...

Palmėmis apsodins visą Lietuvą

Verslas

2020.09.14

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Palmėmis apsodins visą Lietuvą

Sandra Nakčiūnienė. / Asmeninio archyvo nuotr.

Taip juokaudama žada vilnietė Sandra Nakčiūnienė (36), prieš mėnesį į Lietuvą atvežusi pirmąsias palmes. Jai tokia idėja kilo keliaujant bei matant palmių grožį įvairiose šalyse ir, žinoma, jaučiant, kokią emociją jos sukelia. Šiais medžiais jos šeima pradėjo domėtis būdama Ispanijoje ir leisdama ten žiemą. O dabar jų jau galima pamatyti ir keliose sostinės vietose bei įsigyti. Pasodinta ir Palangoje. Susidomėjimas didelis, tad pažadas – realus.

Nusprendė atvežti į Lietuvą

Pamažu Nakčiūnai išsiaiškino, kuri palmių rūšis yra pritaikyta atšiauresniam klimatui, t. y. kanapinė šiurkštuolė (lot. Trachycarpus fortunei), ir grįžę į Lietuvą kelias tokias nuostabą sukeliančias palmes pirmiausia pasodino savo kieme. Jos puikiai prigijo bei pražiemojo.

palmės„Matėme, kiek nuostabos palmės sukelia aplinkiniams ir kiek norinčiųjų jas auginti, taigi nusprendėme atvežti į Lietuvą ir parduoti už prieinamą kainą tiesiog tam, kad originali idėja, gera nuotaika ir grožis būtų ir Lietuvoje. Mūsų ši idėja dar tik auga į verslą, nes esame labai maži“, – apie pirmuosius žingsnius pasakoja S. Nakčiūnienė. Ji pasiryžusi dalintis turimomis žiniomis ir patirtimi apie tai, kaip šiuos egzotiškus medžius transportuoti, sodinti bei prižiūrėti, kad jie džiugintų visus metus, ir aprūpina reikiama palmių priežiūros įranga.

Augo verslo aplinkoje

Verslo idėją sumaniusi pašnekovė yra baigusi valstybinę vidurinę mokyklą (tuometę 48-ąją) Vilniuje, vėliau įgijo du magistro laipsnius – viešojo administravimo ir aplinkos apsaugos.

„Verslumą turbūt esu paveldėjusi iš savo tėčio, kuris sėkmingai kuria verslą jau 35 metus. Taigi augau aplinkoje, kurioje verslo prasme buvo ir sėkmių, ir nesėkmių. Nepasakyčiau, kad aukšti rezultatai mokykloje ar universitete yra sėkmingo verslo garantas. Greičiau sėkmę atneša tikėjimas savo idėja, produkto ar paslaugos išbandymas pačiam, rinkos analizė ir, žinoma, drąsa“, – apie tai, kas skatina potraukį imtis naujos veiklos, svarsto pašnekovė.

Ji atskleidžia, kad atkalbinėjančiųjų nuo kilusios minties nebuvo, nes ją supančioje aplinkoje yra daugiau sėkmingai surizikavusių, nei iššūkių bijančių žmonių.

Vis dar investuoja

Egzotines palmes į sostinę atvežusi ir jau puošianti miestą šeima sako, kad dar negalėtų įvardyti tikslių investicijų, nes vis dar investuoja: palmės, palmių apdangalai žiemai, trąšos, informacijos sklaida, pirmoji reklama… Kadangi augalai yra sezoniškas verslas, tik vėlyvą rudenį bus žinoma, kiek tiksliai reikėjo investicijų pradžiai.

S. Nakčiūnienė verslo idėjų turinčius asmenis šypsodamasi drąsina: „Tikėti savo idėja, įvertinti realiai, išbandyti pačiam ir drąsiai pirmyn! Sėkmė ateina, kai nuoširdžiai ja tiki.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.