...

Paskola ir nusivylimas nesutrukdė įgyvendinti verslo idėjos

Verslas

2015.05.06

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: , .

Paskola ir nusivylimas nesutrukdė įgyvendinti verslo idėjos

Masažo studijos „Studio Figura“ įkūrėja - Gražina Siutilė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Studio Figura“ – vieta, kur jauku, gera ir šilta. Tai tikras moterų rojus. Visos jos yra laukiamos su savo lūkesčiais ir norais. Vienos ateina siekdamos sumažinti savo kūno apimtis, kitos tiesiog pabendrauti ir gerai praleisti laiką… Tačiau išlydime jas visas vienodai – su gera nuotaika ir šypsena veide“, – apie pirmuosius žingsnius skaičiuojančios masažo studijos „Studio Figura“ klientes ir tarsi misija tapusią gerą moterų savijautą bei nuotaiką pasakoti pradeda jos įkūrėja, iš Rokiškio kilusi, bet sostinėje gyvenanti Gražina Siutilė (35).

Moteris atskleidžia turinti muzikos pedagogės ir edukologės specialybes, tačiau pasukusi grožio ir sveikatos verslo keliu. Keturis vaikus auginanti moteris sako prieš pirmąsias motinystės atostogas užsiėmusi projektine veikla, tačiau ilgainiui, užsibuvusi su mažyliais, kurių vyriausiajam šešeri, o jauniausiems dvynukams vos pusantrų metų, nutarė į šią veiklą nebegrįžti ir imtis subrandintos idėjos. „Esu jauniausias vaikas šeimoje, gal todėl tokia užsispyrusi ir siekianti savo tikslų bei svajonių“, – šypsosi pašnekovė.

 

Ėmusis įgyvendinti idėją, iššūkių buvo daug. Teko imti paskolą, pasinaudoti verslumo skatinimo programos galimybėmis.

G. Siutilė

 

„Moters grožis man niekada nebuvo svetima tema. Be to, visuomet svajojau sau ir kitiems sukurti darbo vietą. O po dvynių gimimo supratau, kad nebegaliu būti samdoma darbuotoja, – dalijasi moteris. – Studiją išbandžiau pati, man labai patiko, pasiekiau puikių rezultatų ir suvokiau, kad tai yra ta vieta, kur aš galiu jaustis gerai, man patinka matyti besišypsančius veidus. Taip ir gimė mintis imtis verslo ir sukurti franšizę.“

Teko eiti prieš srovę

„Ėmusis įgyvendinti idėją, iššūkių buvo daug. Teko imti paskolą, pasinaudoti verslumo skatinimo programos galimybėmis. Deja, galiu pasakyti, kad jomis nusivyliau. Kaip ir bet kuris pradedantysis verslininkas, rašiau verslo planą. Tam prireikė ir žmonių, padedančių jį parašyti. Tačiau šioje vietoje ir vėl susidurta su sunkumais – reikėjo ilgai ir nuobodžiai prašyti pagalbos“, – apie sunkumus kalba G. Siutilė.

„Būdavo, eini į uniją dokumentų pildyti, bet niekas to padaryti realiai ir nepadeda. Atsiųsdavo nuorodą iš internetinės enciklopedijos pasiskaityti, kas yra balansas ir pan. Ir viską turi parašyti pats, nors ir turi atsakingą asmenį, kuris tavo projektą prižiūri ir turi padėti viską parengti. Jei darbuotojai išeidavo atostogauti, niekas net nesivargindavo pranešti, o laikas juk bėgo… Taip pat ilgai teko ieškoti patalpų, kurios atitiktų reikiamas sąlygas, nebūtų pernelyg brangios. Tokių niuansų buvo daug. Tuomet galvodavau, kad tai ženklai, jog reikia sustoti ir viską mesti, bet užsispyrimo buvo daugiau nei kliūčių“, – nuoskaudomis dalijasi verslininkė ir pripažįsta, kad, nepaisydama įvairiausių kylančių minčių, ėjo iki galo.

Viskas yra taip, kaip turi būti

Keturių vaikų mama tikina, jog, nusprendusi imtis verslo, sulaukė itin didelio šeimos palaikymo, kuris ir vedė į priekį. Nors, anot pašnekovės, tai „dar šiltas, ką tik iškeptas versliukas“, planų yra daug. „Kol kas iki galo neišnaudotos nuomojamos patalpos, tad plėstis ir aptarnauti daugiau klienčių tikrai yra kur. Visa paslaugų puokštė turėtų pražysti iki rudens. O dirbant grožio srityje, niekada negalima sustoti – turi eiti su naujovėmis. Tikiuosi, tai daryti man seksis puikiai, – šypsosi moteris ir pasidalija savo mėgstamu posakiu, kuris jai visuomet praverčia: – Niekada nieko nebūna veltui. Jei taip nutiko, taip ir turėjo būti.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.