...

Šeimos idėja džiuginti vaikus peraugo į verslą

Verslas

2019.11.04

Autorius: Arneta Matuzevičiūtė

Temos: .

Šeimos idėja džiuginti vaikus peraugo į verslą

Jovilė ir Dovilė Imbrasaitės Iš asmeninio albumo

Vienas dažniausių sprendimų vaikams užimti – „YouTube“ platforma. Joje gausu spalvingų, muzikalių, įtraukiančių vaizdų, bet dažniausiai jie pateikiami anglų kalba. Šią problemą įžvelgė dvi iš Anykščių rajono kilusios, šiuo metu Vilniuje gyvenančios sesės – Jovilė ir Dovilė Imbrasaitės. Jos su mamos pagalba iš svajų pasaulio į internetinę erdvę perkėlė du spalvingus personažus – Taigi ir Wow.

„Ne viena mama buvo atėjusi ir sako: „Labai keista, niekur negirdim lietuviškų dainų, kurios galėtų pamokyti vaikus dantukus valytis ar skaičiuoti… Vien tik angliška muzika internete.“ Mes pasitarusios pagalvojome, kad tai galėtume padaryti ir pačios, – pasakoja D. Imbrasaitė. – Vienu metu, kai rūpinausi savo sveikata, turėjau kiek daugiau laiko. Grįžau gyventi pas mamą ir mūsų rytine tradicija tapo pokalbiai apie laidelę vaikams. Pusryčiai užtrukdavo iki pietų, o mes vis diskutuodavome, kalbėdavome.“

Idėjai sutelkė ir draugus

„Jausmučių“ nuotykiai prasideda nuo istorijos, kad juos susapnavo vaikas. Skirtingose laidose rimtasis Taigi ir smalsusis Wow susipažįsta su Žemės planeta. Jų nuotykius kas kartą lydi vis kitos dainos, kūrybinės dirbtuvės ar šmaikštūs pokalbiai. Šių dviejų spalvingų personažų noras pažinti, patirti, pabandyti atspindi ir jų kūrėjų polinkį į avantiūras. Dvynės sesės yra dalyvavusios LRT projekte „Du balsai – viena širdis“, laisvalaikį praleidžia muzikuodamos, šokdamos. Šiuo metu abi atsiribojo nuo kitų darbinių veiklų ir nusprendė susitelkti į internetinės laidelės kūrimą.

„Jausmučiai“ atsirado visiškai nuo nulio, be jokio biudžeto. Viską darėme iš savų pinigų, iš idėjos ir išnaudojome draugus. Tiesą pasakius, draugai yra pats geriausias dalykas, kuris galėjo mums nutikti“, – atvirauja D. Imbrasaitė.

„Laideles filmuoja, muziką dainoms kuria mūsų draugai. Muziką rašantis žmogus yra net ne lietuvis – izraelietis. Kartais gauname net ir jo paties lietuviškai įdainuotų dainų. Jis labai patikėjo mūsų idėja. Žodžius dainoms kuria mūsų mama“, – priduria J. Imbrasaitė.

Prie „Jausmučių“ laidos kūrimo prisideda ir Raguvėlėje, Anykščių rajone, gyvenanti Dovilės ir Jovilės mama Jolanta Karaliūnienė. Jai šios idėjos įgyvendinimas – laisvalaikis po įtemptos darbo dienos.

„Aš kuriu eiles, jos paskui tas eiles paverčia dainelėmis. Aš tiktai gaunu nurodymus: „Prašau, mums reikia dainos apie ačiū ir prašau arba apie draugus, arba dar kažką… Ir tada vyksta kūryba“, –pasakoja J. Karaliūnienė.

Augti ir nori, ir turi kur

Nors „Jausmučių“ idėja gyvuoja beveik ketverius metus, laidelė šiemet atšventė tik pirmąjį tikrą gimtadienį. Merginas labiausiai džiugina tai, kad vaikai jau atpažįsta jų kūrinius, drauge dainuoja daineles.

„Dalyvavome Gatvės muzikos dienoje. Mes jaučiamės dar labai jaunučiai „Jausmučiai“… – tramdydama emocijas prisimena D. Imbrasaitė. – Dainavome gatvėje savo „Jausmučių“ dainas, tuomet atbėgo mama su dukryte ir paprašė: „Gal galite mums sudainuoti dar „Draugo“ dainą, mes labai ją mėgstame.“ Tai buvo labai geras jausmas, kad kažkas žino, kažkas klauso, kartu dainuoja.“

Šiuo metu „Jausmučių“ projektas auga. Pasitelkdamos muziką, vaidybą, žaidimus ir spalvas, merginos stengiasi vaikus išmokyti kuo daugiau detalių apie juos supantį pasaulį.

Du susapnuoti personažai internete jau draugauja su būriu vaikų. Trijulė planuoja su Taigi ir Wow personažais aktyviau dalyvauti įvairiuose renginiuose, vesti vaikų gimtadienius bei šventes, paslaugų ir dainelių spektrą dar labiau praplėsti. Viskam reikia laiko, tačiau jos jaučiasi esančios savose rogėse.

„Reikia drąsos daryti savo dalyką, – drąsina J. Karaliūnienė. – Kol sėdi namie ir kažką darai, atrodo, kad darai tik sau. Bet šiais laikais turime internetą, kuris gali padėti labai greitai pasitikrinti, kas žmonėms įdomu ir kas ne: įkėlei kažką, pažiūri ar yra tų „like’ų“, peržiūrų, pasidalijimų ir tada sprendi, ar toliau viešinti idėją, ar ne. Ir net kartais pats nustembi, kad tai, kas buvo mano galvoje, yra dar kažkam įdomu.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.