...

Šviečiančių namų aksesuarų kūrėją versle drąsina vyras

Verslas

2018.03.23

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Šviečiančių namų aksesuarų kūrėją versle drąsina vyras

Giedrė Januševičienė. Asmeninio albumo nuotr.

Kaunietė Giedrė Januševičienė (26), susižavėjusi iš spalvotų siūlų pagamintais šviečiančiais burbulais, ne tik pabandė tokius pasigaminti pati, bet, drąsinama vyro ir artimųjų, savo pagrindinį darbą prieš trejus metus iškeitė į sumanytos veiklos „Berrylights.lt“ – šviečiančių spalvotų kamuoliukų iš medvilnės – plėtojimą.

Patikusias lemputes pamatė svetur

G. Januševičienė pasakoja nuo mažens kurianti kokius nors aksesuarus ir visada besidominti jų naujovėmis, rankdarbiais. Baigusi dvejas studijas, susijusias su odontologija, kurį laiką dirbo pagal specialybę, tačiau viskas pakrypo netikėta linkme, kai pašnekovė kartu su vyru svečiavosi pas jo artimuosius Latvijoje ir pamatė panašias į dabar jos pačios gaminamas lemputes. „Man jos be galo patiko ir įstrigo atmintyje, nes Lietuvoje to dar nebuvau mačiusi“, – prisimena ji.

Daugiau nei lemputės

Namų jaukumą mėgstanti moteris sako, kad jai labai patiko pati idėja, jog siūlų kamuoliukai gali atstoti stilingą namų dekoro detalę. „Mane sužavėjo tai, kad pačiam paprasta susidėlioti ir susikurti savo ne tik miego, bet ir šeimos subūrimo vietai jaukumo suteikiančią girliandą. Iš jos sklinda ne tik šviesa, bet ir geros emocijos. Spalvoti, šviesą skleidžiantys kamuoliukai veikia kaip terapija: jauku vakaroti, gražu per šventes, terasoje. Vietoj žvakių šviesos“, – įvairiu savo gaminio poveikiu įsitikinusi kūrėja.

Norėdama pasigaminti tokią girliandą, „Berrylights.lt“ sumanytoja, kartu su savo vyru Vyteniu, bemaž metus praleido domėdamiesi, iš kur gauti visas medžiagas ir produktus, reikalingus gamybai, bendravo ir su Lietuvos, ir su užsienio tiekėjais. Šių metų gegužę sueis treji, kai projektas jau gyvuoja: veikia interneto puslapis ir parduotuvė, „Berry Lights“ gaminiai pristatomi mugėse ir šventinėse parodose. Pačiupinėti gaminių ir pabendrauti jų autorė kviečia ir į savo studiją Kaune.

Pirmieji klientai – artimieji

„Iš pradžių rankų darbo šviečiančiomis girliandomis buvo apdovanota dalis šeimos narių bei jų draugai ir visi buvo labai patenkinti“, – šypsodamasi pasakoja rankdarbius į verslą išauginusi pašnekovė. Ji džiaugiasi, kad dabar jau sugrįžta ir klientai, dovanų ieškantys savo draugams. „Nuo pat pirmos dienos ši veikla labai įdomi, jos metu susipažinome su žmonėmis, kurie jau spėjo tapti geriausiais draugais, – sako G. Januševičienė, nors pripažįsta, kad iš pradžių teko pavargti dėl galutinio produkto. – Vis norėjome tobulėti, išsiskirti gera kokybe.“

Pašnekovė tikina, kad žmonės atskiria kokybiškus gaminius, ir atskleidžia šiek tiek savo gamybos paslapčių: šviečiantiems aksesuarams gaminti naudojami medvilniniai siūlai ir specialus klijų mišinys, jų viduje – šviesos diodų ir paprastos lemputės. Lempučių girliandos turi CE sertifikatą, jos gaminamos laikantis ES gaminių saugos direktyvos standarto. Medvilnė – natūralus pluoštas iš medvilnės žiedų, vienas populiariausių vasarinių audinių. Pasak G. Januševičienės, būtent šis faktas, kad burbulai pagaminti iš medvilninių siūlų, suteikia jiems jaukumo, šiltumo ir natūralumo pojūtį. Per 30 skirtingų spalvų kamuoliukai gaminami rankomis.

Įsitraukė visa šeima

Pačioje veiklos pradžioje pašnekovė sulaukdavo labai įvairių nuomonių, nes produktas atrodė naujas, nematytas ir ne visai aiškios paskirties. „Pirmojoje mugėje Rotušės aikštėje pardavėme vos vieną girliandą. Tačiau jutau labai didelį vyro palaikymą ir tai skatino nesustoti ir kurti toliau, – prisipažįsta spalvotų kamuoliukų autorė ir priduria, kad yra labai linkusi dvejoti, apsvarstyti visus už ir prieš. – O vėliau labai prisidėjo ir šeimos nariai: tėtis iš daugybės pasiūlytų variantų pasiūlė mums pavadinimą, pakuždėjęs mintį, kad kamuoliukai labai panašūs į uogas, mama su sese padėjo darbuotis studijoje, fotografuoti produktus, dalyvauti mugėse, bendrauti su klientais.“

Konkurentai spartina tobulėjimą

 

„Patys jų ieškome parodose, mugėse, internete.“

G. Januševičienė

 

Veiklos pradžioje nuoširdžiai pasakojusi, kaip ir iš ko kamuoliukai gaminami, G. Januševičienė juokiasi netrukus pajutusi, kad po šių atviravimų atsirado ir pirmieji konkurentai. „Atsirado tokių, kurie pradėjo produktus gabentis jau visiškai sukomplektuotus, mus tai paskatino stipriai tobulėti: kamuoliukai padidėjo, pradėjome naudoti kur kas daugiau siūlo, atsirado šviesos diodų girliandos, individuali, dovanai skirta pakuotė“, – tobulėjimą paspartinusias aplinkybes įvardija namų aksesuarų kūrėja, pati savo rankomis kūrusi tik pirmuosius metus. Vėliau, apimtims išaugus, teko ieškoti papildomos darbo jėgos ir, kadangi Lietuvoje ji buvo per brangi, pavyko surasti kitoje šalyje.

Spalvotus siūlus ir kitas medžiagas moteris sako perkanti iš Lietuvos ir Europos tiekėjų: „Patys jų ieškome parodose, mugėse, internete.“ Medvilninių girliandų spalvų derinius G. Januševičienė sugalvoja pati pagal gamtos motyvus, atsižvelgia ir į mados tendencijas.

Išsivertė be paskolos

Nors pradėjusi verslą G. Januševičienė manė, kad teks imti paskolą, tačiau šeimoje, pasvėrę visus už ir prieš, visgi nusprendė, kad pradžiai geriau startuoti su savo lėšomis nei įbristi į paskolų liūną. „Dabar šiuo sprendimu labai džiaugiamės“, – tvirtina pašnekovė, kurios tikslas – po truputį klientams pasiūlyti vis kažką nauja, nematyta.

„Klientai mėgsta naujoves“, – teigia kūrybinga pašnekovė. Neseniai Vilniuje vykusioje mados parodoje ji savo stende atkreipė lankytojų dėmesį rankomis pieštomis dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, papuošalais vaikams: apyrankėmis ir žvėrelių pakabukais (juos vakarais kurti malonu ir pačiai autorei) bei rankų darbo sapnų gaudyklėmis, kurias nunėrė nėrimo meną puoselėjančios moterys.

„Esu visa šioje veikloje, užimti visi vakarai ir laisvalaikis, bet tai nevargina, nes yra tai, kas pačiai miela, – sako prekių ženklo „Berry Lights“ autorė G. Januševičienė ir kitiems linki: –Nebijoti pradėti ir nebijoti klysti. Galbūt išgirsite kritikos, tačiau ji skatina tobulėti.“

„Berrylights.lt“

404-1521788290-540558.jpg 404-1521788290-772492.jpg 404-1521788290-159256.jpg 404-1521788290-424217.jpg 404-1521788290-115290.jpg 404-1521788290-812253.jpg 404-1521788290-417803.jpg 404-1521788290-693885.jpg 404-1521788290-358006.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.