...

Sukūrė projektą, prisidedantį prie žmonių atskirties mažinimo

Verslas

2022.12.08

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: .

Sukūrė projektą, prisidedantį prie žmonių atskirties mažinimo

Inga Baranauskienė Asmeninio albumo nuotrauka

Ko gero dažnas sutiktų, kad įprastą gyvenimo ritmą sujaukęs karantino laikotarpis ypač ryškų pėdsaką paliko žmonių tarpusavio santykiuose. Ribojant kontaktus, „užsidarius“ nuo aplinkinių, neretą užklupo vienišumo jausmas, gyvo bendravimo trūkumas. Siekdama prisidėti prie žmonių atskirties mažinimo, socialinėje srityje dirbanti Inga Baranauskienė (36) prieš nepilnus dvejus metus pristatė pažinčių platformą Lietuvos moterims ne1a.lt. Pavadinimas „Ne viena“ tiesiogiai atspindi pagrindinį svetainės tikslą – padėti moterims/merginoms iš visos Lietuvos, turinčioms bendrų interesų, hobių, pomėgių, norų, surasti vienai kitą, nebebūti vienoms, susidraugauti ir džiaugtis bendryste.

Idėja kurti bendraminčių paieškų platformą mezgėsi ilgą laiką. Nuo pirminės minties užgimimo iki įgyvendinimo praėjo apytiksliai dveji metai. Pasak Ingos, buvo momentų, kai sumanymas atrodė nereikalingas, niekam nenaudingas, tačiau viskas pasikeitė jai anksti tapus mama: „Atsidūriau ne itin patogioje situacijoje, kai aplink nėra nei vienos bendrų interesų turinčios pažįstamos. Visos draugės studijavo, keliavo, todėl natūraliai pradėjau bendrauti su kitomis moterimis, mamomis. Iš aplinkos jaučiau augantį nuoširdaus bendravimo, tikros draugystės poreikį“. Vienišumo problematika ypač aktuali, svarbi tapo karantino metu: „Žmonių atsiskyrimas pasimatė tiek man dirbant socialinį darbą, tiek ir asmeniškai susidūrus su poreikiu užsiimti naujomis veiklomis, tačiau nebuvo su kuo tai įgyvendinti“, – dalijasi pašnekovė, kuri šiuo sudėtingu laikotarpiu suprato – metas žengti lemtingą žingsnį ir subrandintą viziją apie moterų bendruomenę išleisti į dienos šviesą. Susidėliojusi galutinę svetainės versiją, ją realizavo.

Dėl platformos įkūrimo nesuabejojo nei minutei

Nors galvoje mama buvo susidėliojusi vaizdą kokia turi būti platforma, kaip funkcionuos, prasidėjus svetainės kūrimo etapui, viskas pasirodė kiek sudėtingiau. Tinklalapio sukūrimas, jo priežiūra, atnaujinimas buvo ir yra pagrindinė, didžiausia investicija iš asmeninių lėšų. Svetainei sukurti kreipiausi į specialistus, tačiau turėjau pateikti savo viziją, kuri keitėsi atsirandant papildomoms funkcijoms. Sukūrus internetinį puslapį liko apgalvoti kiek asmeninio laiko galėsiu skirti prie svetainės darbų, įvertinti resursus. Dėl šios priežasties pirmus metus čia teikti užklausas galėjo tik moterys, gyvenančios Vilniaus mieste. Nuo šių metų sausio mėnesio grįžau prie pirminės idėjos esmės – internetinė erdvė, skirta moterims iš visos Lietuvos. Ne1a.lt lyg mažytė stotelė, kurioje užsimezga naujos pažintys, draugystės, nuoširdūs ryšiai“, – sako Inga.

Puiki erdvė naujiems vėjams gyvenime

Pašnekovė džiaugiasi, jog per ganėtinai trumpą laiko tarpą pavyko suburti šaunių, iniciatyvių, atvirų naujoms pažintims ir veikloms moterų bendruomenę: „Suprantu, visos esame skirtingų  charakterių, individualios, turime ne vienodus pomėgius, tikslus, tačiau šioje erdvėje puikiai pavyksta atrasti vienai kitą, susibendrauti, susipažinti, prasmingai kartu praleisti laiką. „Pati asmeniškai užpildžiau užklausą svetainėje ne1a.lt ir susiradau ne tik puikią teniso žaidimo partnerę, tačiau naują draugę, su kuria užsiimame įvairiomis maloniomis veiklomis ar tiesiog susitinkame paplepėti“, – gerąja patirtimi dalinasi tvirtos bendruomenės kūrėja. Paklausta apie ateities planus, ji žada organizuoti narių susitikimus, steigti prizus. Pavyzdžiui, bilietai į renginius galėtų moteris paskatinti dar aktyviau bendrauti tarpusavyje. Žinoma, tai reikalautų papildomų investicijų: „Nors šiuo metu vystoma veikla neatsiperka, viską kompensuoja moralinis pasitenkinimas tuo, ką darau. Visada laukiu pasiūlymų, naujų idėjų bendradarbiauti su jumis, mielos moterys“.

Prieštaringi vertinimai idėjos plėtojimui nesutrukdė

Lietuvoje yra keletas populiariausių, didžiausią rinkos dalį užimančių pažinčių puslapių, o kątik startavusiai svetainei konkuruoti su didžiaisiais „rykliais“ gan sudėtinga. Todėl ir aplinkiniai į naują bendravimo platformą reagavo skirtingai: „Vieni žiūrėjo skeptiškai, patys nejausdami poreikio nemanė, kad to reikia likusiems. Kiti priešingai, žavėjosi šia mintimi. Svetainei startavus ir pradėjus atlikti savo paskirtį, pradėjo plūsti padėkos, šilti, palaikantys žodžiai iš visai nepažįstamų žmonių“, – nežiūrint į prieštaringus vertinimus pradžioje, sulauktu palaikymu dalijasi idėjos autorė. Internetinio puslapio priežiūra (užklausų peržiūra, tekstų taisymai, įkėlimas) reikalauja išties nemažai laiko, visa tai Inga atlieka laisvu nuo pagrindinio, socialinės darbuotojos darbo, laiku. Artimiesiems ji dėkoja už pagalbą perprantant internetinio puslapio administravimo niuansus, prisidedant prie platformos įkūrimo, sūnui, antrajai pusei – už tvirtą moralinį ramstį.

„Esu įsitikinusi, kad žmogus, darydamas tai kas jam patinka, kas jį kas rytą motyvuoja keltis iš lovos ir kuo greičiau pradėti dieną, visada sulauks sėkmės – anksčiau ar vėliau. Žaviuosi moterimis, kurios nenuleidžia rankų ieškodamos savo mėgiamos veiklos, eina paskui savo svajones. Aplinkoje turiu daug pavyzdžių, kaip nebijant keisti gyvenimo ir einant savo svajonės link, galite turėti tai, apie ką svajojote nuo mažų dienų. Amžius – ne riba“, – mintimis dalijasi I. Baranauskienė ir linki nebijoti svajoti. „Darykite tai atsargiai, nes svajonės pildosi“, – šypsosi ji.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.