...

Sunkiausiu metu įkūrus verslą, lieka tik vienas kelias – pirmyn

Verslas

2022.01.12

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: .

Sunkiausiu metu įkūrus verslą, lieka tik vienas kelias – pirmyn

Evelina ir Modestas Kulikauskai Jurgita Lukos Photography

Vieniems karantino laikotarpis praėjo tingiai žiūrint filmus ar serialus, kitiems tai buvo laikas, skirtas svajonėms įgyvendinti. Ramiai, neskubant ir viską gerai apsvarstant. „Apie savo verslą pagalvodavome gana dažnai, o apie erdvę šventėms pradėjome mąstyti šiek tiek prieš pirmąjį karantiną. Renginių veiklos ėmėmės tik šią vasarą, kai buvo atlaisvinti visi taikyti suvaržymai“, – verslo pradžią prisimena laisvalaikio studijos „Scenaristė“ įkūrėja Evelina Kulikauskė.

Renginiai – ne naujiena

Biotechnologijų, o vėliau ir medicininės chemijos magistro programą studijavusi E. Kulikauskė sako, kad su šeima renginių versle sukosi jau ilgą laiką: „Dar „šeimininkių“ laikais močiutė pasiimdavo mane kaip pagalbininkę į įvairias šventes. Vėliau, sulaukusi pilnametystės, įsidarbinau naujai atidarytoje viloje – dirbau su asmeninėmis šventėmis ir renginiais. Prieš daugiau nei penkerius metus mama pradėjo maisto tiekimo verslą, dar per porą metų viskas išaugo į kompleksinių paslaugų veiklą – šventėms ir renginiams siūlėme ne tik maistą, bet ir rūpindavomės dekoru, kitais organizaciniais reikalais.“ Pradėjus darbuotis kartu, teko perimti ir dekoratorės pareigas, atsirado daugiau didelių renginių, vestuvių užsakymų, užsimezgė nemažai pažinčių ir kontaktų. Anot pašnekovės, visą tą laiką neapleido mintis apie nuosavą erdvę renginiams, kurioje visas paslaugas būtų galima pasiūlyti vienoje vietoje.

Alternatyvos

Radus tinkamiausias patalpas, kurių erdves galima dalinti, karantino ribojimai tapo lyg dar viena užuomina. „O ką veikti per karantiną, kai renginiai uždrausti? Taip atgimė seniai brandinta idėja: prekiauti gėlėmis ir kava – prekėmis, kurios visada praskaidrins niūrias dienas“, – apie universalumo verslui suteikusius sprendimus pasakoja E. Kulikauskė.

Pakeliui į Vilnių, kartu su mama vardijant visokiausius galimus laisvalaikio studijos pavadinimus, nuskambėjo ir lemiamas „Scenaristės“ variantas. „Juk nė vienas renginys nevyksta be scenarijaus. Ar ant popieriaus, ar galvoje – jis tikrai visada būna. Lygiai tas pat ir su puokštėmis bei kava – joms sukurti taip pat reikia tam tikro „scenarijaus“: ką po ko dėti ir komponuoti“, – apie dar vieno, ne mažiau svarbaus, verslo elemento atsiradimą sako pašnekovė.

Vizija išsipildė su kaupu

Studijoje organizuojamų renginių, švenčių ir susitikimų įvairovė gana didelė, o ir lankytojų amžiaus ribos varijuoja nuo pačių mažiausiųjų iki senjorų. „Turėjome nemažai gimtadienių – nuo vienų metukų šventės iki 70 metų jubiliejaus. Taip pat studijoje švenčiamos krikštynos, kūdikių sutiktuvių vakarėliai, Joninės, mergvakariai, įmonių vakarėliai ir net kelerios vestuves, tarp kurių buvo ir auksinių vestuvių metinių minėjimas. Toks didelis švenčių spektras ypatingai džiugina – mūsų vizija išsipildė su kaupu“, – įsitikinusi pašnekovė.

Didysis iššūkis… lubos!

Kurti interjerą gali būti ne tik malonu, bet tam gali prireikti ir daugybės kantrybės bei ištvermės. Vis dėlto dėl įspūdingo rezultato jėgų ir laiko nepagailėta. „Didžiosios erdvės lubos iš žalių dirbtinių medžio šakelių su lapeliais (apytiksliai lapelių yra apie 44 tūkst.) sukurtos ir sumontuotos mano pačios ir vyro rankomis. Erdvės aukštis – 5–6 metrai, o plotas – beveik 70 kv. metrų. Iš pradžių vyras ruošė luboms pagrindą, dėjo juodą plėvelę, suko laikiklius, po to kabino tinklus. Viskas vyko 5 metrų aukštyje. Vėliau pati turėjau lipti ant stelažų ir po vieną kaišioti nedideles lapelių šakeles, kol visos lubos virto didžiule medžio laja“, – E. Kulikauskė atskleidžia, kaip įgyvendino sumanymą. Anot pašnekovės, tai, ką jie padarė, pasiteisino su kaupu, nes dar nepasitaikė nė vieno, kuris įėjęs vidun nestabteltų iš nuostabos. „Labai džiaugiuosi rezultatu, klientų emocijomis ir, žinoma, savo vyru, kuris paverčia tikrove net pačias nerealiausias mano idėjas“, – šypsosi moteris.

Linkėjimai

„Visų pirma palinkėčiau labai gerai įsivertinti, ar konkretus verslas ir veikla yra būtent tokie, apie kuriuos svajojate. Ar jie tarsi pomėgis, artimiausias širdžiai? Turint savo verslą, tenka dirbti 24 valandas, 7 dienas per savaitę (bent jau iš pradžių), todėl, jei pasirinkta veikla neteiks malonumo, labai greitai gali dingti noras ir motyvacija judėti į priekį. Tačiau jei savo sferą atradote – nebijokite ir darykite. Geriau pabandyti ir sužinoti, kad kažkas neišeina taip, kaip norėjosi, pasimokyti iš klaidų ir bandyti vėl, nei visą gyvenimą graužti save ir galvoti, kas būtų, jeigu būtų. Ir pats svarbiausias dalykas: nenustokite svajoti, nes svajonės tikrai pildosi!“ – tiems, kas dvejoja imtis naujos veiklos, linki E. Kulikauskė. Beje, anot jos, siekiant auginti ir plėsti verslą, ryšys su klientu yra pats svarbiausias.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.