...

Pradėjusi verslą kviečia vaikus susipažinti su medicina

Verslas

2022.05.26

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Pradėjusi verslą kviečia vaikus susipažinti su medicina

Gintarė Aleknienė Asmeninio albumo nuotrauka

Gintarė Aleknienė su franšize įkurdama „Mažąją medicinos mokyklą“ („Little medical school“) manė, kad ne tik dažnam suaugusiam trūksta medicinos žinių kasdienybėje, o tai būtų puiki ir naudinga ugdymo veikla ir vaikams. „Mažoji medicinos mokykla“ siekia įkvėpti vaikus mokytis, pasitikėjimą savimi, sveiką gyvenimo būdą ir karjerą medicinoje, todėl kviečia į būrelius ir vasaros stovyklas.

Gintarė trejus metus dirbo su neformaliuoju vaikų ugdymu „Bricks4kidz“, šį ženklą valdo frančizės būdu. Viename iš tarptautinių „Bricks4kidz“ susirinkimų sužinojo apie dr. Mary Mason įkurtą „Little Medical school“. Moteris suprato, kad ir pati savo kasdieniniame gyvenime jaučia medicininių žinių trūkumą, o ir vaikams tai būtų puiki neformalaus ugdymo veikla, nešanti didžiulę naudą, skatinanti norą mokytis, sveikai gyventi, įkvepianti padėti kitiems.

Savo gimusia idėja kurti Lietuvoje „Mažąją medicinos mokyklą“ neabejojo. Dvidešimtiems metų vadovaujamo darbo patirtis, noras priimti savarankiškus sprendimus, pasitikėjimas savimi nugalėjo prieš jos mamos bandymus ją apsaugoti nuo nesėkmės. „Mano mama daug metų vadovavo verslui, tad buvo prieš šį žingsnį, siūlė ir toliau dirbti tarptautinėje įmonėje, kurioje man puikiai sekėsi, tačiau noras priimti sprendimus pačiai, patirtis ir pasitikėjimas nugalėjo ir dėl to visai nesigailiu“, – sako pašnekovė.

Aleknienė susisiekė su „Little medical school“ ženklo atstovais, pristatė savo patirtį versle ir franšizės valdyme. Suderino kontrakto sąlygas ir pakankamai greitai gavo leidimą dirbti Lietuvoje.

Lietuvoje franšizė kaip verslo modelis nėra labai paplitęs

„Mažosios medicinos mokyklos” kuriama edukacija vaikams yra išskirtinė, tiesioginių konkurentų vykdančių tokią pačią veiklą neturi. Nors konkurentų ir mažai, tačiau kitos ugdymo įmonės daro įtaką šios mokyklos veiklai. Mokykloms pristato naujas vaikų ugdymo sritis, siekia perteikti profesionalumą: „Tačiau vis dar stebina mokyklų nenoras bendradarbiauti ir švietime esanti biurokratija, to nesitikėjau verslo pradžioje“, – pasakoja Gintarė.

Taip pat „Lietuvoje franšizė kaip verslo modelis nėra paplitęs, o neformaliame ugdyme tokių kaip mes yra labai mažai. Tai iš vienos pusės trūkumas, iš kitos pusės – pliusas. Galime naudotis visa tarptautine patirtimi, kas leidžia būti novatoriškiems“, – pastebi idėjos autorė.

Tikisi investicijų atsiperkamumo

Verslo pradžiai pasinaudojo valstybės įsteigtos finansų įstaigos „Invega“ parama verslo pradžiai: „Ši parama labai pagelbėjo ir tikimės investicijų atsiperkamumo penkerių metų laikotarpyje“, – sako verslininkė.

Verslą pradėjo ne pačiu palankiausiu pandemijos metu, todėl ją galėjo vykdyti tik nuotoliniu būdu. Šiuo metu verslas pradeda atsigauti, stiprėti ir džiaugiasi galėdamas rinkti gražias patirtis, pasakoti linksmas istorijas, tokias kaip vaikas per nuotolinę pamoką išsitraukią klibantį dantuką arba atvykus į ugdymo įstaigas „Mažosios medicinos mokyklos“ automobiliu ir vilkint baltą chalatą personalas pradeda nerimauti manydamas, jog atvyko medikų inspekcija patikrinti įstaigos.

Įkvepia sveikam gyvenimui ir medicinos karjerai

Mokykloje kuriama patraukli aplinka, novatoriškas mokymas, unikalus mokymosi planas. „Mažoji medicinos mokykla” bendradarbiauja su pedagogais, sveikatos priežiūros lyderiais ir bendruomenių organizacijomis, siekdami įkvėpti sveiką vaikų gyvenimo būdą bei paskatinti juos rinktis medicinos karjerą. Mokytojai supažindina vaikus su įvairiomis medicinos sritimis: bendrąja medicina, farmacija, slauga, veterinarija, pediatrija, odontologija, sporto medicina.

Mokyklos tikslas – įkvėpti meilę mokytis, pasitikėjimą savimi, sveiką gyvenimo būdą ir karjerą medicinoje. Mokykloje vedamuose būreliuose galima dalyvauti gyvai arba nuotoliu.

Dešimtyje Lietuvos miestų atvers duris vasaros stovyklos

„Mažoji medicinos mokykla“ kviečia prisijungti į stovyklas nuo birželio 13 iki rugpjūčio 26d. darbo dienomis net dešimtyje Lietuvos miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Gargžduose, Šilutėje, Kretingoje, Nidoje.

Stovyklose pristatomos septynios temos pagal skirtingas amžiaus grupes: „Būsiu veterinaru“, „Būsiu gydytoju“, „Būsiu gydytoju – renkuosi profesiją“, „Išgyvenimas ekstremaliomis sąlygomis“, „Medicinos įvadas“ ir kt.

Didžiausio populiarumo sulaukia veterinarijos stovyklos. Kiti vaikai vasaros laikotarpiu aplanko po kelias stovyklas skirtingomis temomis. Vaikai mėgsta grįžti į stovyklas, nes mato edukatorių profesionalų darbą bei rūpestį jais.

Mažiau galvoti – daugiau veikti

Dažnai užsisukame „mąstymo labirintuose“, o realių žingsniu nežengiame. „Mažosios medicinos mokyklos“ įkūrėja Gintarė Aleknienė sako: „Siūlau mažiau galvoti, o tiesiog veikti. Kas nebando, tas neklysta. Jei tiki idėja, tai tikrai patikės ir kiti. Sunkių situacijų versle tikrai būna daug, bet tikrai viskas išsprendžiama. O mano pačios didžiausias įkvėpimas – vaikų emocijos ir jų džiaugsmas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.