...

Taikosi į milijardinę siuntų rinką

Verslas

2023.08.01

Autorius: bzn start

Temos: , .

Taikosi į milijardinę siuntų rinką

Swotzy komanda // Įmonės archyvo nuotr.

E.prekyba – viena labiausiai per pandemiją augusių verslo sričių, internetu perkančių skaičius sparčiai didėja ir toliau. Prognozuojama, jog siuntų pristatymo (last mile)paslaugų rinka iki 2030 m. pasieks 200 mlrd. JAV dolerių. Siuntų gabenimas tampa itin konkurencinga sritimi, verta investuotojų dėmesio, tačiau šios paslaugos kaštai yra iššūkis smulkiajam verslui visame pasaulyje: vienos prekės siuntimo kaina į kitą šalį gali būti kone 3 kartus didesnė nei didžiųjų e. parduotuvių. Tad perkant marškinėlius iš mažos įmonės gali tekti pakloti 3 kartus didesnę sumą nei perkant panašią prekę iš didelės, labai žinomos e. parduotuvės vien tik dėl didesnės siuntimo kainos.  Latvių startuolis Swotzy sugalvojo sprendimą, kaip efektyviau konkuruoti su didžiosiomis kompanijomis ir padėti mažiesiems e. verslams išlikti rinkoje.

Siūlo sprendimą mažoms e. parduotuvėms

„Realiai šiuo metu nėra kurjerių kompanijų, kurios visą tarptautinio siuntimo paslaugą atliktų nuo… iki. Tai reiškia milžiniškus laiko ir finansinius kaštus, ir čia mažesnieji verslai pralošia didžiosioms įmonėms. Vienai siuntai iš Europos į Afriką pristatyti gali prireikti 3-jų ar daugiau skirtingų kompanijų. Mažoms e.parduotuvėms tai yra sunkiai pakeliami kaštai, jie neturi didelių užsakymų. Swotzy siekia suburti siuntų kompanijas skirtingose šalyse ir susiderėti geresnes kurjerių pristatymo sąlygas apjungdami jų tinklą ir optimizuodami kaštus. Norėdama išsiųsti prekę e.parduotuvės valdytojas matytų visus tuo metu siūlomus siuntų variantus su kainomis ir pasirinktų jai priimtiniausią, pigiausią variantą“, – sako Lauris Rutkis, Swotzy vadovas.

E.parduotuvėms neprireiks nė sutarčių. Startuolio sukurtoje platformoje pakaks prisiregistruoti ir suvesti savo duomenis, tuomet bus matomos visos siuntų kompanijos su konkrečiais savo kainų pasiūlymais.

Startuolis sulaukė investicijos

Pagal INVEGOS priemonę Akceleratorius 2, skirtą finansuoti inovatyvius verslus dar jų idėjos stadijoje, šis startuolis iš Latvijos sulaukė 90 tūkst. Eur investicijos. Ši ir kita panaši finansinės pagalba teikiama iš Inovacijų skatinimo fondo.

„Vasarą pradėsime plačiau teikti paslaugas Baltijos šalyse, o rugpjūtį kompanija planuoja įžengti į Ispanijos rinką. Norėtume nusigriebti rinkos dalį Afrikos žemyne, nes ten auga e.prekybos populiarumas. Mūsų kompanijos strategija – plėstis sparčiai daugelyje šalių, ypač tose, kur dar nėra tiek daug siuntų paslaugos pasirinkimų“, – teigė L.Rutkis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.