...

Po motinystės atostogų nuosavas verslas

Verslas

2013.11.12

Autorius: Lina Bliudžiūtė

Temos: .

Po motinystės atostogų nuosavas verslas

Justė Prunskienė Asmeninio albumo nuotr.

Ką veikia daugelis jaunų mamyčių, išėjusių motinystės atostogų, tomis retomis valandėlėmis, kai kūdikis miega ar yra ramus ir juo rūpintis nereikia? Turbūt mėgaujasi poilsiu. Tačiau vilnietė Justė Prunskienė (27 m.) pasirinko visiškai kitokį veiklos kelią: išėjusi motinystės atostogų, ji nutarė liekantį laisvą laiką išnaudoti savirealizacijai ir įkurti verslą, susijusį su itin mėgstama sritimi – grožiu.

Dar prieš metus Justė dirbo įmonėje, kuri surenka ir ruošia žaliavas, skirtas perdirbti. Moteris teigia, kad nors darbas buvo įdomus, jautė, kad kažko trūksta. Ji visada žavėjosi grožiu ir estetika, be to, kaip ir daugelis moterų, susidurdavo su įkyria problema – nepageidaujamų plaukelių nuo kūno šalinimu. Taip ir kilo idėja įkurti lazerinės estetikos studiją.

Pirmieji žingsniai

Lazerinės estetikos studija „Adomas ir Ieva“ Vilniuje įkurta maždaug prieš pusę metų. Justė pripažįsta, kad pirmieji žingsniai buvo nelengvi – visus atsakingus sprendimus teko priimti pačiai, ir pabrėžia, kad labai svarbi buvo šeimos, visų pirma vyro, kurį ji vadina pagrindiniu įkvėpėju, parama.

Išlaidų kuriant „Adomą ir Ievą“, anot Justės, buvo nemažai. Vien sukauptų santaupų neužteko – teko imti paskolą iš banko.

Moteris pažymi, kad užgulusi atsakomybė turėjo ir savo pliusų – leido jaustis nepriklausomai, pačiai planuotis darbotvarkę.

„Norėjau turėti veiklos, kuri susijusi su egzotika, grožiu. Taip ir kilo verslo idėja. Nepageidaujamų plaukelių šalinimas – viena populiariausių lazerinės estetikos sričių pasaulyje, bet Lietuvoje ji žengia pirmuosius žingsnius, daug žmonių nieko nežino apie tokią paslaugą. Lietuviai apskritai yra gana konservatyvūs šioje srityje, ypač vyrai, tačiau žinios pamažu plinta, ugdome savo klientus“, – pasakoja Justė.

Pavadinimas „Adomas ir Ieva“ lazerinės estetikos studijai, pasak Justės, buvo parinktas dėl kelių priežasčių. Visų pirma, pasak jos, Adomas ir Ieva daugeliui žmonių siejasi su pirminiu, natūraliu grožiu, o kartu ir su slapta pagunda. Be to, tokių personažų naudojimas pavadinime primena, kad grožio idėja žmogui buvo svarbi nuo neatmenamų laikų, kad kai kurie grožio standartai yra amžini.

Justės teigimu, lazerinė depiliacija – tik dar vienas žingsnis, leidžiantis patirti mažiau nepatogumų žmogui, kuris nori būti gražus.

Lazerinė depiliacija – kas tai?

Nors užsienyje lazerinė depiliacija yra labai populiari, daugelis lietuvių vis dar kraipo galvas. Kai kurie įsivaizduoja, kad depiliuoti galima tik tam tikras, dažniausiai intymias vietas. Pasak Justės, taip nėra, nepageidaujamus plaukelius šalinti galima nuo bet kurios kūno vietos.

„Depiliacija lazeriu atliekama greitai ir neskausmingai, juntamas tik dilgčiojimas. Viena procedūra, priklausomai nuo vietos, kur šalinami plaukai, trunka nuo kelių minučių iki pusvalandžio. Vienos procedūros neužtenka: optimalūs rezultatai pasiekiami per 3–6 procedūras, jas kartojant kas 4–6 savaites. Paskui plaukų šalinimą pamiršti galite ilgam“ , – sako Justė.

Lazerine depiliacija, pasak jos, domisi ir vyrai, ir moterys. Vyrai, jos teigimu, sudaro apie trečdalį klientų. Kol kas informacija apie šią paslaugą dažnai plinta iš lūpų į lūpas.

„Būna, ateina moteris ir sako: draugė pasidarė pas jus plaukelių šalinimo procedūrą ir labai džiaugiasi, ar galėčiau gauti tą pačią paslaugą? Daugiausia ateina 30–40 metų moterys, bet sulaukiame ir vyrų, ir jaunimo. Dar viena ryški klientų grupė – moterys, kurios, matyt, pačios nemažai domisi šia paslauga. Jos beveik neužduoda klausimų, tik ateina ir pasako, ko nori“, – kalba Justė.

Verslas klostosi sklandžiai

Justė džiaugiasi, kad viskas klostosi sklandžiai, ir sako kartais netgi nerimaujanti, kiek truks tokia sąlyginė ramybė.

„Aišku, ramu tikrai nėra ir darbų turime – vienas darbas pasibaigia, prasideda kitas. Tačiau viskas vyksta pagal planą, tad nežinia, ar visada taip bus, ar čia tik tyla prieš audrą. Laimė, kol kas viskas tikrai neblogai. Klientų gausa nėra stulbinama, bet verslas išsilaiko, o tai yra gerai. Žingsnis po žingsnio judame į priekį“, – džiaugiasi Justė.

Kol kas jos studijoje dirba tik viena gydytoja, atliekanti procedūras.

Justė pažymi, kad kurdama verslą nuo pat pradžių norėjo specializuotis tik kūno plaukelių šalinimo srityje.

„Manau, svarbiau vieną darbą daryti tikrai gerai nei daug darbų patenkinamai. Daugelis aparatų, naudojamų kitose klinikose, atlieka keletą funkcijų: plaukų šalinimas, spuogų gydymas ir taip toliau. Mūsų įrangos pranašumas yra tas, kad lazeris atlieka tik vieną funkciją – šalina plaukelius. Ir šią funkciją atlieka nepriekaištingai“, – sako Justė.

Plėsti teikiamų paslaugų spektro Justė kol kas neketina. Pasak jos, pirmiausia „Adomas ir Ieva“ siekia galutinai įsitvirtinti vienoje srityje.

„Norime specializuotis ir būti geriausi. Tiesa, gali būti, kad ateityje plėsimės ir į kitus miestus. Jau dabar sulaukiame klientų iš kitų miestų, norinčių padailinti savo kūną“, – sako Justė.

Apie savo verslą mąstantiems žmonėms verslininkė visų pirma pataria neužleisti tokių minčių, priešingai – nuolat jas plėtoti, o jau pradėjusiems eiti į priekį ir nebijoti daryti klaidų: „Mintis apie verslą reikia generuoti po truputį, nes vis tiek ta idėja subręs. Dar reikia nebijoti. Lengva galvoti: negaliu, nepajėgsiu, per daug sunku. Taip galima pasiteisinti visada, bet reikia ryžtis. O kai jau pasiryžti, svarbiausia nebijoti klaidų. Iš jų mokomasi. Vėliau patys suprasite, kokios jos buvo naudingos, ir žengsite į priekį. To norintiems plėtoti verslą ir linkiu.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.