...

Samdomas darbas nebevilioja, nes tikroji aistra – kompiuteriai

Verslas

2022.06.07

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , , .

Samdomas darbas nebevilioja, nes tikroji aistra – kompiuteriai

Martynas Burbulis Asmeninio albumo nuotrauka

Per pandemiją išpopuliarėjusi internetinė prekyba sudomina vis daugiau žmonių, galvojančių apie savo verslą. Vienas jų Martynas Burbulis (32), kuris prieš keturis mėnesius pradėjo vystyti savo internetinę parduotuvę Teras.lt. Jis sako, kad kompiuteriai yra jo aistra.

Martynas pasakoja, kad verslo idėja kilo svečiuojantis pas gimines Kaune, sėdint prie kompiuterio sistemos atnaujinimo darbo ir kalbant su pussesere, kaip sekasi darbai. Pradėjo kalbėti apie internetinės parduotuvės atidarymą prekiaujant kompiuterine technika ar kuo nors panašaus. Vyras sako, kad kompiuterija yra jo hobis ir jis pavargo dirbti kažkam kitam ir būti neįvertintam už sunkų darbą.

„Grįžęs namo į Klaipėdą prisėdau ieškoti informacijos internete, kas man reikalinga žinoti atidarant parduotuvę internete. Pradėjau domėtis verslo paleidimu, žinoma, buvo daug informacijos ieškojimo internete. Informacijos yra pakankamai ir lietuvių kalba, bet išnagrinėjau viską, ką radau ir užsienio straipsniuose bei forumuose. Tuo pat metu kai kuriais neaiškiais klausimais pagelbėjo šeimos nariai. Buvo neaiškumų dėl kainų ir pačios parduotuvės valdymo. Viską tvarkiau per kompiuterį, mano akim popierizmo gana mažai ir tikrai įvairios institucijos gana draugiškos pradedantiesiems“, – sako Martynas.

Šiuo metu prekiauja nuo kompiuterių, jų komponentų iki paspirtukų, parduotuvėje yra apie 750 prekių ir toliau pildoma. Tai smulki buitinė technika, televizoriai, garso sistemos tiek kompiuteriams, tiek televizoriams, mobilieji telefonai, išmanieji laikrodžiai ir apyrankės, žaidimų stalai ir kėdės, projektoriai ir jų priedai. Prekes pristato kurjerių tarnybos tiesiai į namus ar darbo vietą. Pasak vyro, tai vienas geriausiu pasirinkimų šiuo metu, nes prekę galima pamatyti nuotraukose, kurias įkelia prie kiekvienos prekės.

Atkakliai siekia tikslo

Pašnekovas sako, kad sunkiausia buvo atrasti ir įsisavinti visą reikiamą informaciją, kurios reikėjo prieš sukuriant pačią parduotuvę. Užtruko apie 3 mėnesius, kol surinko visą informaciją ir ją įsisavino tuo pat metu kurdamas pačią parduotuvę ir dirbdamas kitame darbe: „Esu toks žmogus, kuris pasieks to, ką užsibrėžė, kad ir ką sugalvočiau, aš pabaigsiu iki galo, nesvarbu, ar man tai pasiseks, ar ne. Kolkas dirbu samdomą darbą, tai kaip atsarginis planas, jei nepasiseks per pirmus metus“, – sunkumais dalinasi Martynas.

Vyras sako, kad pagrindinis sklaidos šaltinis yra google, facebook ir instagram reklamos. Daugiau žmonių pamato prekes, bei vienas kitas perka. Reklamai kol kas renkasi tik socialinius tinklus, google, bet planuoja ir daugiau padirbėti su reklamos tobulinimu ir parduotuvės atsiliepimų skiltimi.

„Man šis verslas yra nauja sritis gyvenime. Niekada nesu valdęs kažko panašaus. Pliusai tame, kad galiu mėgautis tuo, ką darau. Šiame versle tenka praleisti daug laiko prie kompiuterio, o vienintelis minusas, kad dirbant vienam neberandi laiko asmeniniam gyvenimui. Mano investicijos palyginus su kitais verslais turbūt vienos mažiausių. Investavau apie 500 eurų į tinklapio paleidimą. Jei mano idėja pasiteisins, manau, atsipirks per pusę metų“, – sako pašnekovas.

Pagrindinis verslininko tikslas išsiplėsti iki tokio pat lygio, kaip ir kitos parduotuvės internete, nors jaučia labai didelę konkurenciją su didelėmis kompanijomis kaip „Topo centras“, „Technorama“ ir kt.

Kitiems palinkėtų, kad siektų savo svajonės, nenuleistų rankų bet kokioje situacijoje. Martynas mano, kad svarbu išsikelti tikslus sau pačiam ir nuspręsti ko nori siekti, antra išmokti viską, kad būtum profesionalas toje srityje, kurioje dirbi, ir trečia – surinkti komandą, kuria pasitikite.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.