...

Peržengusi kirpėjos amato ribas, derina daug naujų veiklų

Verslas

2021.06.18

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Peržengusi kirpėjos amato ribas, derina daug naujų veiklų

J. Malakauskaitė asmeninio albumo nuotr.

Iš Mažeikių kilusi Jurgita Malakauskaitė (41) sėkmingai išėjo iš siaurų kirpėjos amato ribų ir vos spėja aprėpti naujas su savo profesija susijusias sritis. Prieš ketverius metus sostinėje ji įkūrė grožio ir renginių erdvę „Selfstation“ ir, įveikusi karantino iššūkius, ne tik tęsia veiklą, bet ir ją plečia. „Gyvenimas sudėliojo taip, kad veiksmai ir mintys vijo vienas kitą. Ir tik ryžtas bei noras duoti padėjo viską įgyvendinti“, – sako pašnekovė.

Specialybė, vedanti vis tolyn

Mažeikiuose baigusi progimnaziją, Jurgita nusprendė studijuoti Klaipėdoje, technologijų mokyklos centre, ten įgijo kirpėjo specialybę. Pagal ją ir dirbo gimtajame mieste, Mažeikiuose, o po poros metų persikėlė į Klaipėdą, kur toliau dirbo ir tobulino savo profesinius įgūdžius. Dalyvavo stažuotėse Londone, Milane. Vėliau tapo „Wella“ trenere. Po septynerių darbo metų Klaipėdoje, nutarė keltis į Vilnių. Atvažiavus į sostinę, darbo spektras prasiplėtė – darbavosi televizijos projektuose, prisidėjo prie menininkų grupės „Bohemiečiai“ spektaklių kūrimo, mokėsi fotografijos meno pas Algį Kriščiūną. Žinių, kaip meniškai fotografuoti šukuosenas, apšvietimo fotografijoje niuansų, J. Malakauskaitė sėmėsi Italijoje, baigė ir įvaizdžio dizaino kursus teatro režisieriaus Konstantino Bogomolovo įkurtoje mokykloje.

Troško sukurti išskirtinę erdvę klientams

Profesionali grožio specialistė, dirbdama skirtingose vietose, visada svajojo sukurti erdvę, kurioje klientui būtų suteikiamas ypatingas dėmesys ir jaučiama nuolat kintanti, teatrališka atmosfera. „Norėjau suteikti galimybę žmonėms pabėgti nuo rutinos, chaoso ir nors trumpam patirti išskirtinę emociją ir jausmą, – apie savo siekius pasakoja Jurgita. – Norėjau, kad kiekvienas klientas gautų ne tik profesionalią paslaugą ir patarimų, tačiau ir emocinį įkrovimą, savotišką laimės tabletę, skirtą įkvėpimui.“

Nuo pat įkūrimo „Selfstation“ erdvėje ne tik kerpami, dažomi plaukai, atliekami makiažai, tačiau vyksta ir renginiai, seminarai, rengiamos proginės fotosesijos. Klientams suteikiama proga su šeima ar draugais įsiamžinti kalėdinėse, velykinėse, Valentino dienos ar asmeninėse fotosesijose. „Selfstation“ durys atviros kino, reklamų kūrėjams, kurie mielai renkasi šią erdvę dėl aukštų lubų, gero apšvietimo ir kintančių dekoracijų.

Grožio ir renginių erdvė tik auga

Norėdama suteikti visapusiškas paslaugas savo klientams, J. Malakauskaitė į „Selfstation“ erdvę pakvietė antakių specialistę Vilmą Petrutytę, dirbančią pagal „HD Brown“ technologiją. Po antrojo karantino prisijungė dar vienas meistras Mantas Paražinskas ir kvapų dizainerė Ramunė Gvozdaitė. Čia taip pat galima įsigyti išskirtinių, rankų darbo, natūralaus vaško žvakių „Flamera“, gaminamų gimtuosiuose verslininkės Mažeikiuose. 

Sunkiausia, pasak pašnekovės, turbūt buvo suprasti, į ką visa ši veikla išaugs. „Visada žinojau, kad tai nebus tik kirpykla ar grožio centras. Pavadinimo „Selfstation“ idėja – stotelė sau ir klientui, kurioje gimsta ir verda idėjos. Tai savęs atradimo, kūrybos, pokyčių vieta.“

J. Malakauskaitės Vilniaus Žvėryno rajone įkurtos ir sėkmingai veikiančios grožio ir renginių erdvės „Selfstation“ idėją nuo pat pradžių visi palaikė ir tikėjo, kad tai bus puiki jos veiklos potencialą atskleidžianti verslo niša.

Didžiausia klaida – nieko nedaryti

Grožio specialistei ir verslo įkūrėjai J. Malakauskaitei, kaip ir galima nuspėti, labiausiai trūksta laiko visoms idėjoms įgyvendinti. Apie konkurenciją, kuri visada egzistuoja, daug negalvoja, tiesiog daro tai, kas patinka ir teikia džiaugsmą jai ir klientams.

„Mokausi kiekvieną dieną. Manau, didžiausia klaida yra nieko nedaryti. Tuomet viskas atrodys pilka ir be gyvybės. Tikiu, kad kiekvienas tai pajutome pandemijos metu. Kadangi veikla vykdoma nuomojamose patalpose, jai neprireikė labai didelių pradinių investicijų. Kurdama verslą, neatlikau sąnaudų ir naudos analizės. Investavau tiek, kiek man atrodė reikalinga, kad sukurčiau erdvę, kurioje būtų įgyvendintos mano idėjos ir siekiai. Didžiausia investicija – laikas, skirtas erdvės įvaizdžiui sukurti.“ 

Per karantiną gelbėjo gėlės ir… agurkai

Savo idėjomis gyvenanti pašnekovė prisipažįsta, kad praėjusių metų pavasarį Vyriausybei paskelbus karantiną ir uždraudus veiklą, ji staiga neteko darbo ir visų pajamų. Pradžioje patyrė ir baimės, ir nežinomybės, bet labiausiai jautėsi sukrėsta dėl to, kad niekaip negalėjo suprasti, kaip, būdama iš prigimties veikli, gali nieko nedaryti ir priimti informaciją tokią, kokia ji yra.

„Matydama, kad dirba tik „Barbora“ ir „Maxima“, pasakiau, kad ir man reikia maisto! Tiesiog šovė tokia mintis. Žinoma, suprantu, kad nei aš maistu prekiavusi, nei ką. Nuvažiavau gėlių pas savo klientę, netoli Vilniaus, Pagiriuose turinčią šiltnamius ir pamačiau, kad agurkai juk auga, o kur juos pardavinėti? Mintis pardavinėti agurkus kilo ne pirmą dieną, o antrą. Sukramčiau informaciją ir pamačiau, kad galiu savo klientams pasiūlyti lietuviškų, išskirtinai supakuotų agurkų. Tai suteikė galimybę nors kiek judėti, veikti. Netrukus „Selfstation“ studijoje atsirado ir gėlių – priglaudžiau gėlėmis prekiaujančią klientę, kuri tuo metu negalėjo vykdyti veiklos viename iš didžiųjų prekybos centrų“, – apie gelbėjimosi žingsnius pasakoja sumani moteris.

Pavyko išsilaikyti ir atgyti kartu su pavasariu

„Taip drauge išgyvenome sunkiausią laikotarpį, kai negalėjau vykdyti veiklos. 

Antroji banga smogė gruodį. Žiemą teko išgyventi kiek įmanoma optimizuojant savo išlaidas ir laukiant veiklos atidarymo, – pasakoja J. Malakauskaitė. – Karantinas išties buvo nežinomybės ir iššūkių kupinas laikas, bet jį išgyvavome. Niekas nieko ant lėkštutės nepadėjo, turėjau spręsti, kaip išgyventi, tačiau pavasaris atėjo. „Selfstation“ gyvas kaip niekada. Džiaugiuosi, kad klientų ne tik nesumažėjo, bet ir atsirado daugybė naujų, norinčių gauti kokybišką ir išskirtinę paslaugą. Tad telieka atsiraitoti rankoves ir rasti daugiau nei 24 valandas paroje visiems darbams nudirbti.

Linkėjimas pradedantiesiems savo verslą ar projektą: svarbu judėti, tikėti savo idėjomis!

Niekada neabejokite savo idėjomis, nes net ir labai paprasta idėja iš pažiūros gali virsti tobulu projektu! Svarbu viską daryti su meile!“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.