...

Svarbu turėti viziją ir ja tikėti!

Verslas

2012.11.21

Autorius: Jurgita Sausaitytė

Temos: , .

Svarbu turėti viziją ir ja tikėti!

Jonas ir Antanas Kriščiūnai Asmeninio albumo nuotr.

Su broliais Jonu (28 m.) ir Antanu (27 m.) Kriščiūnais susitinkame „BoardSports“ biure – parduotuvėje Vilniuje, kurią jie atidarė 2009 metais. „Tačiau jau nuo sausio pirmosios persikelsime į erdvesnes patalpas – čia nebetelpame“, – paaiškina jėgos aitvarų kultūrą Lietuvoje išpopuliarinę vaikinai.

„Mus masina idėja“

„Jei kalbėtume apie pelną, tai viską nuosekliai skaičiuojantis Lietuvos verslininkas vargu ar imtųsi to, ką dabar darome, – vieningai tvirtina broliai. – Tačiau mus masina idėja. Juk jei prieš penkerius metus būtum paklausęs, daug kas nebūtų atsakęs, kas yra jėgos aitvarai. Todėl mes džiaugiamės, kad kasmet prie mūsų prisideda vis daugiau entuziastų, žmonės atranda naują hobį, o mes galime pagelbėti. Didžiausia motyvacija mums nėra pelnas. Mus džiugina aktyvaus laisvalaikio populiarinimo Lietuvoje idėja.“

Apie pradžią ir pirmąsias investicijas

Jonas ir Antanas būdami vos šešerių ar septynerių metų pradėjo lankyti jachtų klubą. „Kad užsiimsiu panašaus pobūdžio veikla, buvo aišku jau seniai, – sako Jonas. – Mūsų vaikystė buvo labai gera, nes netoli mokyklos buvo įsikūręs jachtų klubas. Tas klubas mus su Antanu viliojo nuo mažų dienų. Pradėjau ten lankytis būdamas šešerių ir nesustojau. Vos tik geresnis vėjas, mokykloje mūsų nelauk.

Tais laikais sporto šakos, kurias dabar populiariname (jėgos aitvarai, vandenlentės ar snieglentės), Lietuvoje dar nebuvo tokios žinomos. Vaikystėje slidinėjome tik slidėmis, o užsiimančių snieglenčių sportu buvo vos vienas kitas. Todėl buvo sunku rasti reikiamo inventoriaus, nebuvo absoliučiai jokios komercijos šioje srityje. Taigi pradėjome domėtis, važinėti į užsienį. Dažnai pirkdavome net ne naują įrangą, o naudotą, nes buvo per brangu“, – prisimena broliai.

Tai entuziastams nesutrukdė toliau domėtis mėgstamomis sporto šakomis. „Kai ėmėmės šio verslo, dirbome panašaus pobūdžio parduotuvėje, tik ji prekiavo nardymo reikmenimis. Pamažu atsiskyrėme ir su Antanu įkūrėme „BoardSports“. Mūsų niekas nestabdo, neriboja ir nereguliuoja, ką ir kaip daryti. Su broliu viziją matome vienodai ir mąstome panašiai. Tai labai svarbu imantis bendros veiklos. Iš pradžių labai padėjo šeima – rėmė finansiškai ir palaikė mūsų idėją. Aišku, jie buvo atsargūs, bet vėliau, kai lūkesčiai pasitvirtino, investavo jau drąsiau. Dabar įmonė jau veikia savo jėgomis.

Ar jau atsipirko investicijos? Geras klausimas. Jei nori užsiimti tokia veikla siekdamas praturtėti, tuomet to nerekomenduočiau jokiam verslininkui. Apsiskaičiavę visas išlaidas ir pajamas daugelis tikrai atsisakytų, ypač Lietuvos rinkoje. Bet mus į priekį stumia ne pinigai, o savirealizacija, idėjos įgyvendinimas ir didelė aistra sportui. Tik taip šalia visos mūsų veiklos pamažu atsiranda komercija: kažkur pavyksta uždirbti, o yra vietų, kur „pradirbame“. Vis dėlto džiaugiamės, kad veikla einasi sklandžiai ir žmonės apie aktyvų laisvalaikį žino vis daugiau.

Tiesa, noriu pabrėžti, kad puikus kolektyvas lėmė tai, kur esame. Niekada neprisiimame visų laurų sau. Tai, kad dabar mus žino, yra ne vien mūsų su broliu nuopelnas. Pas mus dirba dešimt žmonių, kurie kiekvieną dieną kuria mūsų verslo sėkmę. Kiekvienas įneša pakankamai didelį indėlį į įmonės gerovę. Net ir tie patys klientai mus paprotindami ir reikalaudami skatina tobulėti. Norime, kad visi mūsų įmonėje dirbantys žmonės būtų laimingi, besišypsantys, galėtų sau leisti veikti tai, kas labiausiai patinka.“

Būtina viską išbandyti pirmiems

Dabar „BroadSports“ entuziastams gali pasiūlyti itin aukštos kokybės snieglenčių ar kito būtino inventoriaus. Vaikinai įsitikinę, kad norint būti geriausiems reikia nuolat domėtis ir sekti savo srities naujienas. „Siūlome tik geriausias, brangiausias arba ne tokias brangias, bet tikrai kokybiškas prekes. Prekių ženklai, kuriems atstovaujame, yra stiprūs ir gerai žinomi pasaulyje, o žmonės pasitiki žinomų gamintojų vardais. Patys dažnai važinėjame į užsienį, nepraleidžiame savo populiarinamų sporto šakų inventoriaus gamintojų susitikimų, viską išbandome, domimės, mokomės, stebime įrangą ir dažnai keičiame prekes, jei tik rinkoje atsiranda geresnių. Tikrieji verslininkai galbūt taip nedaro, nes viskas kainuoja papildomai pinigų ir jėgų. Bet mes norime būti patikimi ir prekiauti tik tomis prekėmis, kurios vertinamos aukščiausiais balais. Silpnesnių tenka atsisakyti. Gal dėlto klientai mumis ir pasitiki.“

Verslo pasaulyje svarbiausia – entuziazmas ir tikslas

Kalbėdami apie planus broliai šypsosi: „Visų planų atskleisti negalime, tačiau pirmasis – jau sausio mėnesį atidaryti naują „BoardSports“ parduotuvę Vilniuje. Labai laukiame žiemos, kurią prognozuoja itin šaltą ir pilną sniego, nes organizuosime snieglenčių varžybas.

Ateinantį pavasarį su partneriais ir kolegomis atidarysime vandenlenčių parką Vilniuje. Tiesa, mes visada esame atviri pasiūlymams ir žmonėms, kurie turi gerų idėjų ar projektų. Vienas jų – vasarą savo įrangą nuomojame ir jėgos aitvarų mokymų kursus rengiame Graikijos Rodo saloje, nes vasarą ten labai palankus oras.

O apskritai dar tik esame savo tikslų įgyvendinimo kelyje. Augame sparčiai, bet manau, kad veiklos piką pasieksime po penkerių metų. Apskritai džiugu, kad Lietuvoje keičiasi mąstymas ir tampa populiarios ne tik snieglentės, riedlentės, vandens lentos, jėgos aitvarai. Lietuviai pradėjo suprasti, kad žmogui hobis yra būtinas. Manau, kad Lietuvoje visos veiklos sritys pamažu atsigauna.

O naujiems verslininkams galėčiau palinkėti entuziazmo ir tiksliai žinoti, ką nori veikti. O jei tiksliai nežinai, ko nori, tik sieki pelno, bus sunku. Ir dar – turėkite idėją, nekopijuokite, stenkitės eiti savo keliu ir užsiimti tuo, kas sekasi geriausiai. Jei žmogus turi stiprią viziją – aišku, galimybė, kad nepasiseks, visada lieka, – bet jei išsilaikysi, būsi nesužlugdomas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.