...

Siekis atverti erdves kitokiai kultūrai

Verslas

2013.05.30

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Siekis atverti erdves kitokiai kultūrai

Živilė ir Viktoras Diawara Asmeninio albumo nuotr.

Kartais kone ekspromtu gimusios idėjos tampa išskirtiniu verslu. Tai įrodo menų fabriko „Loftas“ ir jau antrus metus organizuojamo festivalio „Loftas Fest“ istorija. Su menų fabriko įkūrėjais Živile ir Viktoru Diawaromis susitikome „Lofte“, kuriame virte virė išskirtinio festivalio parengiamieji darbai.

Verslo idėja – „netyčiukas“

Muzikos scenoje su grupe „Skamp“ šėlstančio, renginius organizuojančio Viktoro ir vadybos bei rinkodaros žinių bagažą sukaupusios Živilės duetas sulaukė sėkmės vos atidarę menų fabriką „Loftas“.

V. Diawara prasitarė, kad ši verslo idėja nebuvo kruopščiai planuota. „Jei prieš penketą metų man kas nors būtų pasakęs, kad turėsiu savo klubą, barą, tikrai nebūčiau patikėjęs. Maniau, jei kada ir turėsiu barą, tai tuo metu būsiu garbingo amžiaus ir gyvensiu kur nors Ispanijoje“, – šyptelėjo Viktoras.

„Pamenu, vieną dieną Viktoras, grįžęs namo, pasakė radęs įdomias buvusios radijo magnetolų gamyklos erdves, parodė keletą fotografijų. Tuomet nusprendėme jose organizuoti vakarėlį“, – prisiminė Živilė.

Kai naujamečio šventę susirinko kone tūkstantis žmonių, „Lofto“ įkūrėjai suvokė, kad ši erdvė gali būti puiki vieta ne tik draugų, pažįstamų vakarėliams, bet ir didesniems renginiams.

„Neseniai buvo gimęs mūsų sūnus, tad daug laiko leidau namuose, domėjausi urbanistine loftų kultūra, kas tokiose erdvėse daroma užsienyje. Supratau, kad to, kas vyksta pasaulyje, čia nėra, todėl nusprendėme pamėginti būti pirmieji“, – sakė Ž. Diawara.

„Lofto“ idėja kilo Lietuvoje siaučiant krizei, tad daug kas bandė porą atkalbėti nuo drąsaus žingsnio, tačiau Viktoras ir Živilė tikėjo savo sumanymu. Nuo pat pradžių įkūrėjai žinojo, kad tai bus nepaprasta vieta – ne kiekvieną savaitgalį dirbantis naktinis klubas, o išskirtinė meno ir muzikos erdvė.

Anto pašnekovų, investicijų daug nereikėjo. Tiesiog buvo sutvarkyta elektros instaliacija, įrengti tualetai, padaryti kiti svarbiausi darbai. Visa kita – natūrali erdvės aura.

Išskirtinė festivalio koncepcija

Viktoras prisiminė, kad pirmieji bandymai pasikviesti į „Loftą“ koncertuoti įvairias grupes buvo gana nesėkmingi. „Neretai į mūsų kvietimus nebuvo reaguojama išvis. Laimė, dabar mūsų sąraše jau yra daug išskirtinių muzikos scenos vardų. Renginių organizatoriai Lietuvoje yra linkę kviestis tik gerai visame pasaulyje žinomus atlikėjus, nemėgsta rizikuoti. O mes turime daug madingo jaunimo – publikos, kuriai reikia kitokios muzikos. Jiems reikia to, kas dabar madinga Londone ar Niujorke“, – apie pasirinkimą šalies publikai pristatyti neeilines muzikos asmenybes pasakojo V. Diawara.

Festivalio mintis taip pat atsirado natūraliai. „Loftas Fest“, kuris buvo planuojamas pakrikštyti „Loftivaliu“, organizuojamas jau antrus metus iš eilės. „Mes neiname į miškus, prie jūros. Turime savo nišą“, – sakė Viktoras.

„Loftas Fest“ sulaužė visus festivalių stereotipus ir pasiūlė patrauklią koncepciją – keletą muzikos scenų ir daugybę puikių grupių miesto erdvėje. Taip ne tik papildoma lietuviškų muzikos festivalių kultūra, bet ir pakeliamas lygis, pradžiuginami iš miesto nenorintys išvykti melomanai.

Kaip teigė organizatoriai, visame pasaulyje žinomi vardai, tokie kaip MTV išgarsėjusi hiphopo pankė Kelis, Ibisos ir Berlyno diskotekų karalienė Miss Kittin, hipsterių numylėtas Toro Y Moi, legendiniai islandai „Mum“, šį festivalį į savo planus įtraukė tik dėl jo unikalumo.

Sėkmė lydi nuosekliausius

Živilės įsitikinimu, visoms idėjoms įgyvendinti reikia įdirbio. „Prireikė gerų trejų metų, kad jaustumėmės tvirtai, problemas galėtume gliaudyti kaip riešutus“, – apie verslo pradžią pasakojo Ž. Diawara.

Įveikę adaptacinį periodą „Lofto“ įkūrėjai sako, jog ši veikla teikia daug teigiamų emocijų, leidžia susipažinti su daugybe įdomių žmonių.

Anot Viktoro, sėkmė „Lofto“ renginius lydi ir todėl, kad ypač stengiamasi dėl atlikėjų: „Pasirūpiname, kad jie jaustųsi gerai, o jų atsiliepimai apie mūsų renginį ir Lietuvą būtų teigiami. Kartą reikalingos aparatūros vykome į Latviją, net nesvarstėme varianto ją pakeisti kita.“

Živilė ir Viktoras tiki, kad versle ir kitur lydi sėkmė tik tada, kai daug stengiesi ir tiki savo idėja.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.