...

S. Krivickas: „Verslo sėkmės ir perspektyvos tikrai negalima matuoti vien pinigais!“

Verslas

2014.01.25

Autorius: Jana Saifulinaite

Temos: , .

S. Krivickas: „Verslo sėkmės ir perspektyvos tikrai negalima matuoti vien pinigais!“

Sigitas Krivickas BFL/Butauto Barausko nuotr.

„Mūsų verslas daugiausia susijęs su lietuvoje užaugintų grūdų perdirbimu ir yra įdomus tuo, kad visa mūsų veikla vyksta uždaru ciklu, t. y. prasideda žemės įdirbimu, o baigiasi pagamintų ir sufasuotų produktų pardavimu vartotojams“, – pasakojo įmonės „fasma“ įkūrėjas ir vadovas radviliškietis 43-ejų Sigitas Krivickas.

Verslo idėją plėtojo nuosekliai

Radviliškio Gražinos vidurinę mokyklą baigęs S. Krivickas sako vėliau studijavęs gyvenimo universitetuote. „Aš vaikystėje svajojau apie daug mažesnius ir paprastesnius dalykus, norėjau būti panašus į vyresnįjį brolį – tapti fizinio lavinimo mokytoju, nes mėgau ir dabar mėgstu sportuoti. Manau, iš dalies įgyvendinau savo svajonę. Juk verslo pasaulyje reikia ir fizinės ištvermės, ir pedagoginių sugebėjimų. Tik štai mokinių, t. y. darbuotojų, turiu šiek tiek daugiau nei vienoje klasėje tilptų“, – šyptelėjo įmonės „Fasma“ vadovas.

Jis įsitikinęs, kad ėmusis verslo sunkumai neišvengiami, tačiau problemos tam ir kyla, kad jas įveiktum. „Bet koks verslas prasideda nuo idėjos. Paskui reikia sau atsakyti, ar turi galimybę ją įgyvendinti, ir numatyti, kaip ką darysi bent jau kelerius metus“, – sakė verslininkas, 1991 metais gimtajame Radviliškyje įkūręs įmonę „Fasma“.

S. Krivickas prasitarė verslo idėją plėtojęs nuosekliai. „Prie mažmeninės prekybos prilipo didmeninė, prie jų pritapo kai kurių produktų gamyba, vėliau, plečiant gamybą, atsirado žaliavų auginimo poreikis ir t. t. Tiesa, dar prieš įkuriant „Fasmą“ verslo idėjos pradėjo kilti užsiimant mažmenine prekyba nuosavoje parduotuvėje ir mažmenine prekyba naftos produktais“, – pasakojo verslininkas.

Jis atskleidė, kad veiklos pradžioje kankino įvairūs klausimai: ar sugebės įgyvendinti, ką sugalvojo, kiek ir kokių resursų reikės, kokia įsivaizduojama verslo ateitis, galų gale – kiek galima uždirbti.

Investicijos atsipirko

Pasak S. Krivicko, norint, kad verslas būtų sėkmingas, reikia turėti verslo planą: „Ir pačiam įmonės vadovui dirbti efektyviai padeda planuojamas darbo laikas. Tiesa, mano darbo diena įprastai trunka neribotą laiką. Didieji laiko vagys – problemų priežasčių ieškojimai. Be to, darbe dažnos stresinės situacijos. Laimė, jas įveikti padeda tolerancija ir savitvarda.“

„Verslą pradėjome trise, o dabar visoje įmonėje ir jos padaliniuose dirba daugiau nei 140 darbuotojų. Jų ieškau ne aš vienas, šia veikla užsiima ir mano komandos nariai“, – pasakojo S. Krivickas ir pridūrė, kad darbuotojai atrenkami pagal poreikį ir darbo pobūdį, taip pat atsižvelgiant į išsilavinimą ir asmenines savybes.

Anot pašnekovo, pagrindinis darbuotojų tikslas – savo darbu užtikrinti stabilią ir kokybišką įmonės veiklą, o tai atspindi pagaminamos produkcijos paklausa.

„Į „Fasmos“ veiklą investavome nuosekliai, atsižvelgdami į verslo šakas. Gamybai modernizuoti, naujai įrangai įsigyti naudojome ir ES strūktūrines, ir įvairias Lietuvos institucijų projektines lėšas, pačios įmonės pinigus, ėmėme paskolas. Pirmą įrangą pirkome užsienyje, nes ir verslo idėja buvo tiesiogiai susijusi su šios įrangos įsigijimu“, – sakė S. Krivickas.

Nuolatinės investicijos į gamybos modernizavimą leidžia nuosekliai gerinti produkcijos kokybę, o augant gamybai kasmet atrandama naujų rinkų.

Platus paslaugų ir produktų spektras

Pagrindinė „Fasmos“ veikla – grūdinių ir ankštinių kultūrų perdirbimas, kruopų ir dribsnių gamyba, taip pat gaminami kombinuotieji pašarai, užsiimama mažmenine ir didmenine jų prekyba.

„Mūsų siūlomų prekių ir paslaugų spektras yra labai platus: grūdai, trąšos, pagamintos kruopos, dribsniai, importuotos kruopos, pašarai naminiams gyvuliams, kiauliena, fasavimo, grūdų priežiūros, transporto, statybos darbų paslaugos ir t. t. Mūsų siūlomos būtiniausios prekės paklausios ir pavasarį, ir rudenį, ir žiemą, tik vasarą poreikis kiek mažesnis“, – pasakojo sumanus verslininkas.

„Fasma“ bendradarbiauja su visais Lietuvos mažmeninės ir didmeninės prekybos tinklais, su dauguma Latvijos, Estijos, Lenkijos įmonių, taip pat su Vokietijos, Airijos, Anglijos bendrovėmis.

„Klientus prisiviliojame paklausiais ir kokybiškais produktais. Siekti rezultatų padeda ir nuoširdus bendravimas, – teigė „Fasmos“ vadovas. – Pagrindiniai įmonės tiekėjai – žemės ūkio žaliavu augintojai (bendrovės, ūkininkai).“

„Fasma“ kasmet vis didesnį dėmesį skiria reklamai. Tai daryti, pasak verslininko, įpareigoja nauji produktai. Be to, įmonė yra dalyvavusi Lietuvoje rengiamose parodose „AgroBalt“, „Rinkis prekę lietuvišką“, nors tai daug naudos kol kas neatnešė.

Džiaugiasi įmonės pažanga

„Yra augantis verslas, kuriamos darbo vietos, gaminami nauji produktai, diegiamos modernios gamybos technologijos, plečiamas realizacijos tinklas, atrandama naujų rinkų“, – įmonės pažanga džiaugėsi S. Krivickas, manantis, kad sėkmė yra reliatyvus dalykas.

Anot jo, darbas žmogui teikia gyvenimo prasmę, užimtumą, saviraiškos, tobulėjimo galimybę ir padeda suvokti vertę, todėl yra vienas svarbiausių dalykų siekiant laimės.

„Manau, verslo sėkmės ir perspektyvos tikrai negalima matuoti vien pinigais, nes verslas mums leidžia tobulėti, gerinti gyvenimo kokybę, o tai ir lemia norą tausoti gamtą, gyventi gryname ore“, – sakė jis.

„Fasmos“ vadovo nuomone, sėkmingo verslo formulė – patenkinti klientai, aukšta paslaugų ir produktų kokybė, pagarba darbuotojams, stengiantis dirbti profesionaliai ir skaidriai, palaikant ilgalaikius santykius su klientais.

„Į verslą reikia žiūrėti įvairiapusiškai, vertinant ne tik uždirbamus pinigus, bet ir teikiamą moralinę naudą, kurią sukuria darbo vietos, naujų produktų vertė, socialinis užimtumas ir Lietuvos verslumo skatinimas“, – sakė S. Krivickas.

„Ieškokite ir atraskite savo nišą, sėkite verslo grūdelį į Lietuvos žemę ir džiuginkite mus visus jo vaisiais!“ – tokį linkėjimą būsimiems ar tik pirmus žingsnius žengiantiems verslininkams pasiuntė „Fasmos“ vadovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.