...

Populiariausi pajūrio verslai

Verslas

2013.07.26

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Populiariausi pajūrio verslai

Paradoksalu, tačiau laikinojo sezono verslai – itin pastovūs! BFL/Indrės Kažukalovaitės nuotr.

Atšilus orams pajūrys sulaukia ne tik gausaus trumpa lietuviška vasara pasimėgauti suskubusių poilsiautojų, bet ir užsidirbti norinčių verslininkų būrio. Kokios verslo idėjos populiarios šią vasarą, paklausėme vieno judriausių kurortų Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vyresniosios specialistės Aušros Dangėlaitienės.

Paradoksalu, tačiau laikinojo sezono verslai – itin pastovūs. Anot A. Dangėlaitienės, šiemet, kaip ir pernai, populiariausi su maistu susiję verslai.

Pirma, prekyba maisto produktais (tarp jų ir ledais) – šiais metais išduoti 44 leidimai Palangos mieste ir 26 leidimai Šventosios seniūnijoje.

Antra, sparčiai populiarėjanti prekyba kava ir arbata – išduoti 8 leidimai Palangos mieste.

Trečia, viešasis maitinimas paplūdimiuose – išduota 15 leidimų Palangoje ir 10 leidimų Šventojoje.

Ketvirta, išvežiojamoji (transporto priemonėmis be variklio) prekyba maisto produktais Palangos paplūdimyje – išduota 20 leidimų.

Klesti ir išnešiojamoji prekyba (ne maisto prekėmis) Palangos moterų paplūdimyje – išduota 51 leidimas. Tarp populiariausių išlieka ir J. Basanavičiaus gatvės atributas – piešimas. Šiais metais praeivius legaliai įamžina 11 menininkų.

„Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimais yra nustatytos 235 viešosios vietos, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas. Šiose vietose leidimai prekiauti ar teikti paslaugas išduodami atrankos būdu išaiškinant asmenį, kuriam suteikiama pirmumo teisė jį įsigyti“, – aiškino A. Dangėlaitienė.

Tiesa, konkurencija pajūrio kurortuose nemaža. Remiantis pašnekovės turimais duomenimis, 2012 ir 2013 metais organizavus atrankas dėl leidimų išdavimo prekybai maisto produktais, viešojo maitinimo paslaugai teikti Palangos ir Šventosios paplūdimiuose ir prekybai kava bei arbata, pateikta net po 10 prašymų dėl vieno leidimo.

„Gerai tai, kad leidimų, išduodamų išnešiojamajai prekybai (ne maisto prekėmis), išvežiojamajai (transporto priemonėmis be variklio) prekybai maisto prekėmis Palangos paplūdimyje ir piešimo paslaugai teikti J. Basanavičiaus gatvėje, skaičius – neribotas“, – sakė A. Dangėlaitienė.

Akivaizdu, kad tautiečiai verčiasi pasiteisinančiomis ir jau tradicinėmis paslaugomis. Ir nors retas mūsų pajūrį įsivaizduojame be čeburekų ir kiek smėlėtos keptos duonos, norėtųsi šviežumo – galbūt turite idėjų? Vežkite jas prie jūros!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.