...

Pasiūlė gurmaniškų skanėstų augintiniams

Verslas

2018.06.19

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Pasiūlė gurmaniškų skanėstų augintiniams

Mindaugas Vasiliauskas Asmeninio albumo nuotr.

Vos prieš metus Mindaugo Vasiliausko kelias pasuko į verslo pasaulį. Atsisveikinęs su samdomu darbu, Mindaugas ėmėsi mėgstamos veiklos ir drauge su žmona įkūrė UAB „Letenos“. Jie Vilniuje atidarė gyvūnų prekių parduotuvę, kurios asortimente yra neįtikėtinų dalykų.

 

Pasigedo dėmesio

Paklaustas apie verslo pradžią, M. Vasiliauskas pasakoja, kad pats augina du šunis. Lankydamasis specializuotose parduotuvėse neretai pasigesdavo individualaus dėmesio ir asortimento įvairovės. Kartkartėmis pora pasikalbėdavo, ką darytų kitaip, jei turėtų galimybę valdyti tokią parduotuvę.

„2016 m. įvyko lūžis – išvykome į tarptautinę gyvūnų prekių parodą „InterZoo“ Vokietijoje. Važiavome tikėdamiesi susipažinti su tiekėjais ir gamintojais, šios srities „virtuve“. Užmezgėme naudingų kontaktų ir ėmėmės netradicinių sprendimų – praėjusių metų pradžioje į Lietuvą atvežėme Belgijoje gaminamą nealkoholinį alų šunims, kad draugiškos gyvūnams vietos (barai, restoranai) kliento keturkojui galėtų pasiūlyti ne tik vandens, bet ir alaus ar kitų skanėstų“, – pasakoja Mindaugas.

„Prekiaujame tikrai išskirtiniais produktais, – tęsia verslininkas. – Pavyzdžiui, vegetariškais skaniukais šunims. Augintiniai juos labai mėgsta, skaniukai ypač naudingi gyvulinės kilmės baltymų netoleruojantiems gyvūnams, o tokių yra nemažai. „Gurmanų“ linijos asortimente siūlome rankų darbo sausainiukus, gaminamus iš ekologiškų produktų: be cukraus, grūdų ar gausybės priedų. Pirmieji rinkoje sugalvojome naujieną – gyvūnų maisto prenumeratą į namus. Intensyviu ritmu gyvenantys žmonės kartais nepastebi, kad baigiasi gyvūno maisto atsargos, o mes primename, kad metas jas papildyti ir užsakymus pristatome su dovanomis.“

Prireikė drąsos

Ko gero, daugelis pripažintų, kad dėl aplankiusios svajonės mesti stabilų ir pajamas užtikrinantį darbą yra mažų mažiausia rizikinga. Vis dėlto M. Vasiliauskas sako, jog baimės akys buvo didesnės, negu pačios rizikos iš tiesų būta.

„Tiesą sakant, iš pradžių atrodė, kad kuriant savo įmonę ar ieškant finansavimo teks nueiti ilgą vargo kelią, pildyti galybes dokumentų, aplankyti ne vieną instituciją. Tačiau dabar suprantu, kad baimintis nevertėjo. Imtis nuosavo verslo reikia drąsos, tačiau svarbiausia – apgalvotas planas. Kiekvienas, ketinantis tai daryti, turi įvertinti, kad reikės pradinio finansinio kapitalo. Mes kreipėmės į kredito uniją, kuri suteikė lengvatinę Verslumo skatinimo fondo 2014–2020 m. paskolą, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis. Pritrūko užstato, tad pasinaudojome ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) teikiama paskolos garantija. Be to, panaudoję šią lengvatinę paskolą, gavome galimybę kompensuoti dalį darbuotojų darbo užmokesčio išlaidų pagal priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“. Visa tai labai prisidėjo prie to, ką dabar turime“, – sako M. Vasiliauskas.

Džiaugdamasis savo lengvu startu, pašnekovas pataria nemanyti, jog viskas yra itin paprasta. Darbo ir atsidavimo reikia visur, o jeigu jo nebus, tai nieko sėkmingo sukurti greičiausiai ir nepavyks.

„Nuosavo verslo kūrimas yra labai atsakingas žingsnis. Gauti verslo paskolą reikia pradinio įnašo, tuomet seka įvairūs įsipareigojimai. Manau, labai svarbu pasirinkti tinkamą kredito uniją – darbuotojų, kuriuos ten sutiksite, geranoriškumas gali labai pasitarnauti“, – atskleidžia verslininkas.

Ateityje – plėtra

Atidarę pirmąją parduotuvę Vilniuje, verslininkai nežada sustoti. M. Vasiliauskas atvirauja, kad artimiausioje ateityje numatyta dar didesnė asortimento plėtra, o vėliau ir elektroninės prekybos galimybės.

„Aktyviai dirbame, kad būtume išskirtiniai – netrukus mūsų prekių lentynas pasieks dar daugiau įdomių, sveikų ir naudingų, o svarbiausia – kokybiškų prekių. Ketiname užsiimti prekyba internetu ir į Lietuvą atvežti naujovių. Sieksime tapti išskirtinį aptarnavimą teikiančia, kokybiškiausią ir įvairiausią prekių asortimentą siūlančia naminių gyvūnų prekių parduotuve Lietuvoje. Mes labai mylime savo darbą ir kiekvieną, kuris pas mus užsuka. Norime, kad klientai ir jų augintiniai būtų patenkinti ir pelnytai pasitikėtų mūsų produktais“, – sako verslo įkūrėjas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.