...

Siuvimas kaip žaidimas, virtęs rimtu užsiėmimu

Verslas

2022.08.22

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Siuvimas kaip žaidimas, virtęs rimtu užsiėmimu

Sigita Guler ir Airen Gadliauskas nuotr. Gedmantas Kropis

Jau beveik trejus metus lino siuvimas, Vilniuje gyvenančiai Sigitai Guler (40) ir jos brolienei Airen Gadliauskas (29), į Lietuvą atvykusiai iš Filipinų, o dabar su šeima įsikūrusiai Utenoje, yra rimtas užsiėmimas. „Juokinga dabar prisiminti, bet iš pradžių viską dariau labai labai tyliai – kažkodėl man buvo gėda kam nors parodyti, bijojau, kad tik pasijuoks, nevertins rimtai ir man pristigs motyvacijos“, – prisipažįsta „Linen For You“ sumanytoja.

Pirmiausia apie šį savo užsiėmimą S. Guler papasakojo broliui. Parodžiusi, kokie siuviniai pavyksta, sulaukė paskatinimo. „Jo reakcija labai motyvavo mane“, – šypsodamasi pasakoja moteris, verslą pradėjusi kurti viena, o po kurio laiko pasiūliusi prisijungti ir savo brolienei.

Įsimylėjusi siuvimo amatą

Pasak S. Guler, verslo idėja jai gimė įsimylėjus siuvimo amatą. „Tiek aš, tiek Airen esame labai nedidelio ūgio, smulkutės, todėl sunkiai randame sau tinkamo dydžio drabužių. Aš siūti pradėjau maždaug prieš 10 metų – pradėjau mokytis pati, stebėti pamokėles Youtube, taip pat mano močiutė buvo siuvėja, tad kartais jos pasiteiraudavau siuvimo paslapčių. Mano mama taip pat mokėjo siūti, ji labai skatino mane – nupirko pirmąją modernesnę siuvimo mašiną, pripirkdavo man audinių, perdavė visus savo pačios užrašus, žurnalus apie siuvimą, sukirpimą, modeliavimą. Kadangi dirbau, mokiausi labai lėtai, tik turėdama laisvo laiko po darbų. Tačiau mane siuvimas įtraukdavo lyg vaiką žaidimai – man tai buvo terapija, minčių išsivalymas. Nepaprastai džiaugiausi, kai pavyko pasiūti pirmuosius drabužius.

Tobulėjant reikėjo daugiau ir kokybiškesnės įrangos. Šiuo metu turiu jau dvi skirtingas operacijas atliekančias siuvimo mašinas. Taip pat norėjau užtvirtinti kai kurias žinias, įgūdžius, tad kurį laiką lankiau siuvimo kursus, – pasakoja pašnekovė, maždaug prieš trejetą metų atradusi liną. – Tiesiog įsimylėjau jį! Nepaprastai malonus audinys karštomis vasaros dienomis. Su juo labai gera dirbti, gera prisiliesti prie jo natūralios faktūros. Po truputį taip eksperimentuojant su šia medžiaga kilo mintis kurti drabužėlius vaikams. Viduje tiesiog virte virė idėjos, kurias labai norėjosi išleisti, realizuoti.“

Marketingo planą sukūrė specialistė

Siuvimu besižavinti moteris džiaugiasi, kad pamažu į šį pomėgį įsitraukė ir Airen. Ji labai daug mokėsi pati, sparčiai judėjo į priekį, nes pasižymi įgimtu talentu ir tvirta kantrybe. Pomėgiui, kurio dar nevadina verslu, abi bendramintės skiria daug savo laisvo laiko, kurio prireikia ne tik siuviniams kurti, bet ir kitiems reikalams: surasti, kur pasigaminti etikečių, kas galėtų sukurti logotipą, kaip padaryti gražias foto ir t.t.  užregistruoti domeną, sukurti paskyras socialinėse medijose. Suieškota marketingo specialistė parengė mini strateginį planą ir nurodė pagrindines veiklos gaires. Vėl grįžus prie siuvimo teko ieškoti brėžinių, pritaikyti juos savo idėjoms, įsigyti lino audinių, braižyti, kirpti, siūti …

„Neturėjau didelių iliuzijų, tiesiog mėgavausi kūrimo procesu, galėjimu išleisti savo idėjas, materializuoti jas – kitaip sakant, turėjau savo „kūrybinį kampelį“, – pasakoja S. Guler, pakvietusi į jį ir brolienę. Abi moterys kol kas darbuojasi namų sąlygomis, o tai nėra paprasta, nes stinga vietos išsiskleisti su audiniais, patogiai išsidėlioti siuvimo mašinas. Galbūt ateityje, svarsto, išsinuomos atskiras patalpas.

Siuvimas labiau kaip terapija

Vienetinius lino gaminius vaikams, namams ir suaugusiesiems kuriančios moterys patenkintos tuo, kad daro tai, kas joms patinka, nesuvaržydamos savęs užsakovų norais. Visi siuviniai skirtingi, antro tokios paties nėra.

Linen For You“ kūrėjos prisipažįsta esančios tik pradinėje stadijoje. „Visiškai savęs nespaudžiame ir didelių planų neturime – mums tai labiau kaip terapija, savo galvos išvalymas, idėjų įkūnijimas. O jeigu kažkam dar ir patiks mūsų gaminiai ir nupirks – tuo tik pasidžiaugsime. Tačiau uždirbti tiek, kad iš to pragyventume, kol kas tokių iliuzijų neturime. Minčių ateičiai yra nemažai, tačiau jas įgyvendinti sunku dėl laiko stokos, kadangi, norint pragyventi, privalome dirbti ir kitus darbus. Nuosavo verslo pradžioje, jeigu siekiama ateityje iš to verslo pragyventi, manau, kiekvienam labai sunku, tenka daug aukoti“, – įsitikinusios jos ir prideda, kad išmokusios viską daryti lėtai, neskubant, kantriai.

Kantriai judėkite pirmyn

Guler pastebėjimu, lino drabužių kūrėjų Lietuvoje nėra labai daug, dar mažiau – kūrėjų būtent vaikams. Tačiau užsienyje tikrai yra daug kuriančių iš lino, kai kurie kūrėjai labai stiprūs, su jais konkuruoti net neketina.

Abi siuvėjos savo pomėgiu užsiima, vakarais, po pagrindinių darbų, mažais etapais, tačiau labai kruopščiai.

„Jei jaučiamės pavargusios ar suirzusios, prie siuvimo net neiname, nes būtinai kas nors nesigaus. Prie siuvimo reikia eiti ramiam, atsipalaidavus, nusiteikus neskubėti, kantriai dirbti“, – paaiškina.

Linen For You“ pagrindiniai viešinimo kanalai – Facebook bei Instagram . Turėta internetinė svetainė nepasiteisino, tad kol kas ją uždarė. „Ateityje, jei gerai viskas seksis, galbūt kursime ją iš naujo, tačiau jau kitoje platformoje, su kitais įrankiais. Taip pat turime minčių įžengti į Etsy, tačiau apie tai taip pat kol kas tik pasvajojame. Laikas parodys“, – pasidalina savo planais S. Guler ir A. Gadliauskas, o pradedantiesiems savo verslą linki: „Jeigu jus tai veža – nepasiduokite. Kantriai judėkite pirmyn ir tikėkite, kad įdėjus savo širdį, klientai būtinai tai įvertins.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.