema dėl paskolos gavimo. 

Parėmė ir šeimos nariai

„Invegos“ darbuotojai mūsų verslu netikėjo. Sakė, nepavyks, su maistu labai sunku, bus nuostoliai ir t.t. Bet aš labai viskuo tikėjau ir visaip bandžiau juos įtikinti, kad pavyks,– dabar su šypsena prisimena atkakli ir savo svajone tikinti pašnekovė. Ji sutinka, kad sostinėje yra kitaip, tokia produkcija prekiaujančių įmonių – ne viena. Vieniems pavyksta, kitiems – ne. Todėl ir paskolos davėjus, matančius, kaip viena po kitos tokios įmonės užsidarinėja, buvo ne taip lengvai įtikinti. – Įtikinus „Invegos“ darbuotojus, gavome paskolą, tik mažesnę, nei mes norėjome. Bet nenuleidome rankų ir trūkstamus pinigus pasiskolinome iš šeimos narių, kurie mumis tikėjo.“

Sunkiausia – „popierinė“ dalis ir rasti darbuotojų

Vardijant nuosavo verslo kūrimo iššūkius, sunkiausia dalis, pasak mėsinės savininkų, buvo „visi dokumentai, leidimai ir visi kiti popieriai“. Jie pažymi, kad šiai dienai verslo sunkumai yra rasti darbuotojų. „Darbas yra specifinis. Nelabai yra norinčių eiti dirbti su žalia mėsa. Todėl beveik viską darome dviese su vyru. Dirbame mėsinėje, parduotuvėje pardavėjais ir dar plius tvarkome visus reikalingus dokumentus“,– vardija darbštūs šeimos verslo kūrėjai.

O  malonioji, įdomioji dalis, sako jie – laisvė pasireikšti kuriant naujus skonius, receptus, galimybė nuolatos tobulėti ir stebinti savo klientus. 

Prieš du metus uteniškiai atsidarė labai mažą „Marinolio“ parduotuvytę. Po metų praplėtė ir patalpas, ir asortimentą.

Stengiasi dėl kiekvieno, be bandymo įtikti visiems 

 Iš kai kurių savo verslo kūrimo klaidų mėsinės steigėjai spėjo ir pasimokyti. Pavyzdžiui, bandymo įtikti visiems. 

„Labai stengiamės dėl kiekvieno kliento, bet dabar į viską žiūrime šiek tiek paprasčiau“,– sako Medikai. Daug investavę į mėsinę, apie atsipirkimą, sako jie, kol kas net nėra šnekos. „Bet tikimės dar ilgai ir sėkmingai gyvuoti.

Mūsų klientai yra mėgstantys kokybę ir naujoves. Labai džiaugiamės, kad jie visi supranta ir įvertina, kad mes labai stengiamės dėl jų. Konkurencija yra. Bet stengiamės apie tai negalvoti ir dirbame tai ką mokame geriausiai. Mes manome, kad visiems yra vietos po šia mūsų saule. O jei klientai grįžta, vadinasi, dirbame teisingai“– apie savo produkciją jie skelbia tik facebook paskyroje ir mato, kad tai yra veiksminga.

Pasitikėdami savimi, Medikai svarsto ateityje labai norintys pradėti gaminti šaldytą produkciją: koldūnus, kibinus, mėsos pusgaminius ir t.t.  

Kai kūri ir dirbi sau, patinka viskas

Besirūpinantys kasdienos darbais: žaliavos užsakymu, gaminimu, pardavinėjimu ir dokumentų tvarkymu, visus  darbus nuveikiantys kartu, Aistė ir Šarūnas junta – kai kūri ir dirbi sau – patinka viskas.  

„Svarbiausia tikėti savo idėja ir pasitikėti savimi. Taip pat, turėti tave palaikančių žmonių, kurie pasitikėjimą pakelia šimtu procentų“,– linki visiems, einantiems nuosavo verslo svajonės link „Marinolis“ steigėjai A. ir Š. Medikai.

„Ačiū, mano vyrui, kad manimi tikėjo ir padėjo visur ir visada“,– su meile pokalbį baigia pašnekovė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.