...

Senų plokštelių verslas – džiaugsmas sau ir kitiems

Verslas

2013.03.04

Autorius: Dario Malinowski

Temos: .

Senų plokštelių verslas – džiaugsmas sau ir kitiems

Artūras Frenckevičius BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Užsukęs į sostinės Pylimo gatvėje įsikūrusią krautuvėlę pasijunti grįžęs į praeitį. Šiuolaikinio Vilniaus spalvos už lango blanksta, o laikrodžio, kabančio ant sienos, rodyklės pradeda suktis atgal. Keistą, bet įdomų pojūtį dar labiau sustiprina senos plokštelės traškesys, pasigirstantis visai šalia. „Tai „elektrikai“ (Electric Light Orchestra – aut. past.)“, – sako Artūras Franckevičius ir tvirtai paspaudžia ranką. Kelionė po senų garsų pasaulį prasideda.

„Aš joks verslininkas, – šypteli 43-ejų vilnietis, paklaustas apie savo verslo pradžią. – Argi iš to galima pralobti?“

Jis ranka parodo į vinilinių plokštelių prikrautas dėžes, kurios užima bemaž visą „Vinilo studijos“ plotą. Po krautuvėlės stogu savo antrus namus rado beveik 3 tūkst. vinilų, kurie ir sudaro pagrindinį šios jaukios vietos prekių asortimentą.

Verslumas Artūro gyvenime atsirado dar vaikystėje, kai sumanus vaikas bandė užsidirbti prekiaudamas kramtomosios gumos popieriukais, savo pagamintų automobilių modeliais. O štai suaugus neabejingam senoms plokštelėms vyrui teko išbandyti daug profesijų. Ne dėl to, kad nesugebėdavo užsibūti viename darbe, tiesiog viskas buvo įdomu.

„Esu iš tų, kurie nemėgsta apsiriboti vienu užsiėmimu. Visada norėjau išbandyti skirtingas sferas, prisiliesti prie skirtingos veiklos, išmokti to, ko nemoku“, – sako vienas „Vinilo studijos“ įkūrėjų, kuriam teko paragauti leidėjo duonos, pabūti automobilių serviso vadovu, išbandyti jėgas viešojo maitinimo srityje, pramogų versle ir galiausiai užsiimti vinilinių plokštelių prekyba.

Vinilais Artūras susidomėjo dar paauglystėje ir, kaip pats sako, tas pomėgis nedingo net atsiradus kompaktinėms plokštelėms. Žinoma, bėgant laikui susidomėjimas senais vinilais tai atslūgdavo, tai vėl sustiprėdavo. Vis dėlto vaikystėje pradėta kaupti kolekcija po truputį pilnėjo.

„Kolekcionuojant plokšteles atsiranda vienodų egzempliorių. Taip buvo ir su mano plokštelėmis“, – dalijasi prisiminimais A. Franckevičius, kuris atliekamas plokšteles nusprendė pasiūlyti kitiems. Būtent taip kilo „Vinilo studijos“ idėja, kurią įgyvendinti ponui Artūrui padėjo bičiuliai, irgi užkietėję melomanai.

Vinilinių plokštelių krautuvėlė duris atvėrė prieš pusantrų metų, atsiradus patalpoms Vilniaus Pylimo gatvėje. Pasak A. Franckevičiaus, geresnės lokacijos nesugalvotum. Judri gatvė, netoli centro, stoties kaimynystė, netoliese esanti viešojo transporto stotelė žadėjo didelį potencialių klientų srautą.

„Atidarydami „Vinilo studiją“ žinojome, kad pas mus neplūs masės. Užtat buvome įsitikinę, kad gera lokacija gali išeiti į naudą“, – tikina krautuvėlės vadovas, joje praleidžiantis kelias valandas per dieną. Čia jį nuolat aplanko plokštelėms prijaučiantys klientai, dauguma kurių ateina tiesiog pasibūti, pasidalyti mintimis, pabendrauti. Daugelis jų yra tapę ir gerais draugais.

A. Franckevičius neslepia, kad klientų branduolį sudaro vyresni žmonės, meilę vinilinėms plokštelėms atsinešę iš jaunystės. Bet, pasak verslininku tapusio vyro, netrūksta ir jaunuolių, kurie perėmė aistrą iš savo tėvų ir senelių.

„Mūsų klientai – išskirtiniai žmonės, kurių gyvenime meilė muzikai žengia koja kojon su simpatija seniems daiktams. Jie kaip niekas kitas supranta plokštelės skleidžiamos energetikos paslaptį ir kaskart iš naujo prie jos prisiliečia“, – pasakoja A. Franckevičius, kuris apie savo meilę vinilinei plokštelei galėtų pasakoti valandų valandas.

Klientai, apsilankantys krautuvėlėje, negali skųstis dėl pasirinkimo. Šiuo metu „Vinilo studija“ yra vienintelė specializuota parduotuvė Vilniuje, prekiaujanti vinilinėmis plokštelėmis. Čia galima rasti klasikinio ir progresyviojo roko, sunkiojo roko, klasikos, džiazo, lietuviškų plokštelių. Šių dažnai teiraujasi užsieniečiai, nereti krautuvėlės svečiai.

„Melomanai su stažu dažniausiai teiraujasi roko klasikos, – teigia A. Franckevičius. – Susidomėjimas „Queen“, „Pink Floyd“, „Electric Light Orchestra“ kūryba ne tik neblėsta, bet su metais tik didėja.“

Jaunimas, pasak krautuvėlės vadovo, renkasi soulo, regio stiliaus plokšteles. Nemažai jaunų žmonių taip pat užsuka pasikonsultuoti dėl garso aparatūros, mat, be plokštelių, „Vinilo studijoje“ galima rasti nemažą patefonų ir stiprintuvų pasirinkimą. Klientų patogumui krautuvėlės asortimentas yra nuolatos prieinamas internete.

Plokštelių verslo sėkmę lemia ne tik pakankamai didelis asortimentas (plokštelių ieškoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – aut. past.), bet ir nuoširdumas bei kvalifikuotas aptarnavimas. A. Franckevičius nemažą susidomėjimą savo plėtojamu verslu sieja su šviečiamoju jo pobūdžiu.

„Norime ne tik prekiauti senomis plokštelėmis, bet ir skleisti muzikos kultūrą visuomenėje, skatinti žmones domėtis sena muzika, ją gerbti, semtis iš jos žinių“, – pabrėžia vienas krautuvėlės įkūrėjų.

Vilnietis džiaugiasi, kad šalia pagrindinio darbo turi galimybę užsiimti hobiu ir užkrėsti juo kitus. „Išbandyti savo jėgas, pajusti vidinę laisvę – kas gali būti geriau?“ – klausia A. Franckevičius ir tuoj pat priduria, kad šį malonumą verta patirti ir kitiems.

Tiesa, pasak vinilinių plokštelių krautuvėlės vadovo, tik originali verslo idėja teikia savirealizacijos galimybių ir džiaugsmo: „Kam kopijuoti kitus ir daryti tai, kas jau yra? Iš svetimų idėjų niekada neuždirbsime. Geriau būti drąsiems ir rizikuoti žengti lemiamą žingsnį. Tai tikrai verta!“

Senų plokštelių verslas

35-1362381815-505276.jpg 35-1362381815-167370.jpg 35-1362381815-581671.jpg 35-1362381816-450266.jpg 35-1362381816-856431.jpg 35-1362381816-292888.jpg 35-1362381816-306965.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.