...

Pasiūlė užsienyje populiarią naujovę – plūduriavimą kapsulėje

Verslas

2018.01.24

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Pasiūlė užsienyje populiarią naujovę – plūduriavimą kapsulėje

Povilas Jakutis ir Gytis Trililauskas. Asmeninio albumo nuotr.

Didelis gyvenimo tempas verčia ieškoti galimybių atsipalaiduoti. Vieną jų, beje, jau spėjusią itin išpopuliarėti užsienyje, kiek daugiau nei prieš metus vilniečiams pasiūlė Povilas Jakutis (30) ir Gytis Trililauskas (27). Jauni verslininkai įkūrė plūduriavimo studiją „Only Good Vibes“.

Tinka visiems

Anot pašnekovų, plūduriavimas veikia kaip atpalaiduojanti terapija, padedanti žmogui pasitraukti nuo kasdienių rūpesčių, pabūti vienumoje su savimi. Studijos įkūrėjai pastebi, kad po seanso išėję žmonės atrodo ramesni, susidraugavę su savo mintimis.

 

„Mes klientus apibūdiname kaip ieškančius ramybės, geresnės gyvenimo kokybės ar tiesiog laiko sau.“

„Only Good Vibes“ įkūrėjai.

 

„Sesijos metu žmogus panyra ir plūduriuoja erdvioje kapsulėje, pripildytoje kūno temperatūros vandens, kuriame ištirpinta daugiau nei 500 kg druskos „Epsom“. Ji mineralais papildo odą, raumenis bei sąnarius. Kūnas per vandenį mineralus pasisavina kur kas sparčiau ir efektyviau nei kitomis priemonėmis. Po plūduriavimo sesijos oda tampa pastebimai švelnesnė ir atjaunėjusi. Smagu, kai matome, kad po procedūros išėję žmonės plūduriuodami atrado truputį ramybės ar geriau pažino save“, – pasakoja studijos įkūrėjai.

Paklausti, kokiems žmonėms rekomenduotų išbandyti plūduriavimo terapiją, vaikinai patikina, kad išbandyti seansą gali kiekvienas.

„Mes klientus apibūdiname kaip ieškančius ramybės, geresnės gyvenimo kokybės ar tiesiog laiko sau. Čia svarbiau ne amžius, o gyvenimo būdas ir filosofija. Plūduriuoti iš esmės gali visi, tačiau primygtinai prašome žmonių, turinčių kvėpavimo takų, širdies sutrikimų, bei nėščiųjų prieš atvykstant plūduriuoti pasikonsultuoti su medikais. Tiesa, dėl itin didelės druskos koncentracijos kapsulėje nepatartina atvykti turintiesiems nubrozdinimų ar neseniai pasidariusiesiems tatuiruotę – jiems plūduriuojant druska dirgina sujautrėjusias odos vietas“, – atskleidžia pašnekovai.

Unikalūs potyriai

Verslininkai teigia, kad kiekvienas plūduriavimo kapsulėje seansas gali būti vis kitoks, todėl net kartą ar du apsilankęs žmogus kitą kartą jau gali jaustis visiškai kitaip.

„Pirmą sykį plūduriuoti bandantiems žmonėms stengiamės kuo mažiau pasakoti apie procedūros metu patiriamus pojūčius. Norime, kad žmogus pats suvoktų, ką plūduriavimas jam duoda. Reguliariai plūduriuojantieji pripranta prie procedūros aplinkos, jų kūnai greičiau atsipalaiduoja druskos prisotintame vandenyje, o mintys greičiau pasiekia meditacinę būseną. Tačiau kiekvienas kartas yra savaip ypatingas. Plūduriavimo metu kūnas visiškai atsipalaiduoja, raumenys išsivaduoja nuo įtampos, o tai turi labai stiprų terapinį poveikį. Atsipalaidavus kūnui, jis tarsi ištirpsta ir išnyksta. Kapsulėje nėra jokių išorinių dirgiklių, todėl tai suteikia galimybę smegenims pailsėti nuo nesibaigiančio šurmulio. Plūduriavimas turi antistresinį, raminamąjį ir atpalaiduojamąjį poveikį“, – pasakoja pašnekovai.

Tiesa, pasitaiko atvejų, kai žmonėms valandos seansas pasirodo per ilgas buvimo su savo mintimis laikas. Kai kuriems tai tampa nemažu iššūkiu.

Nepamainomi optimistai

Nepaisydami jauno amžiaus ir verslo pradžioje tykančių sunkumų, P. Jakutis ir G. Trililauskas ėmėsi veiklos tikėdami, kad viską galima nugalėti optimistišku požiūriu.

„Didelių baimių nebuvo. Galbūt todėl mūsų studija ir vadinasi „Only Good Vibes“. Į viską stengiamės žiūrėti optimistiškai ir nesureikšminti iškylančių sunkumų – taip viskas gerokai paprasčiau. Plūduriavimo centrų pasaulyje daugėja kiekvienais metais ir mes įsitikinę, kad Lietuvoje atrasime savo klientų ratą“, – įsitikinę pašnekovai.

Regis, užsispyrimas ir tikėjimas savo sėkme veda jaunus verslininkus tinkama linkme. Per šiek tiek daugiau nei metus jie jau surinko būrį nuolatinių plūduriuotojų ir toliau žengia į priekį. Vis dėlto verslininkai neslepia, kad opiausias buvo pradinių investicijų klausimas, tačiau pasitelkę finansavimo galimybes šį barjerą įveikė.

„Kai bandome prisiminti, atrodo, kad viskas susiklostė būtent taip, kaip ir reikėjo. Dalį pinigų sumos gavome kaip subsidiją iš valstybės, dalį įdėjome iš savo kišenės. Verslo pradžiai iš vienos kredito unijos pasiėmėme lengvatinę Verslumo skatinimo fondo paskolą. Neturėjome nuosavo turto užstatui, tad UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikė paskolos garantiją. Tai mums leido įsikurti tinkamose patalpose ir įsigyti plūduriavimo įrangą“, – atskleidžia verslininkai.

Džiaugiasi tapę pirmaisiais

Pasak plūduriavimo studijos įkūrėjų, Lietuva sparčiai žengia pirmyn, todėl nebėra taip paprasta rasti idėją, kurios mūsų šalyje dar nebūtų.

„Labiausiai džiugina, kad pavyko tai, ko Lietuvoje dar nebuvo. Smagu matyti, kad žmonės vertina plūduriavimą ir iš jo pasiima šį tą naudinga. Tada tai tampa truputį daugiau nei verslu. Pasaulyje nuolat daugėja streso ir problemų, smagu, kad galime padėti su tuo kovoti“, – teigia pašnekovai.

Be to, jie tikina, kad ir pagrindinė jų varomoji jėga yra ne verslo pelnas, o asmeninis tobulėjimas ir galimybė dalytis idėjomis, bendrauti ir tobulėti. Todėl ir visiems pradedantiesiems pašnekovai linki ne taip aklai skaičiuoti pelną, bet mėgautis verslu ir dirbti kokybiškai.

„Norėtųsi, kad ateities verslai būtų labiau orientuoti į gaminio kokybę ir naudą bendruomenei, o ne į skaičius sąskaitoje. To norime palinkėti jums ir, žinoma, sau“, – linkėjimus siunčia P. Jakutis ir G. Trililauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.