...

Pervargimas parodė naujo verslo kelią

Verslas

2022.11.09

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Pervargimas parodė naujo verslo kelią

Jolanta Chlevickienė Asmeninio albumo nuotrauka

Didžiulis tempas siekiant ambicingo metų verslo plano išsekino Jolantą Chlevickienę. Ji nebeturėjo jėgų pakilti iš lovos, medikai kategoriškai rekomendavo bent pusmetį pailsėti. Prognozavo, kad organizmas atsistatys tik dviejų metų laikotarpyje. Pervargimas parodė naujo verslo kelią – padėti sau ir kitiems atgauti vidinę ramybę, darbingumą. Įkūrė termomasažų „CerageM“ studiją Šiauliuose.

Jolanta Chlevickienė aštuonerius metus vysto tinklaveikos verslą „Turtinga moteris“. Kontaktų rytmečių metu padeda verslioms moterims ar planuojančioms kurti savo verslus prisistatyti savo veiklas, semtis žinių iš kitų patirčių, bendradarbiauti. Įvairių konferencijų, seminarų organizatorė, lektorė vysto verslą internetu.

2022 metais išsikėlė savo verslui ambicingą tikslą: „Nusprendžiau aštuonerius metus vystytą individualią veiklą pakelti į naują lygį ir įkurti mažąją bendriją, veikti stipriau ir garsiau“, – prisimena pašnekovė.

Nors aplinkos žmonės, draugai, artimieji ragino neskubėti, išlaukti, nukelti įmonės registraciją ir investicijas į naująjį projektą vėlesniam laikui dėl pasaulyje vykstančių įvykių bei nežinomybės, kovo pradžioje įvykusio sąstingio rinkoje, Jolantai nesinorėjo to daryti.

Tempas nedžiugino

Moteris siekdama sklandžiau įgyvendinti savo išsikeltus tikslus prisijungė į mentorystės programą. Ten susipažino su savo būsima partnere ir pradėjo derinti bendro projekto detales, gryninosi idėją. Kreipėsi į teisininkus dėl partnerystės sutarties. „Jaučiau, kad manęs tempas nedžiugina, bet gana sklandžiai stūmėmės pirmyn. Gaudavau daug palaikymo, konstruktyvių patarimų iš mentorystės grupės dalyvių bei moderatorės. Tačiau neįsiklausymas į kūno būseną baigėsi stipriai sustreikavusia sveikata. Tiesiog nebegalėjau pakilti iš lovos“, – prisimena Jolanta.

Iš pradžių moteris tikėjosi tyliai susitvarkyti su savo emocijomis į dienotvarkę įtraukdama daugiau poilsio. Nenorėdama stabdyti projekto kreipėsi pagalbos į medikus, jų prognozės buvo liūdnos – pusmetį vengti įtampos, tik tokiu būdų gal dar šiais metais sugrįš energija bei sveikata. Jolanta pranešė naujienas partnerei: „Nors ir ieškojome būdo projektui veikti be manęs, neradome abiem priimtino sprendimo ir teko atsisveikinti“, – pasakoja verslininkė. Jos ambicingas metų planas virto visišku nedarbingumu, krūva įsipareigojimų, netūrėjo plano, kaip padengti išlaidas, kol atgaus darbinę formą.

Suvokimas kur turėčiau eiti

Sukaupusi paskutines jėgas Jolanta ir toliau rengė tinklaveikos renginius vis tikėdamasi atsigauti. Didelis būrys tinklaveikos narių ir pažinčių ratas jai atnešdavo palaikymus, patarimus, pasiūlydavo specialistų.

Pagrindinis lūžio taškas buvo, kai jauna šeima iš Biržų, siekdama plėsti savo verslą Šiauliuose, paprašė padėti jiems didinti žinomumą. Po įvykusio renginio Jolanta išbandė termomasažą: „Tos 40 minučių automatinėje masažinėje lovoje buvo lemiamos – atėjo suvokimas kur norėčiau sukti artimiausiu metu – padėti kitiems žmonėms atgauti vidinę ramybę ir darbingumą. Po kelių mėnesių pertraukos vėl galėjau priimti sprendimus, ne todėl, kad reikia, o todėl, kad noriu. Atgavau sveikatą žaibiškai“, – džiaugiasi studijos įkūrėja.

Gydymui lankė termomasažų seriją. Jų metu vis stiprėjo noras kurti tokio pobūdžio verslą, ji visas gimusias idėjas užrašinėjo telefone. Nežinojo, nuo ko pradėti, neturėjo atliekamų investicijų. „Konsultacijose dažnai minėdavau, kad kai veikla tavo, tai atsiranda ir galimybės. Šiuo atveju taip ir buvo, atsirado vizijose regėtos patalpos, netikėtai gauta piniginė dovana depozitui ir dar daug mistinių sutapimų“, – prisimena Jolanta. Biržiečiai su džiaugsmu dalinosi šio verslo patirtimi, tapo mentoriais, bičiuliais.

Prieš kuriant naują verslą Jolantai teko pirmiausia susitarti su savimi. Ji turėjo gilų įsitikinimą, kad kuriant verslą reikia būtinai kurti kažką autentiško, ko dar nedaro kiti. Šįkart pavyko susitarti su savimi, nes vizija buvo stipresnė.

Tinklaveikos kontaktai ir rekomendacijos

Verslininkei ši sritis nauja, tačiau ji žino, kaip brangiai kainuoja klaidos, todėl nevengia kreiptis į reikiamos srities specialistus. Padeda tinklaveikos verslo sukaupti kontaktai, rekomendacijos. „Naujovių nesivaikau, tačiau mokausi delegavimo, man regis, kad kiekvienos nišos ekspertai valdo naujoves, tad deleguoti – geriausias sprendimas“, – dalinasi patirtimi Jolanta.

Verslo kūrėja buvo prisirišusi prie patinkančios datos, todėl verslą atidarė akimirksniu, per savaitgalį. Jos patirtis sako, kad nesvarbu, kaip būtų sunku atidaryti verslą, atidarymo šventė yra būtina, nes tai tampa traukos objektu. Rekomenduoja naujai apsilankiusių paklausti, kaip juos rado. Dažniausiai išgirstamas atsakymas yra Facebook ir pažįstamų rekomendacijos. Išėję laimingi klientai dažnai paskatina naujų klientų atsiradimą.

Naujo verslo įkūrėja pastebėjo, kad žmonės sau perka trumpiausio laikotarpio abonementą, o dovanoja – ilgiausio. O kaip turėtų būti iš tiesų? Jolanta sako, kad reikėtų pradėti nuo savęs, juk net ir lėktuve pirmiausia reikia pasirūpinti savimi, tik po to kitu.

Jolanta yra pavyzdys, kaip didelis noras gali sukurti pajamų šaltinį. Svarbu ieškoti bendraminčių internetu, mentorių, įkvepiančių istorijų ir radus bent vieną sielą, su kuria pavyksta dalintis džiaugsmais, rūpesčiais, viskas, kas šiandien yra pomėgis ar utopija, gali tapti pajamų šaltiniu. „Mano variklis yra žinojimas, praktinė patirtis, kad galiu padėti žmonėms. Išbandau dalykus, kurie augina vidinę stiprybę, radusi, kas veikia, dalinuosi su kitais. Svarbu suprasti, kad globaliniai pokyčiai prasideda nuo manęs ir tų, kurie yra šalia.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.