...

Sukūrė išmaniąją programėlę lietuvių kalba savarankiškiems keliautojams

Verslas

2023.01.27

Autorius: Nijolė Simaitienė

Temos: .

Sukūrė išmaniąją programėlę lietuvių kalba savarankiškiems keliautojams

Inesa Daujotienė Asmeninio albumo nuotrauka

COVID-19 pandemijos laikotarpiu sustojęs turizmas verslininkams atvėrė naujas galimybes. Kelionių organizatoriui „Aš keliauju“ vadovaujanti Inesa Daujotienė sukūrė lietuviškai įgarsintą išmanųjį audiogidą „Guide 24/7“ savarankiškiems keliautojams. Programėlė rinkoje unikali, nes lietuvių kalba sukurta tokia pirmoji, keliaujantiems po užsienio šalis.

Daujotienė sako, jog į pandemiją nusprendė pažiūrėti kaip į galimybių metą: „Atslinkus turizmo rinkos sąstingiui, užsidariusios sienos paskatino veikti čia ir dabar“. Pritaikę kelionių organizavimo patirtį bei naudojamą populiarų būdą užsienyje – keliauti su audiogidais, įmonė nusprendė pristatyti tokią inovaciją ir savo keliautojams. Programėlės kūrėja neslepia, jog idėja maršrutus ir juos lydinčią informaciją suskaitmeninti buvo brandinta ir anksčiau. Savo klientams maršrutus po Europos šalis kelionių organizatorius rengdavo rašytinėje formoje ir pateikdavo individualiai keliaujantiems klientams. Išaugęs tokių informacinių gidų poreikis, paskatino apipavidalinti ir išsaugoti maršrutus skaitmeniniu formatu, kad būtų pasiekiami visiems keliautojams iš Lietuvos. Idėjai stimulą davė ir priemonė „Turizmo inovacijos“, kuri, laimingo atsitiktinumo dėka, suvedė su programėlės kūrėjais.

Klausysis lietuviškų istorijų

Audiogidas „Guide 24/7“ šiuo metu yra vienintelė programėlė rinkoje, siūlanti maršrutus lietuvių kalba po užsienio šalis. Yra panašių programėlių apie šalies kurortus, tačiau anot I. Daujotienės, tai daugiau informacinio pobūdžio gidai, kuriuose pateikiami tik „sausi“ faktai. „Mūsų maršrutai sudaryti iš daugybės tarpusavyje sujungtų lankytinų vietų, kurios atvaizduojamos dinaminiame žemėlapyje. O visi lankomi objektai yra lydimi profesionalių aktorių įgarsintais vaizdingais pasakojimais lietuvių kalba“, – komentavo verslininkė. Kruopščiai parinktos autentiškos istorijos keliautojus stebina pasakojimais apie vaiduoklius ir kitomis įdomybėmis. Anot jos, šis audiogidas išskirtinis tuo, jog naudojantis programėle su rekomenduojamomis vietomis galima susipažinti tiesiog keliaujant dviračiu ar pėsčiomis. O turinys – žemėlapis ir audio įrašai – yra pasiekiami net neturint interneto ryšio.

Skirtas aktyviems individualistams

„Guide 24/7“ kūrėja pasakoja, jog su savo komanda išvystė tikslią viziją, kokiam vartotojui skirta programėlė. I. Daujotienė atskleidžia pastebėjusi, kad keliautojas vis dažniau ieško jau paruoštos ir susistemintos informacijos, ką ir kur pamatyti: „Nuvykęs į užsienį jis nenori gaišti laiko – nori keliauti jau iš anksto paruoštu maršrutu, kuriame lankytini objektai savo pobūdžiu yra labai įvairūs“. Dėl šios priežasties sukurtas audiogidas orientuotas į aktyvų, bet nenorintį keliauti su grupe ar gidu, keliautoją. Jam pateikiamas savotiškas kelionės planas, kuriame – viskas viename: audiogidas, žemėlapis ir papildoma rašytinė informacija. „Guide 24/7“ programėlės maršrutuose keliautojas gali rasti ne tik muziejus, bažnyčias, apžvalgos aikšteles, bet ir paplūdimius, degustacijas, pramogas. I. Daujotienė pasakoja, jog informaciją stengiamasi pateikti nenuobodžiai, apipinti netikėtomis istorijomis.

Kadangi idėja gimė dar pandemijos laikotarpiu, programėlė „Guide 24/7“ – savotiškas pagalbininkas norintiems išlaikyti socialinę distanciją ir išvengti žmonių susibūrimo vietų. I. Daujotienė sako, jog nauja keliavimo forma leidžia įdomiai ir saugiai keliauti bei leisti laisvalaikį.

Derino kiekvieną smulkmeną

Daujotienė prisimena „Guide 24/7“ kūrimo procesą: „Su programuotojais derinome kiekvieną smulkmeną“. Dar pačioje pradžioje buvo aptartas audiogido funkcionalumas: programėlėje objektai turėjo būti suskirstyti pagal temas, kad kiekvienas keliautojas galėtų vykti tik ten, kur nori. Programėlė privalėjo turėti funkciją, leidžiančią apjungti nuo 20 iki 100 lankytinų objektų, įvertinant vaikščiojimo pėsčiomis, važiavimo automobiliu atstumą ir laiką. Išmanusis audio gidas buvo kuriamas taip, kad vartotojas galėtų juo naudotis net tose vietovėse, kur nėra interneto. Dar viena programėlės ypatybė – papildytos realybės funkcija. Tai turėtų patikti mažiesiems keliautojams – jie telefonu gali „gaudyti“ aplinkui esančias lankytinas vietas. Dabar išmanioji programėlė, veikianti geolokacijos principu turi visas šias funkcijas ir gali pasiūlyti atostogų maršrutus Škotijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje ir kitose šalyse.

Daujotienė linki išnaudoti net ir kebliausias situacijas versle: „Paverskite verslo apribojimus naujomis galimybėmis, o kiekvieną atsiradusį trūkumą išnaudokite savo labui. Taip gims idėjos, kurias atras ir įvertins pasaulis“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.