...

Pradžioje tėvas suteikė žinių pagrindą, o vėliau liko tik dirbti pačiam

Verslas

2012.05.31

Autorius: Vytautas Urbonas

Temos: , , .

Pradžioje tėvas suteikė žinių pagrindą, o vėliau liko tik dirbti pačiam

Irmantas Motiejūnas Asmeninio albumo nuotr.

Irmantas Motiejūnas – aštuoniolikmetis interneto puslapių ir telefoninių programėlių kūrėjas. Jaunuolis, būdamas vos 14-os, pradėjo kurti interneto tinklalapius, o šiais metais tapo jauniausiu Lietuvoje „Microsoft Student Partners“.

Irmantą su programavimu supažindino tėvas, o tolesnius žingsnius jis žengė pats. Jaunasis programuotojas iš pradžių kūrė asmenines svetaines, o būdamas keturiolikos metų gavo pirmuosius užsakymus. Vėliau užsakovai pradėjo jį rekomenduoti savo pažįstamiems, tad klientų skaičius vis augo.

„Darbas (programavimas) man yra lyg hobis, todėl viską atlieku kruopščiai. Būdamas 16-os susipažinau su programėlių kūrimu „Windows“ operacinei sistemai, o dar po metų pradėjau kurti programėles telefonams su „Windows Phone“ operacine sistema, – pasakoja vaikinas. – Praėjusių metų pabaigoje „Microsoft“ surengė „Windows Phone“ programėlių konkursą. Kadangi esu moksleivis ir retkarčiais pavyksta rasti laisvo laiko, nusprendžiau dalyvauti. Idėja sukurti tarpmiestinių autobusų maršrutų programėlę gimė iškart, nes dažnai tenka važinėti po Lietuvą viešuoju transportu. Pamaniau, kad galimybė rasti Lietuvos tarpmiestinių autobusų maršrutus, išvykimo laiką, kelionės atstumą, autobusų stotis bei kitą aktualią informaciją bus naudinga ir kitiems išmaniųjų telefonų vartotojams.“

Jaunasis kūrėjas pasakoja, kad didžiausia investicija į šį projektą buvo laikas. Finansiškai programėlės kūrimas jam nekainavo, nes serverius ir visą kitą reikiamą įrangą jau turėjo. Kitos investicijos, padėjusios laimėti konkursą, buvo jo paties darbas.

„Kaip tik tuo metu, kai vyko konkursas, turėjau mažiau užsakymų, todėl buvo pakankamai laisvo laiko. Jį nusprendžiau investuoti į ką nors naudinga. Dažniausiai iškart grįžęs po pamokų sėsdavau prie kompiuterio ir tęsdavau pradėtą projektą. Šių metų sausio mėnesį programėlė atsirado „Windows Phone Marketplace“, o balandį išleidau atnaujinimą – pasikeitė programėlės dizainas. Visada mėgstu viską atlikti pats. Ne išimtis buvo ir šis projektas, nes dariau viską: kūriau dizainą, programavau“, – sakė I. Motiejūnas.

Irmantas save laiko naujoku mobiliųjų aplikacijų kūrimo pasaulyje. Šiuo metu jis yra sukūręs keturias programėles, skirtas „Windows Phone“ telefonams.

„Pirmą programėlę sukūriau praėjusiais metais. Mobilioji aplikacija buvo skirta tobulinti rašymo įgūdžiams telefonu. Nors tai buvo pirmasis mano blynas, programėlė „Fastfingers“ laimėjo konkurse „Application Innovation Camp 2011“. Kita mano kurta aplikacija buvo autobusų.

Šiais metais dalyvavau „Windows Phone App Camp Kaunas“ ir Windows Phone App Camp Vilnius“. Kaune sukūriau TV gido aplikaciją, kuri buvo nominuota kaip geriausia konkurso programėlė, o Vilniuje kūriau aplikaciją, skirtą radijo stočiai „Zip FM“, – atskleidė jaunasis kūrėjas. 


Nors išmaniųjų telefonų programavimas yra gerai mokamas darbas, Irmantas iš to neketino uždirbti. Jo programėlė neapmokestinta ir ją iš „Windows Phone Marketplace“ galima parsisiųsti nemokamai.

„Pastaruoju metu gavau nemažai užsakymų kurti „Windows Phone“ aplikacijas, todėl vasarą ruošiuosi aktyviai tuo užsiimti ir kitais metais tapti jau dviženklio skaičiaus mobiliųjų programėlių autoriumi. Be to, šiais metais tapau jauniausiu Lietuvoje MSP (angl. „Microsoft Student Partners“) nariu, todėl neatsiejamai gilinsiu ne tik „Windows Phone“, bet ir kitų „Microsoft“ technologijų žinias“, – planais dalijosi I. Motiejūnas.


Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.