...

Studija, kuri nenustoja ošti

Verslas

2022.08.16

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , .

Studija, kuri nenustoja ošti

Aurelija Bulcienė ir Brigita Penkutė Asmeninio albumo nuotrauka

Klaipėdietės Aurelijos Bulcienės (39) ir iš Skuodo kilusios Brigitos Penkutės (32) draugystė užsimezgė dar studijuojant KTMC profesinėje mokykloje. Aurelija, baigusi verslo vadybos magistrą ir 10 m. dirbusi nekilnojamojo turto sektoriuje, suprato, kad tikrasis jos pašaukimas yra kūryba. Brigita, baigusi tapybos bakalauro studijas ir turinti siuvėjų šeimos genų, nuo vaikystės pasižymėjo originalumu, mėgo įvairius rankdarbius, meistriškai kūrė kompozicijas, derino spalvas. Šiandien jos – geros draugės, kolegės, lygiavertės verslo partnerės, prieš metus atidarytos siuvimo ir kūrybos studijos, kuri nepailstamai ošia nuo didelio kursančių ir vis naujų projektų skaičiaus, „Ošia namai vadovės, idėjos bendraautorės.

Moterys sako tvirtai žinojusios, kad po studijų baigimo norės tęsti būtent su siuvimu susijusią veiklą. Tai buvo jų abiejų svajonė: „Esame kūrybingos asmenybės, patinka dirbti rankomis, ir kai iš audinio gimsta rūbas, jaučiame begalinį džiaugsmą. Norėjome, kad verslas neštų džiaugsmą, nematėme savęs dirbančių siuvykloje ar gamykloje. Tad liko susikurti darbo vietas pačioms“. Sugeneravus mintis, idėjas, būsimos veiklos viziją ir visa tai sujungus kartu – gimė nuostabi kūrybos studija.

Planavimasis užtikrino sėkmingą pradžią

Pašnekovės atvirauja, kad iš aplinkinių sulaukė įvairių reakcijų dėl naujojo verslo plano įgyvendinimo. Brigitą artimiausi žmonės stipriai palaikė ir motyvavo judėti pirmyn. Tuo tarpu Aurelijos artimieji buvo mažiau entuziastingi. Teko išgirsti visiškai negatyvių nuomonių, kad tokia veikla niekam nereikalinga ir iš to užsidirbti nesigaus. Moterys tęsia, kad nepaisant nieko link tikslo ėjo ryžtingai ir vadovavosi moto „Geriau stengtis įgyvendinti idėją, nei gailėtis to net nepabandžius“. Kadangi viską kruopščiai planavosi, tai užtikrino sėkmingą startą: „Aptarėme kurią sritį norėtume plėtoti, stebėjome aplinką, soc. tinklus, konspektavomės, ko labiausiai rinkoje trūksta. Paišėme vizualizacijas, analizavome reikalingiausius siuvimo įrenginius, eskizavome, kur jie stovės, sprendėme sandėliavimo klausimus, nusipiešėme net kavos gėrimo erdvę. Nuomai ieškojome erdvių, šviesių, su dideliais langais, Klaipėdos centrinėje dalyje esančių patalpų, kuriose galėtume atlikti kosmetinį remontą. Buvome nusistačiusios ir kainų ribą. Savų lėšų pradžiai prireikė apie 6000 Eur“.

Darbo vietą įsirengė savo jėgomis

Suradus tinkamas patalpas, nieko nelaukusios Aurelija su Brigita kibo į darbus: „Išdažėme visas sienas, plintusus, nušveitėme palanges ir grindis. Lietuvos rinkoje siūlomi baldai, lyginimo sistemos, ritelių prisukimo aparatas ir siuvimo įrenginiai (tiesiasiūlės, plokščiasiūlės, apsiūlėjimo mašinos) pilnai atitiko mūsų poreikius, taigi viską čia ir užsisakinėjome, į užsienį nesidairėme. Išsimatavę, koks aukštis mums patogiausias ir kokio pločio audinių išklojimui reikia, sukirpimo stalo pagrindą sukonstravome pačios iš lentynų, kuriose susidėliojome medžiagas. Viską sutvirtinti, prisukti stalviršį, pridėti ratukus padėjo draugai. Po truputį studija prisipildė ir audiniais, iškarpomis, knygomis, kitomis interjero detalėmis“. Moterys pastebi, kad šiame versle vyrauja sezoniškumas, todėl reikalingos nuolatinės investicijos į įrangą, taip pat – į naujus projektus.

Siuvimas kaip meditacija

Siuvimo dirbtuvių organizatorės džiaugiasi nuostabiomis kursų dalyvėmis, kurios kaskart stebina savo naujoviškomis, originaliomis, savitomis idėjomis ir kūrybiškumu. Susidomėjusiųjų moterų amžius vyrauja nuo 18-60 m. Vienos jų – nei karto nelaikiusios adatos rankose, kitos – jau mokančios siūti ir siekiančios tobulėti „Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie kursančių kuriamų projektų, individualių siuvimo užsakymų. „Ošia“ namų lankytojos siuva sau, artimiesiems, draugams: nuo suknelių vaikams iki įmonių darbo rūbų“, – pasakoja verslininkės ir priduria, kad dirbtuves šiuo metu organizuoja gyvai, tačiau mato ir mokymų internetu potencialą. „Norime plėstis, siūlyti daugiau produktų, todėl greitu metu atidarysime savo internetinį puslapį“. Užsiėmimų metu moterys ne tik siuva, tačiau tobulina ir bendravimo įgūdžius, nes proceso metu labai svarbu santykių lankstumas, kompromisų ieškojimas. Aurelija su Brigita pastebi, kad dauguma kursančių siuvimą lygina su meditacija, nes jos čia atsipalaiduoja nuo kasdieninių rūpesčių, laikinai atitrūksta nuo rutinos namuose, netgi užmezga naujas pažintis. „Tai – didžiausias komplimentas mums“, – nuoširdžiai šypsosi pašnekovės.

Konkurentai yra mokytojai ir įkvepėjai

Nors siuvimo kursų pasiūla Klaipėdoje nemaža, šioje srityje besidarbuojančius pašnekovės vadina kolegomis, iš kurių mokosi, o ne konkurentais. Kiekvieni siuvimo kursai yra savotiškai žavūs, įdomūs, labai skirtingi ir susiranda savo klientą, savo vartotoją. Čia labiau vyrauja ne konkurencija, o bendradarbiavimas. Aurelija sako besižavinti I. Ugintės veikla: „Nors ji visiškai nesusijusi su siuvimu, visgi jos pavyzdys sektinas. Tai labai įvairialypis žmogus, pilnai realizuojantis savo tikslus ir svajones. Siuvimo srityje mane įkvepia kūrėjos A. Anaitės savitumas, taip pat dizainerio J. Statkevičiaus nepakartojamas talentas ir darbai“. Brigita žavisi visais lietuvių dizaineriais ir menininkais, kurie nevaržo savo kūrybos ir didžiausius komplimentus žeria tokioms vietoms kaip Meno Materija, Kristina S Studio, Mellow Jewellery, Sukurti.

Geriausia „Ošia“ studijos reklama moterys įvardija „iš lūpų į lūpas“, taip pat į pagalbą pasitelkia soc. tinklus: „Organizuojame konkursus, kuriuose dovanojome nemokamas pamokas ir gaminius, pasiūtus mūsų studijoje“.

Kelyje link savo svajonės, pašnekovės ragina neklausyti skeptikų, nes jūs savo viduje geriausiai jaučiate, ką ir kaip reikia daryti. Jeigu suklydote, nesmerkite savęs ir tai priimkite kaip svarbią patirtį žengiant pirmyn. Išdirbkite, išsigryninkite idėjas, nebijokite rizikuoti ir neišsigąskite pirmųjų metų, jeigu pajamų nebus tiek, kiek tikėtasi. Neabejotina verslo sėkmė – glaudus bendradarbiavimas su klientais.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.