...

Pandemija architektėms buvo idealus laikas pasidalinti žiniomis

Verslas

2022.05.25

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Pandemija architektėms buvo idealus laikas pasidalinti žiniomis

Rūta Bužinskaitė ir Dovilė Urbonavičiūtė Asmeninio albumo nuotrauka

Grynakraujės kaunietės Rūta Bužinskaitė (33) ir Dovilė Urbonavičiūtė (33) trečius metus plėtoja 2020-ųjų pradžioje, per patį pandemijos įkarštį, pradėtą projektą – nuotolinius baldų ir interjero planavimo kursus „Blank Page”. Sunkiausia, pasak interjero srities žinovių, buvo išeiti iš komforto zonos, palikti samdomus darbus ir apsispręsti veikti savarankiškai – pasidalinti sukauptomis žiniomis.

Baigusios Kauno VDU Rasos gimnaziją, kurioje ir tapo geriausiomis draugėmis, abi merginos įgijo dizaino studijų diplomus. Bužinskaitė prisipažįsta, kad nors jai visuomet patiko estetika ir viskas, kas su ja susiję, kartu ją domina ir žmogus, kaip jis bendrauja, kokios jo veikimo priežastys.

Verslo idėja atėjo pati

Verslo idėja buvo ne sugalvota, o pati pas mus atėjo, – šypsodamasi tikina R. Bužinskaitė. Tuomet juodvi kartu su verslo partnere D. Urbonavičiūte dirbo vienoje kompanijoje. „Prasidėjus pandemijos neramumams, buvo apėmęs bejėgiškumo jausmas, tomis dienomis aplankė noras palikti savo indėlį kitų žmonių gyvenime. Prisiminėme, ką visuomet kalbėdavome su kolegomis iš skirtingų dizaino sričių, kad dizaino rinkoje labai trūksta objektyvios naudingos informacijos, kad net specialistai – architektai, interjero dizaineriai, pritrūksta aiškių žinių apie skirtingas dizaino sritis ir jiems yra sunku priimti teisingus sprendimus, įrenginėjant erdves. O ką jau kalbėti apie žmones, kurie patys savarankiškai įsirenginėja savo erdves. Tas karantino laikas pasirodė idealus pasidalinti su žmonėmis tuo, ko turime daugiausiai – savo žiniomis“, – dėsto pašnekovė.

Kursas internete apie namų įrengimą

Pasak dizaino specialisčių, per karantiną žmonės daug laiko praleisdami namuose, pagaliau turėjo kada pajusti, jog  gal ne viskas juose būtent taip, kaip norėtųsi. „Taigi mes itin greitai, pačiu paprasčiausiu buitiškiausiu būdu telefonu nufilmavome nemokamą kursą žmonėms, kurie patys įsirenginėja namus ir nori pasisemti žinių apie kietuosius baldus, erdvių planavimą ir principinius interjero sprendinius. Kursą sudarė ne tik video pamokos, bet ir namų darbai, online konsultacijos. Surinkome daugiau nei 40 dalyvių grupę. Laiko turėjome, tad galėjome padėti visiems norintiems. Smagiausia tai, kad kai kurie iš projektų, kuriuos tuo metu tik konsultavome, jau įgyvendinti. O dar geresnė dalis – tai žmonių atsiliepimai, jie buvo labai patenkinti ir džiaugėsi, kad priėmė geriausius sprendimus savo namams su profesionalo pagalba“, – verslui užuomazgą davusią istoriją prisimena R. Bužinskaitė.

Patarimus pavertė produktu

Sulaukusius gausių teigiamų atsiliepimų draugės pagalvojo, o kodėl gi šios veiklos nepaversti produktu, veikti profesionaliai. Taip ir padarė. Parengė profesionaliai nufilmuotas pamokas, konspektus, aiškią trijų savaičių „Baldų planavimo ir interjero kursų” struktūrą. Pasiūlė ir interjero projektavimo paslaugą.

Klientų, kurie „Blank Page” rekomenduodavo vieni kitiems, daugėjo, tad studijos bendraįkūrėjos nusprendė organiškai judėti ten, kur kreipia patys žmonės. „Leidome sau patikėti, kad jeigu žmonės pasitiki, vadinasi, kažką šioje srityje darome gerai“, – sako R. Bužinskaitė.

Prieš metus „Blank Page” autorės pamatė, kad ieškomi nuomininkai nuostabiajam Kauno tarpukario architektūros perlui – Aleksandros Iljinienės namui. Apžiūrėjusios erdvę iš karto apsisprendė, kad norėtų čia įsikurti.

Nė vienos nuobodžios savaitės

Interjero paslaugas teikiančios specialistės džiaugiasi, jog jų pradėtas verslas įdomus savo dinamika. Tenka bendrauti su daugybe skirtingų žmonių, tai ugdo kaip asmenybes. Nėra vienodos nuobodžios savaitės, nes kasdien tenka kiti darbai: sėdėti prie brėžinių, rinkti  medžiagas salonuose, filmuoti sukurtus interjerus, vesti mokomuosius seminarus, ekskursijas ir t.t.

„Manau, kai pats tiki tuo, ką darai, tuomet ir kitiems nekyla abejonių. Be to, stengiamės aplink save burti tokius žmones, kurie džiaugiasi ir palaiko vieni kitus, o ne bando kvestionuoti sprendimus ar idėjas“, – savo atradimus vardija „Blank Page” kūrėjos R.Bužinskaitė ir D.Urbonavičiūtė, taip paskatindamos ir kitus.

Su atsakomybe ateina ir laisvė

Savo verslą pradėjusios pašnekovės kalba apie jo pliusus ir minusus: „Dažnai šiomis dienomis atrodo, kad kas antras yra verslininkas. Tarsi net nesmagu kažkam sakyti, kad turi savo verslą, nes šis terminas pastaruoju metu gerokai iškreiptas. Verslas mano galva yra organizmas, kuriame veikia ne vienas žmogus, o komanda. Su tuo ateina nemažai iššūkių. Kai veiki vienas, viskas labai paprasta – pats ir esi už viską atsakingas. Kai atsiranda komanda, tampi atsakingas už visus. Nuosavas verslas, kuriame esi atsakingas ir už kitus žmones – tai labiau gyvenimo būdas. Nežinau, galbūt tai tik mūsų būdas, nes pradėjus kurti projektą, kiekvieną akimirką kvėpuoji juo. Savaitgaliai, atostogos, laisvalaikis atrodo kitaip, nes visuomet galvoje yra minčių apie verslą, jo auginimą, tobulinimą.

Didžiausias privalumas, šypsodamasi tęsia R.Bužinskaitė, kad nebėra ką kaltinti dėl nesėkmių. Nuosavas verslas priverčia prisiimti atsakomybę 200 proc. Jeigu kažkas nepavyksta, visada žinai, kad tik pats esi dėl to kaltas – kažko nenumatei, kažko nepadarei arba padarei per mažai. Su sėkmėmis lygiai tas pats. Žinoma, su atsakomybe ateina ir laisvė, laisvė rinktis darbų temas, klientus bei bendradarbiavimo partnerius. Laisvė pasirinkti savo vertybes ir būtent jomis vadovautis veikloje“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.