...

Raimondas Baublys: „Nuo idėjos iki rezultato viską darėme savo rankomis“

Verslas

2015.03.11

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: , .

Raimondas Baublys: „Nuo idėjos iki rezultato viską darėme savo rankomis“

Muzikinio baro „Kaštonas“ įkūrėjas - Raimondas Baublys. Asmeninio albumo nuotr.

Raimondas Baublys (31) savo gimtojoje Klaipėdoje įkūrė išskirtinę erdvę – muzikinį barą „Kaštonas“. Linksmas, pozityvus ir labai energingas pašnekovas apie save kalba taip: „Kai dirbu, tai dirbu, galiu suktis kaip vijurkas. Nemėgstu atidėlioti, tvarkau reikalus koncentruotai ir atsakingai. Jei ilsiuosi, tai ilsiuosi. Esu įsitikinęs, kad reikia suderinti darbą ir poilsį.“

Pokyčiai negąsdina

Drąsa ir verslumu R. Baublys išsiskiria nuo mažens. „Pirmą kartą pinigų užsidirbau būdamas 13 metų. Mama vasarai išsiuntė atostogų pas krikšto mamą, kuri gyveno Šventojoje. Istorijos nuo pradžios neprisimenu, tik žinau, kad vieną penktadienį pirkau rūkytų skumbrių Klaipėdos „Naujajame turguje“. Gal 20–30 vienetų. Jas vežiausi atgal į Šventąją, o savaitgalį vaikščiojau tarp poilsinių namelių ir pardavinėjau, garsiai šaukdamas: „Skumbrė, šaltai rūkyta skumbrė!“ – su šypsena pirmąjį darbą prisimena vyras.

 

Viską darėme patys, nieko nesamdėme. Jei ir būtume norėję, tam neturėjome lėšų. Pinigai buvo skirti tik medžiagoms. Darbai vyko labai sklandžiai. Turėjome didžiulę palaikymo komandą, kuriai esame labai dėkingi. Per du mėnesius visiškai pasiruošėme atidarymui.

R. Baublys

 

Vaikystėje jis manė, kad gyvenimą sies su sportu. „Mokykloje, dar būdamas labai jaunas, išsiskyriau dideliu ūgiu. Klasėje buvau beveik visa galva aukštesnis už savo bendraamžius. Tad, kaip priimta Lietuvoje, užaugęs turėjau būti krepšininkas“, – šypteli verslininkas. Krepšinį pašnekovas lankė tik kelerius metus. Paskui jį iškeitė į tinklinį. Mokykloje aktyviai sportavęs R. Baublys planavo ir toliau atsiduoti sportui, tačiau planai pasikeitė: „Maniau būsiu didis sportininkas. Pasirinkau su sportu susijusias studijas Klaipėdos universitete. Ilgainiui supratau, kad nei sportininku, nei treneriu nebūsiu. Tad, baigęs studijas, nusprendžiau ieškoti kitų, ne su sportu susijusių savirealizacijos būdų.“

Baigus studijas prasidėjo pokyčių metas. R. Baublys vasarai įsidarbino žygio vadovu Nidoje. „Buvo nuostabi, karšta vasara. Darbas buvo labai malonus, kanojomis plaukiojau su žmonių grupėmis palei Mirusias kopas, Parnidžio kopą. Pasakojau žmonėms apie Kuršių neriją. Taip susipažinau su Martyna, su kuria mūsų keliai taip ir neišsiskyrė“, – lemtingos vasaros prisiminimais dalijasi verslininkas.

Pasibaigus vasaros sezonui, žmonių Nidoje sumažėjo. Užsidarė ar išvažiavo čia dirbę prekeiviai. „Neliko vietų užkąsti. Taip šovė mintis pradėti gaminti sumuštinius. Pradžioje idėja miglotai rutuliojosi galvose. Buvome trise: aš, Martyna ir dar vienas draugas Audrius. Vėliau prie komandos prisijungė ir bičiulis Paulius. Nežinojome, nuo ko pradėti“, – pirminius verslo idėjos kūrimo etapus prisimena pašnekovas.

Nenumoję ranka į kilusią idėją ir sulaukę tėvų bei aplinkinių palaikymo, draugai susirado kioskelį ir nusprendė atidaryti barą. „Tam reikėjo palyginti nedaug investicijų, bet mums tai buvo dideli pinigai. Turėjome greitai užsidirbti ir pradėti ruoštis vasaros sezonui, iki kurio buvo likę vos šeši mėnesiai. Tad su Martyna išvažiavome dirbti į užsienį keturiems mėnesiams“, – apie ryžtingą žingsnį pasakoja R. Baublys.

Suvienijo jėgas ir viską sukūrė patys

Užsienyje užsidirbusi pinigų verslo pradžiai, komanda pradėjo įgyvendinti savo idėją. Visus pinigus jie investavo į kosmetinį namelio remontą. Pašnekovo teigimu, procesas vyko labai smagiai: „Viską darėme patys, šlifavome, sukome, kalėme. Vienas po kito atsirasdavo stalai, baro kėdės. Visi kažką darėme. Audrius ir aš buvome tikri staliai bei baldžiai, projektuotojai ir netgi menininkai. Martyna – medienos restauruotoja, stalų margintoja ir sienų dažytoja, o Paulius – darbo dienomis popierizmo tvarkytojas, leidimų gavėjas ir biurokratinių klausimų sprendėjas. Viską darėme patys, nieko nesamdėme. Jei ir būtume norėję, tam neturėjome lėšų. Pinigai buvo skirti tik medžiagoms. Darbai vyko labai sklandžiai. Turėjome didžiulę palaikymo komandą, kuriai esame labai dėkingi. Per du mėnesius visiškai pasiruošėme atidarymui. „Kaštonas“ duris atvėrė vieną dieną prieš Nidos sezono atidarymo festivalį“, – vaizdžiai idėjos įgyvendinimą pristato R. Baublys.

Antrasis „Kaštonas“ – muzikinis baras Klaipėdoje

Po kurio laiko vyras su komanda Klaipėdoje atidarė antrąjį „Kaštoną“, bet čia įsikurti buvo sudėtingiau. „Reikėjo nemažai investicijų. Turėjome 250 kv. m komercinę patalpą paversti viešojo maitinimo ir pramogų paskirties erdve. Tam prireikė reikalavimus atitinkančios vėdinimo sistemos, įrengtos virtuvės, salės ir scenos, pritaikytos koncertams. Patys buvome ir padavėjai, ir barmenai. Organizavome pirmuosius koncertus su didelėmis grupėmis, o ką jau kalbėti apie virtuvės subtilybes“, – pirmąsias veiklos dienas Klaipėdoje prisimena pašnekovas.

Kalbėdamas apie investicijas, R. Baublys šypteli: „Apskaičiavus pagal formulę, procesas vyksta sėkmingai, judame tinkama linkme.“

Verslininko ir komandos įkurtas „Kaštonas“ Klaipėdoje išsiskiria tuo, kad šis baras yra muzikinis, o tokių Klaipėdoje nedaug. Paklaustas apie ateities planus, vyras net neabejoja dėl plėtros: „Įsivaizduoju, kad savo muzikinio baro idėją galime plėtoti ne vienoje vietoje, ne viename mieste, gal net užsienyje. Be to, matome keletą naujų sričių, kurias galime įgyvendinti. Žinoma, tai susiję su muzika.“

Tiems, kas nori, bet galbūt nedrįsta ar abejoja imtis savo verslo, R. Baublys linki tiesiog išdrįsti, nustoti abejoti ir imtis sumanytos idėjos. „Jei nepajudėsite iš abejonės taško, taip ir nesužinosite, ar jūsų idėja būtų buvusi sėkminga“, – pataria pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.