...

Surinko patikimų tiekėjų duomenų bazę

Verslas

2022.05.05

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Surinko patikimų tiekėjų duomenų bazę

Ignas Latakas Asmeninio albumo nuotrauka

Pradėjus verslą galima keliauti aplinkkeliais – ieškoti tiekėjų patiems, tikrinti jų patikimumą ir daryti bandomuosius prekių užsakymus, bet galima keliauti ir kitų pramintais ir patikrintais takais – Ignas Latakas surinko patikimų tiekėjų duomenų bazę ir padeda startuoliams rasti tinkamus tiekėjus per tiekejaiverslui.lt

Ignas Latakas ne vienerius metus kūrė internetines parduotuves savo bei kitų verslams, taip pat jas administravo, labai žavėjosi kūrybiniu procesu. Bendraudamas su verslą kuriančiais žmonėmis, jis girdėdavo, su kokiomis problemomis susiduria pradedantys verslai. Vienas iš pagrindinių klausimų startuojant verslui: „Kur rasti patikimus tiekėjus?“ Žinoma, visagalė paieškos sistema Google visada padeda, bet kaip patikrinti patikimumą, prekių kokybę, rekomendacijas ir kitą informaciją? Galų gale pradedantysis verslininkas galbūt ir nežino visų niuansų, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis tiekėją.

Dar didesne paskata Ignui įkurti verslą, siūlantį patikimų tiekėjų sąrašus, tapo socialinius tinklus užplūdusios įvairios platintojų reklamos, įtraukiančios žmones, įtikinančios, jog jie sukurs verslą su nekokybiškais produktais: „Noras buvo padėti žmonėms sėkmingai startuoti su patikimais tiekėjais, siūlančiais kokybiškas prekes“. O tai labai svarbu, juk nekokybiška prekė gadins tavo vardą, o ne tiekėjo, kurio ženklas ne visada matomas galutiniam klientui.

Investicija į verslą – dvidešimt eurų

Igno investicija į verslą siekė dvidešimt eurų, visos žinios buvo surinktos administruojant ir kuriant internetines parduotuves, todėl reikėjo tik išgryninti jų svarbą, apipavidalinti idėją ir ją pateikti vartotojui. Todėl pirminės investicijos buvo skirtos tik domeno pirkimui ir serverio talpinimui, internetinę svetainę susikūrė pats, naudodamas WordPress turinio platformą

Pirmosios reklamos atnešė nusivylimą, nesulaukus nei vieno užsakymo. O dar kai kurių žmonių komentarai „Kokią čia nesąmonę sugalvojai“ arba bandymai „kišti pagalius į ratus“ ir piktybiškai pakenkti… Bet jie neišgąsdino verslininko. Supratęs savo klaidas informacijos pateikime, Ignas sukūrė geresnę ir profesionalesnę svetainės versiją. Dar kartą peržiūrėjo savo teikiamos paslaugos kokybę, ir tuomet prasidėjo sėkmingas startas. Labiausiai pasiteisino Facbook Ads rinkodaros priemonės.

Šiandien Ignas džiaugiasi, kad pavyko: „Geras jausmas, kai daug kalbantys ir nieko nedarantys lieka už nugaros, o tu judi priekin“. Projektas atsipirko, nes buvo investuotos žinios ir laikas: „Savo darbo neskaičiuoju kaip piniginio vieneto, nes tai dariau su malonumu“.

Sutaupykite laiką tiekėjų paieškoms

Platformoje yra atrinkti patikimų tiekėjų sąrašai, suskirstyti kategorijomis: tiekėjai iš Lietuvos, Lenkijos, JAV, Turkijos, Jungtinės Karalystės, Kanados. Pradedantiesiems verslams dažniausiai rekomenduojami Lietuvos ir Lenkijos tiekėjai, nes dalis tiekėjų dirba „Dropship“ metodu, t.y., tiekėjas išsiunčia prekes už jus, taupydamas sandėliavimo investicijas ir išlaidas dar nenupirktoms prekėms. Šioje platformoje yra ne tik siūlomi tiekėjų sąrašai, bet ir konsultuojama, kokius sąrašus geriausia rinktis tam tikram verslo segmentui, surandami tinkamiausi variantai. „Konsultuodami verslo modelio, verslo kūrimo ar kitais klausimais dažnai sulaukiame klausimų ir iš kitų sferų, pavyzdžiui mokesčių klausimų, tad tenka paieškoti informacijos, nors klausimas turėtų būti skirtas ne mums, bet juk nesunku padėti žmogui“ – pasakoja pašnekovas.

Tiekėjų sąrašuose galima rasti įvairiausių tiekėjų: prekės vaikams ir kūdikiams, žaislai, mokymosi priemonės, muzikos instrumentai, firminiai, originalūs drabužiai, kompiuterinė technika, batai, buitinė technika, telefonai ir kt.

Neišmanantys rėkia garsiausiai

Kurdami naują verslą, dažnai norime dalintis savo idėja su kitais ir sulaukti kitų palaiminimo. Bet dažniausiai sulaukiame „nužudančios“ kritikos lavinos, prieš kurią ne kiekvienas atsilaikys: „Kritikos, ypač bandydami naują dalyką, gauna dauguma, ir tai yra normalu, nes kiti nesidomi, nežino, neišmano ir tiesiog mėgsta kišti savo nuomonę, kuri gali būti klaidinga, ir gali būti praleista gera proga sukurti sėkmingą verslą“ – pasakoja Ignas. Pašnekovas siūlo pradėti verslą nuo mažų dalykų: išanalizuoti rinką, sugalvoti, ką galima pasiūlyti geresnio, nei siūlo esantys rinkoje, gerai apgalvoti siūlomas naujoves. Pasak Igno, „tikrai nereikėtų verstis per galvą ir investuoti visų santaupų, pirmiausia verta testuoti verslo reikalingumą“.

 

 

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.