...

Rado efektyvų būdą vaiko saviraiškai

Verslas

2023.01.13

Autorius: Nijolė Simaitienė

Temos: , .

Rado efektyvų būdą vaiko saviraiškai

Ingrida Matlauskienė su šeima Asmeninio albumo nuotrauka

Susižavėjusi italų profesorės Marijos Montessori ugdymo metodu, Ingrida Matlauskienė atrado efektyvų saviraiškos būdą savo vaikams. Moters sukurtos daugkartinės lavinamosios kortelės tapo ne tik jos, bet ir daugelio Lietuvos mamų naudojamu įrankiu vaiko ugdymui. Prieš dvejus metus įkūrusi „YES FOR SKILLS“ elektroninę parduotuvę, I. Matlauskienė džiaugiasi, turėdama galimybę padėti pedagogams ir tėveliams šviesti vaikus.

Dar prieš gimstant I. Matlauskienės pirmagimiui Žakui, sutuoktiniai daug domėjosi apie kūdikių ir mažų vaikų lavinimą: „Norėjome ugdyti savo vaiką įdomiai, pabrėždami pagarbą jam, laisvę pasirinkimams ir saviraiškai“. Šeima tada ir atrado Montessori metodą, padedantį pažinti raides, žodžius, objektus, jų pavadinimus ir daugelį kitų temų. Įsigilinusi į lavinamųjų kortelių specifiką, jų kategorijas, iš pradžių jas šeima sukūrė savo sūnui. Vėliau, atsiradus dideliam susidomėjimui ir aplinkinių palaikymui, atidarė „YES FOR SKILLS“ elektroninę parduotuvę, kad kortelės būtų prieinamos ir kitiems tėvams. I. Matlauskienė sako, jog nuo idėjos iki įgyvendinimo užtruko mažiau nei pusmetį, o dėl produkto naujumo kortelės sulaukė itin didelio populiarumo.

Siekia to pačio tikslo

Matlauskienė pasakoja, jog kai gimė idėja Montessori kortelėms, kiek daugiau nei prieš du metus, konkurentų rinkoje tuo metu nebuvo. Būtent tai ir paskatino šeimą imtis šio verslo ir prisidėti prie vaikų lavinimo Lietuvoje. Moteris pastebi, jog šiai dienai panašių produktų jau tikrai daug kur galima įsigyti, tačiau tokią konkurenciją vertina teigiamai: „Mums gera matyti, kad atsiranda vis daugiau lietuvių kūrėjų, orientuotų į vaiko gerovę“. I. Matlauskienė džiaugiasi, jog su kitais lietuvių kūrėjais neša tą pačią žinią – bando padėti tėveliams ir pedagogams ugdyti vaikus.

Veiklos pradžioje „YES FOR SKILLS“ dažniausiai apie savo produktus kalbėjo socialiniuose tinkluose. I. Matlauskienė atskleidžia, jog ir šiai dienai ši platforma generuoja daugiausiai pardavimų. Montessori kortelės po truputį skinasi kelią ir į knygynų lentynas, taip suteikdamos  dar daugiau matomumo. Elektroninės parduotuvės įkūrėja dalinasi, jog kartais į pagalbą reklamuojant savo produktus pasitelkia ir nuomonės formuotojų paslaugas. Deja, investicija į vienus atsiperka labiau, į kitus mažiau.

Idėja pasiskolino iš italų profesorės pedagogės

Matlauskienė neslepia susižavėjimo išskirtiniu mokymosi metodu: „Pasitelkusi savo medicinos, psichologijos žinias bei patirtį dirbant su vaikais, italė Marija Montessori sukūrė unikalią ugdymo sistemą“. „YES FOR SKILLS“ įkūrėja pasakoja jog šis metodas plačiai taikomas visame pasaulyje, o Lietuvoje populiarumo sulaukė tik visai neseniai. Montessori kortelės gali būti naudojamos ne tik namuose, šeimos rate, bet ir ugdymo įstaigose. Šio ugdymo metodo dėka vaikas susipažįsta su savarankiškumu, gali kurti savo asmenybę per tikslingai parinktas priemones. I. Matlauskienė įsitikinusi, jog kiekvienas vaikas yra unikalus, tad jam turi būti suteikiamos visos sąlygos, kad jis galėtų išreikšti savo individualumą. Tai labai svarbus vystymosi, pažinimo bei ugdymo etapas.

Montessori kortelės sukurtos taip, kad per įvairias praktines užduotis vaikas galėtų lavinti mąstyseną, vaizduotę, tobulinti skaitymo bei rašymo įgūdžius. I. Matlauskienės teigimu, kortelės – universalios, tad puikiai tinka įvairaus amžiaus vaikams: „Juk vystymasis prasideda nuo pat gimimo, ir toliau seka tam tikrais naujo pažinimo etapais“. Montessori metodo išskirtinumas tas, jog naudojantis kortelėmis, atliekant užduotis ir žaidžiant galima bandyti įvairias variacijas. Tai ne tik smagus ir nuotaikingas mokymosi būdas, bet ir laisvalaikio praleidimo būdas.

Reinvestuoja į naujus produktus

Matlauskienė džiaugiasi, kad „YES FOR SKILLS“ asortimentas nuolat plečiasi: „Nenustojame kurti naujų idėjų, siekiame, kad vaiko mokymosi kelionė taptų įdomi, smagi ir įtraukianti“. Nuo pirmų lavinamųjų kortelių sukūrimo, elektroninė parduotuvė nuolat pildosi naujomis priemonėmis vaikams: knygomis, žaislais, kilimėliais, magnetinėmis lentomis, kortų žaidimais.

Moteris drąsiai kalba apie savo besiplečiantį verslą. „Nuolat tobuliname esamus gaminius, kuriame naujus, tad viską, ką uždirbame, investuojame į produktų kokybės gerinimą ir plėtrą“, – komentuoja I. Matlauskienė sakydama, jog dar bent keletą metų dirbs tokiu principu. – „Kol galutinai realizuosime savo idėjas ir suformuosime norimą asortimentą, visas pelnas ir uždarbis bus skiriamas investicijoms“.

Pradedantiesiems verslininkams I. Matlauskienė link patikėti savimi: „Jeigu turite tikslą, imkite ir darykite. Jeigu idėjos gimsta iš širdies tikiu, kad joms lemta išsipildyti“. Moteris primena, jog kelias link savo siekio įgyvendinimo nebus lengvas, tačiau anksčiau ar vėliau rezultatai atsiras.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.