...

Tinklinių kavinių apsupty – praėjusių laikų prisiminimus žadinanti „Chaika“!

Verslas

2013.12.09

Autorius: Jana Saifulinaitė

Temos: .

Tinklinių kavinių apsupty – praėjusių laikų prisiminimus žadinanti „Chaika“!

Adomas ir Ona Dzedulionai Asmeninio albumo nuotr.

„Įvairiausius senovinius indus dovanojo draugai, pirkome sendaikčių turguose, gavome iš senelių. Juos naudojame ir praktiškai, ir kaip kavinės dekoracijas“, – sakė šių metų rugpjūčio pradžioje Vilniaus senamiestyje įkurtos kavinės „Chaika“ savininkai vilniečiai Adomas ir Ona Dzedulionai. Domiuosi, kaip tinklinių kavinių apsupty kilo mintis mediniame name įkurti nedidelę ir savitą kavinę „Chaika“.

Verslo pradžioje – nenumatyti mokesčių pakeitimai

Adomas Australijoje, Perte, baigė vadybos studijas, Ona – fotografiją ir medijos meną Vilniaus dailės akademijoje. Prieš verslo pradžią Adomas dirbo apšvietimo projektų vadovu, o Ona darbavosi prieskonių, kavos ir arbatos parduotuvėje.

Paklausti, kaip kilo idėja įkurti kavinę „Chaika“, jauni verslininkai pasakojo: „Verslo idėja gimė spontaniškai, ją plėtojome organiškai. Taip sutapo, kad abiem norėjosi naujos veiklos ir vietos, kur galėtume įgyvendinti idėjas. Pamanėme, kad kavinė ar parduotuvėlė tam puikiai tiktų. Atsirado patalpos, o toliau viskas lipdėsi lengvai.“

„Chaiką“ valdo mažoji bendrija „Rimtas reikalas“. „Mažosios bendrijos formą pasirinkome, nes ji atrodė patraukli steigiant pirmąjį verslą. Šiuo metu, sužinoję neafišuotus mažosios bendrijos „pranašumus“ bei valdžios planuojamus mokesčių pakeitimus, mąstome apie kitą veiklos formą – uždarąją akcinę bendrovę. Tiesa, dar viliamės, kad sveikas protas nugalės ir valdžios žmonės suskubs pakeisti numatomas prievoles.“

Medinis namukas Vilniaus centre

„Chaikos“ patalpos yra nuomojamos. „Mus sužavėjo šis išskirtinis medinis namukas“, – pasakojo Adomas. Ona papildė vyrą: „Labai pasisekė, kad radome šias patalpas. Dabar jau neįsivaizduojame kavinukės niekur kitur. Šis namelis, esantis pačiame Vilniaus centre, tobulai tinka „Chaikai“. Remontas truko neilgai – mėnesį, bet pasirengimas, t. y. baldų ir kitų detalių paieška, užtruko dar šiek tiek.“

Anot „Chaikos“ savininkų, kuriant verslą būtina laikytis savo idėjų, nesimėtyti, žinoti, ką nori pasakyti, ir, svarbiausia, – viską daryti nuoširdžiai. Džiaugdamasi įkurtu šeimos verslu Ona sakė: „Mes tikėjome tuo, ką darome. Ypač Adomas, kuris net sunkiausiomis akimirkomis, rodos, nė kiek neabejojo sėkme. Anot jo, viskas paprasta, o jei kas nors blogai, reikia dirbti, kol bus gerai, siekti maksimumo. Manau, nusiteikimas ir buvo didžiausias variklis.“

Antram gyvenimui prikelti anų laikų daiktai

„Chaikos“ interjerą kūrė patys savininkai. „Buvau atsakingas už apšvietimą, nes nemažai esu dirbęs šioje srityje ir tai yra mano hobis, aistra. Mes abu mėgstame dizainą, estetiką, originalumą, tad teko tik atsukti idėjų čiaupą“, – pasakojo Adomas, kuris studijuodamas Australijoje prisižiūrėjo įsisiūbavusio vartojimo rezultatų, kai išmetama daug gerų daiktų ir perkami nauji tik dėl to, kad yra nauji. Jo žmoną taip pat žavi perdaryti ir iškelti į naują šviesą, neįprastą vaizdą kuriantys daiktai.

„Turiu silpnybę ryškioms spalvoms, taškučiams, dryžiukams. Taip atsirado staliukai iš kelio ženklų, šviestuvai iš dulkių siurblio, bidonų, dubenėlių ir kitko. Žmonės per greitai nurašo daiktus, perka vis naujus. Daug smagiau, kai daiktas turi savo istoriją“, – įsitikinusi moteris.

„O ir spauda seniau buvo gerokai nuoširdesnė, tikresnė. Seni žurnalai kelia nostalgiją vyresniems žmonėms, be to, yra įdomūs jaunimui“, – pasakodamas, kad lankytojai „Chaikoje“ randa ir praėjusių laikų įvairiausių skaitalų, svarstė Adomas.

Prisėdę ant perdirbtų fotelių, atkeliavusių iš kavinės įkūrėjų senelių namų, ir skaitydami „Genį“ ar „Tarybinę moterį“ lankytojai iš sovietų laikus menančių puodelių gali gurkšnoti išskirtinę juodąją kavą, ruoštą „French Press“ kavinuku.

Svarbu klientų pasitikėjimas ir pagarba

Dabar „Chaikoje“ darbuojasi trys darbuotojai. „Mudvi su barmene Goda Damaševičiūte prižiūrime kavinę, aptarnaujame žmones, o Adomas daugiau užsiima vadyba ir kitais reikalais“, – pasakojo Ona. Lankytojams jie siūlo kavos, arbatos, karštų sumuštinių, arbatos mišinių išsinešti.

„Chaikos“ kavos tiekėjai – „Crooked nose and coffee stories“. „Juos pasirinkome dėl išskirtinai aukštos kokybės bei šviežumo – jie kavą skrudina visai netoli mūsų!“ – džiaugėsi „Chaikos“ savininkai.

Adomas ir Ona pabrėžė, kad jiems itin svarbus dėmesys gamtai. „Mes gauname visokių produktų, todėl susikaupia daug pakuočių. Visas jas rūšiuojame“, – sakė Adomas.

Jo nuomone, tokia praktika turėtų vyrauti visose maitinimo įstaigose, nes jose susikaupia tikrai daug šiukšlių. Kavinės įkūrėjai sako suprantantys, kad patys turi pelnyti klientų pasitikėjimą ir pagarbą. Anot jų, siekiant greitai gauti pelno yra didelė tikimybė, kad ir verslas bus trumpalaikis.

Jauniems ir būsimiems verslininkams jie linkėjo: „Nebijokite pradėti, daug ir sunkiai dirbti – žinokite, kad viskas įmanoma. Atraskite tai, kas uždega ugnelę jūsų širdyse, o tuomet dalykitės ja su kitais – ir tikrai rasite bendraminčių!“

„Chaika“

73-1386574389-338387.jpg 73-1386574389-869551.jpg 73-1386574389-700383.jpg 73-1386574389-181287.jpg 73-1386574389-687385.jpg 73-1386574389-531547.jpg 73-1386574389-972947.jpg 73-1386574389-140093.jpg 73-1386574389-986241.jpg 73-1386574389-256239.jpg 73-1386574389-157222.jpg 73-1386574389-391084.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.