...

Prasimušti sunku, bet įmanoma

Verslas

2012.02.01

Autorius: bzn start

Temos: , .

Prasimušti sunku, bet įmanoma

Koridoriai BFL/Šarūno Mažeikos nuotr.

Tauragėje įsikūrusi ir durų bei laiptų gamyba užsiimanti individualioji įmonė „Medinėja“ yra žinoma ne tik Žemaitijoje, visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kaip sekėsi pradėti šią veiklą ir kokie didžiausi sunkumai vargina plėtojant nuosavą verslą mažuose šalies miestuose, pasiteiravome „Medinėjos“ savininko Sauliaus Maziliausko.

Verslininkas atvirai ir nuoširdžiai pasidalijo savo nuomone bei patirtimi.

„Užsiimame laiptų, durų ir lauko baldų gamyba iš įvairių medžiagų. Pradėjome po truputį – dviese, vėliau trise, keturiese, o dabar jau turime dvidešimties žmonių komandą“, – teigia jau penkiolika metų gyvuojančios įmonės vadovas. Paklaustas, kaip kilo mintis pradėti nuosavą verslą, vyras prisimena, kad nuo seno norėjo darbuotis sau, tikėjo savo jėgomis ir, svarbiausia, mėgo medį bei jo gaminius. Todėl ir nutarė imtis veiklos. Pasak jo, tai verslas, kilęs iš pomėgio.

Daugiausia „Medinėja“ savo produkcijos parduoda Lietuvoje, tačiau pasitaiko užsakymų ir iš anglų, kurie yra ypač pamėgę įmonės lauko baldus vaikams. Didžiausias užsakymas iš Anglijos buvo pagaminti 300 vienetų atitinkamų medinių lauko baldelių. Vis dėlto tokių užsakymų, anot įmonės vadovo, pasitaiko retai – tai tik pavieniai atvejai.

„Mūsų įmonei labai padėjo VšĮ „Versli Lietuva“. Būtent iš jų sužinojome, kad klientams iš Anglijos reikia pagaminti daug lauko baldų. Susitikome su šios įstaigos atstovais, pakalbėjome, nurodė kontaktus“, – teigia verslininkas. Užsakymų Lietuvoje gamintojams netrūksta. Pasak penkiasdešimtmečio tauragiškio, labiausiai jo įmonė vertinama dėl aukštos gaminių kokybės. Tuo, anot jo, komanda tikrai gali didžiuotis – durys, baldai, laiptai gaminami profesionalių meistrų ir tik iš aukščiausios kokybės medžiagų. Žmonės vieni per kitus sužino apie šią įmonę, palieka gerus atsiliepimus ir tai yra tikroji verslo sėkmė.

Atvirai apie savo verslą kalbantis vyras neslėpė nepasitenkinimo dėl nuolat pasitaikančių sunkumų kelyje.

„Viskas vyksta labai banguotai ir nenuspėjamai. Niekada nežinai, kada ir kiek tiksliai užsakymų turėsi. Kartais jų būna tiek, kad negali spėti, o kartais ir visai nieko nėra. Tai labai vargina. Vienu metu atsirado itin daug užsakymų, prisisamdžiau žmonių, išsiplėtėme, o vėliau banga nuslūgo ir užsakymų vėl sumažėjo. Šiuo metu užsakymų nėra, bet žmonėms moku minimalią algą. Jie yra geri specialistai, nenoriu paleisti, reikia išlaikyti“, – pasakoja verslininkas.

Anot jo, sunkiausia, kad valdžios vyrai ne padeda, o dažnai labai apsunkina verslo sąlygas. „Labai sudėtingas popierizmas, sunku atitikti įvairius Europos Sąjungos reikalavimus ir panašiai. Kartais pagalvoju, gal geriau mokėti baudas, nei visa tai tvarkyti ir tam sugaišti šitiek laiko. Praeina metai, rodai dokumentą, pasirodo, jau netinka, paseno, reikia viską keisti. Mūsų gamykla nėra tokia didelė, kad galėtume samdyti žmogų, kuris būtų atsakingas už priešgaisrinę saugą ir panašius dalykus. Viską darome patys, o tai atima daug laiko“, – atvirauja pašnekovas.

Abu verslininko sūnūs baigė aukštąjį mokslą, turi verslininko gyslelę, tačiau S.Maziliauskas neskuba jų raginti imtis verslo. Vyras pataria visiems žmonėms, norintiems pradėti verslą nedideliuose šalies miestuose, gerai viską apsvarstyti ir įspėja, kad prasimušti yra be galo sunku, bet įmanoma.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.