...

Talentinga kūrėja piešia sielas aprangos ar interjero detalėms

Verslas

2022.10.19

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Talentinga kūrėja piešia sielas aprangos ar interjero detalėms

Rasa Merliūnienė Asmeninio albumo nuotrauka

Artėja niūrus ir šlapias ruduo, žiema be spalvų. Talentinga kūrėja, tapytoja Rasa Merliūnienė žada spalvas – Matildatapo.lt paveikslai ant aprangos ir interjero detalių – „aš nutapysiu tavo drabužiui sielą“.

Rasa Merliūnienė baigusi dailininkės / restauratorės (tekstilės ir aliejinės tapybos restauracija) mokslus šioje srityje dirbo tik vienerius metus, iki dvynių sūnaus ir dukros gimimo. Po septynerių metu gimė dar viena dukra, todėl net 14 metų atidavė vaikų auginimui, bet tai buvo jai svarbus prioritetas. Paaugus vaikams grįžo dirbti visai kitokių darbų, dirbo dailės mokytoja, organizavo renginius, dirbo reklamos agentūroje, teko užimti ir vadovaujančias pareigas. Bet nors ir kildama karjeros laiptais moteris ieškojo vietos, kur jaustųsi gerai, klausdavo savęs „Ką iš tiesų noriu veikti gyvenime, kas man teiktų pasitenkinimą?”, – prisimena pašnekovė.

Rasa buvo davusi sau pažadą sulaukusi penkiasdešimtiems mesti samdomą darbą ir dirbti tik sau. Kadangi yra baigusi jogos mokytojų kursus, planavo vystyti jogos verslą: „Užsirašiau į verslo kūrimo ir plėtros kursus. Pirmo užsiėmimo metu mentorė paprašė aprašyti įsivaizduojamą savo laimingą dieną. Mano atsakymas buvo toks: „Turėdama laisvą minutę aš tapyčiau ant rūbų“. Tuomet ji paprašė parodyti manęs savo darbus: „Jums reikėtų ne jogos verslą kurti, o tapybos ant rūbų“, – patarė mentorė“, – prisimena įsimintiną dieną pašnekovė.

Laisva niša verslui

Mentorės įkvėpta Rasa pradėjo rinkti informaciją apie šią verslo nišą: kas užsiima tokiu verslu, kokie kokybiški tinkami dažai tekstilei? Surinkta informacija nustebino. Moteris nesitikėjo, kad tokių kūrėjų ir informacijos bus taip mažai: „Tai buvo pirmas ženklas, kad čia gali būti mano niša“, – džiaugiasi kūrėja.

Pirmais kūrybos bandytojais tapo šeimos nariai: „Piešiau visur: paltai, švarkai, batai, rankinės. Artimieji liko nustebę ir labai patenkinti rūbais su siela“, – prisimena moteris. Artimai aplinkai buvo naujiena, kad tokį talentą turi pašonėje ir nežino. Matant jos kūrinių grožį skeptikų atsirasti tikrai negalėjo, visi tikėjo jos sėkme, kvietė panaudoti jos meninius sugebėjimus ir žinias namų dekoravimui, karnavalo kaukių gamyboje, vaikiškų rūbų, žaislų kūrime. Jos vaikai taip pat prisidėdavo siūlydami naujas idėjas, pagalbą rinkodaros srityje.

Sunkiausias dalykas – rinkodara

„Aš vadinu save kūrėja, todėl man šie dalykai labai svetimi, tačiau viskuo domiuosi: Lankau apskaitos kursus, nors ten, kur skaičiai, man nuobodu ir jei būtų mano valia, visai nelįsčiau į socialinius tinklus“, – pasakoja moteris. Tačiau jos šeima – puikūs patarėjai ir padėjėjai, ypač jauniausioji dukra, kuri mokė rinkodaros, pasakojo, kaip dalintis turiniu Instagram, Facebooke. Tokiu būdu atsirado pirmi maketai su darbų pristatymais, vaizdo įrašai su pasakojimais kaip gimsta kūryba. Nors Rasa pasakoja, kad rinkodara jai yra pats sunkiausias dalykas, bet ji sulaukė sėkmės, žmonės pradėjo rašyti ir pasakoti, kad jos dienos istorijos jiems labai patinka: linksmos, gražios: „Mano  krikšto dukra parašė, kad tik pabudusi puola žiūrėti „Matilda tapo“ instagramą, nes tuomet gera dienos nuotaika garantuota“, – džiaugiasi kūrybiška verslininkė.

Prieš besaikį vartojimą

Rasos kūrybinis tikslas apima ir besaikio vartojimo mažinimą: „Visi turime batų, rankinių, kurie labai patogūs, patinka modelis, spalva, audinys. Bet natūralu, kad laikui bėgant jis tiesiog atsibosta. Tada į pagalba ateinu aš ir nutapau jam sielą. Juk tai puiku: paveikslas ant rūbų, batų, kuprinės, kurį turėsi tik tu viena“, – džiaugiasi savo kūryba moteris. Į kiekvieną tapomą daiktą kūrėja žvelgia taip, tarsi jis būtų gyvas, jo forma, tekstūra, spalva parodo piešinio kryptį. Drabužius, skrybėles ar kitus aksesuarus galima rinktis Facebook’e arba internetinėje parduotuvėje, o norintiems individualių kūrinių reikėtų pristatyti savo daiktą, pokalbio metu aptariama vizija ir tik tuomet pradedami darbai.

Idėjų kūrybai ieško internete, per gražias nuotraukas, kurias pritaiko kiekvienam asmeniui individualiai. Savo surinktomis gražiomis idėjomis jau tenka dalintis mokant moteris tapybos ant rūbų, nors tai kol kas nauja, bet graži patirtis. Gimsta ir nauji bendradarbiavimai: „Buvau pakviesta dviejų nuostabių moterų puodeliui kavos, jos manęs paprašė ištapyti fotelio nugarinę pusę. Rezultatas jas nudžiugino, todėl pasiūlė bendradarbiavimą. Tai buvo man tikras emocijų pliūpsnis“, – džiaugiasi netikėtomis verslo vystymo kryptimis Rasa.

Ateityje planuojama domėtis Europos Sąjungos parama, kad puikios idėjos neliktų neįgyvendintos: „Nors pats verslas, manau, jau atsipirko, tai nebuvo didelės sumos: molbertas, dažai ir teptukai“, – pasakoja moteris.

Populiariausi dovanų kuponai

Šiuo metu populiariausi „Matilda tapo“ dovanų kuponai, jie mėgstami, nes neša žmogui gerą emociją, o ir atminimui tik jam skirtas paveikslas.

Rasa prisimena vieną įsimintiniausių kliento istorijų: „Tų istorijų nemažai, bet pasidalinsiu paskutine: Gyvenu nuostabioje vietoje, tarp miškų, prie Durpyno, buvau naktiniame žygyje, pamatyti besiburiuojančių gervių skrydžiui į šiltus kraštus. Užvaldyta emocijų norėjau ant rūbo nutapyti gerves. Paskambino užsakovė ir paprašė, kad jos kokteilinei suknelei nutapyčiau sielą. Pokalbio metu ji prasitarė norinti arba medžio, arba gervių. Nutapiau pulką gervių. Mano noras išsipildė, užsakovė liko patenkinta ir gervės neišskrido, o liko ant suknelės“.

Išgyvenus tokias istorijas kas pasakys, kad gyvenimas nėra magiškas, todėl Rasa pataria niekada nelyginti savęs su kitais, pasitikėti savo mintimis. Ne be reikalo ateina mintys, o tam kad būtų sukurta kažkas gražaus ir įdomaus, tad tik pirmyn.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.