...

Sukūrusi produktą kūno atgaivai, kartu rūpinasi ir sielos harmonija

Verslas

2022.08.18

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , , .

Sukūrusi produktą kūno atgaivai, kartu rūpinasi ir sielos harmonija

Neda Graželytė Asmeninio albumo nuotrauka

Ar pomėgis pagulėti vonioje su knyga, grįžus po darbo gali išaugti į sparčiai besiplečiantį verslą? Kaunietė Neda Graželytė (23) savo pavyzdžiu įrodė, kad įmanoma viskas, jei tai darai vedina gražių ir šviesių tikslų. Siekdama padėti žmonėms atsipalaiduoti, trumpam pasimėgauti ramybe šiame streso ir įtampos kupiname pasaulyje, pradėjusi su vos 120 Eur biudžetu, ji sukūrė ekstraordinarinį produktą „Druska sielai“.  Šis prekės ženklas neapsiriboja vien kosmetika kūno atgaivai, nes pagrindinis tikslas yra ypatingų druskų pagalba pasiekti vidinę sielos ramybę bei harmoniją.

Idėja gaminti druskas voniai gimė organiškai, kaip siekis išreikšti savo potencialą per kūrybą – hobis ir savotiška meditacija viename. Pašnekovė sako nesitikėjusi, kad įprotis grįžus po intensyvios dienos vonioje pasilepinti įvairių procedūrų kursu per ganėtinai trumpą laiką gali virsti rimtu, populiariu verslu. Per 2 metus, noras turėti „kažką savo“ išsipildė su kaupu, o susidomėjimas nišiniu produktu tik didėja.

KTU įgyta Maisto mokslo ir technologų specialybė yra glaudžiai susijusi su dabartine Nedos veikla, o studijose įsisavintos žinios padėjo tvirtą pamatą savarankiškiems bandymams ir ieškojimams. „Žavėjausi universitete atliekamų laboratorinių bandymų rezultatais: mėgintuvėliuose išgaunamų įvairiausių spalvų gama, skirtingomis kombinacijomis. Norėjosi visa tai įamžinti“, – susižavėjimo neslepia jauna moteris ir tęsia, kad taip prasidėjo pirmieji bandymai namuose: „Savarankiškai pasigaminau druskų kolbelėse. Pasiskaičiavau, kiek kg ingredientų šiam eksperimentui reikės. Net nepasinaudojusi Excel programa, viską susirašiau į knygelę. Galutinį produktą nufotografavau tiesiog močiutės kieme, ant gražios medinės lentos, papuošusi granato vaisiais. Nuotrauką įkėliau į Instagram, Facebook“.

Pasiteisino strategija „Iš lūpų į lūpas“

Išbandyti pirmąsias druskas mėgintuvėliuose, Neda pasiūlė savo draugėms, kursiokėms, o sulaukusi teigiamo įvertinimo, gaminiais apdovanojo platesnį ratą žmonių: giminaičius, kaimynes, draugių mamas, pažįstamas. Kontaktus užmezgė ir su keletu žinomų Lietuvos influencerių, kurių ji kukliai paprašė išbandyti naująjį produktą ir jei patiks, rekomenduoti savo pažįstamų ratui. „Taip iš lūpų į lūpas vis kažkas nugirsdavo, užsakydavo, klientai sugrįždavo vėl ir vėl bei atvesdavo naujų. Žinoma, pradėjau aktyviau komunikuoti bei dalintis pasiekimais ir savo pačios soc. medijoje“, – pasiteisinusia strategija dalijasi pašnekovė ir dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie spartesnio veiklos vystymosi: „Net nepažįstami žmonės klausdavo, kuo galėtų padėti, dalindavosi savo pastebėjimas, patarimais. Tvirtais žingsniais, laiptelis po laiptelio judėjau pirmyn, nes jaučiau be galo didelę šilumą ir palaikymą“.

Genialumas slypi paprastume

Anot N. Graželytės, viena svarbiausių sėkmingo verslo paslapčių – aktyvus komunikavimas su klientais. Neužtenka tik klausyti ko žmogus nori, svarbiau yra įsiklausyti, išgirsti tikslius pageidavimus. Teigiami pirkėjų atsiliepimai motyvuoja, tačiau ne mažiau svarbūs yra komentarai, pasiūlymai ką dar reikėtų plėtoti, pagerinti, galbūt keisti, ko trūksta. „Pirmiausia sukuriu tai, kas patinka man. Tuomet klausiu nuomonės visų, kas tik išbandė produktą. Klientų dėka mokausi, ieškau naujų sprendimų, tobulėju“. Pašnekovė sako, kad  socialiniuose tinkluose organizuoja apklausas, kurios labai padeda išsigryninti idėjas: „Vieną kartą surengiau balsavimą su išankstiniu įsitikinimu, kad vienareikšmiškai nugalės produkto idėja su įvairiais atspalviais, eteriniais aliejais bei džiovintomis gėlėmis. Mano nuostabai, buvo atvirkščiai – klientai norėjo kuo paprasčiau. Labai nustebino, bet dabar kuriu būtent tokį gaminį, koks buvo išrinktas ir neužilgo paleisiu į rinką. Supratau, kad genialu yra tai, kas nuoširdu ir paprasta“.

Investuoti reikia nuolat

Kūrybos laisvė gaminant druskas voniai yra beribė, o eksperimentuoti galima plačiame produktų spektre. Siekdama tapti savo srities profesionale, šiuo metu Neda gilina žinias KTU Taikomosios chemijos magistro studijose. Prakalbusi apie galvoje kylančias idėjas, pašnekovė nuoširdžiai šypsosi: „Jų skaičius yra beribis. Kai pradeda suktis mintys ką dar galima nuveikti, kaip nustebinti klientą – tik spėk rašytis“. Ji atvirai pasakoja, kad investicijos vonios druskų gaminimo versle nesibaigiančios, nes reikalingas nuolatinis medžiagų atnaujinimas, pakeitimas, tobulinimas, darbo priemonių papildymas. Viską, ką uždirba, investuoja į naujus projektus, o apie atsipirkimą kalbėti dar anksti. Svarbiausias tikslas šiuo metu – aktyviai vystyti, plėsti savo veiklą, kad ateityje „Druska sielai“ išaugtų į milžinišką kompaniją su savo patalpomis ir komanda.

Norėtų daugiau pagalbos smulkiems gamintojams

Pašnekovė dalijasi padarytomis klaidomis, kai veiklos pradžioje nemokėjo gerai apsiskaičiuoti savikainos bei tinkamai sekti finansų. „Kol išsimiklinau teisingai susidaryti reikalingų medžiagų kainyną, paskaičiuoti, įvertinti savo darbo resursus, išlaidas, numatomą pardavimo kainą, praėjo daug laiko ir manau, kad vis dar yra kur tobulėti“. Čia Neda sako pasigendanti draugiškesnio požiūrio į jaunuosius verslininkus iš Lietuvos institucijų: „Jaunas žmogus dar daug ko nežino, anksčiau nebuvo susidūręs, bet turi begalę idėjų. Deja, tam tikruose aspektuose įstatymai ir reglamentai varžo, todėl neleidžia išnaudoti viso potencialo. Manau, mažiems gamintojams įstatymai galėtų būti koreguoti, nuolankesni, tuomet turėtume ir daugiau verslų Lietuvoje. Daugeliu klausimų norėtųsi pagalbos sulaukti šiek tiek daugiau“.

Graželytė pataria ieškoti tiekėjų ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Atidžiai išanalizavus rinką kitose šalyse, dažnai galima gerokai sutaupyti: „Nemalonus darbas, bet turite daug skambinti, klausinėti, o kartais – net ir atsibosti. Gali būti, kad už atkaklumą būsite apdovanoti ir didelis gamintojas, matydamas potencialą, sutiks bendradarbiauti. Nebijokite dėl mažų kiekių, nes geriausi dalykai laukia priešakyje“.

Versli moteris linki užsispyrimo, kantrybės. Pradėjus įgyvendinti savo idėją, darykite tai kokybiškai ir iki galo, nes pusiaukelėje sustoti nevalia. Tikėkite ja, neabejokite, nesidairykite „ką pagalvos kiti“ ir liksite nustebinti puikiais rezultatais. Jūsų nuoširdumas pritrauks tinkamus žmones, kurie kelyje link tikslo visada išties pagalbos ranką.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.